Szukaj

Ocena kierowcy - Kia Proceed Shooting Brake

Jarek, 14 dni temu
Silnik 1.5 T-GDI 160KM 118kW
Rok produkcji 2021
Przebieg: 20 tys. km
Okres użytkowania: niecały rok
Kia Proceed Shooting Brake 1.5 T-GDI 160KM 118kW 2021 - Oceń swoje auto
3,79
10% gorzej od średniej w segmencie
Kupiłby ponownie
Co pozytywnie zaskoczyło oceniającego:
Inne : Chyba jak u wszystkich, którzy zdecydowali się na zakup tego modelu sylwetka a więc wygląd zewnętrzny. Środek też całkiem, całkiem tyle, że jak w KIA ze zbyt dużą liczbą kolorystycznie niezgranych indykatorów, diod etc.
Uciążliwe usterki zgłoszone przez oceniającego:
Inne : To nie usterka a raczej konstrukcyjny mankament wynikający tego co stanowi w mojej opinii największy atut więc wygląd... słaba widoczność.
4,0
Całokształt
Samochód ciekawy stylistycznie i dopracowany we wnętrzu (jak na tą klasę pojazdu). Silnik z leciutkim pazurem jak na taką pojemność ale okupione to sporym zużyciem paliwa. Przyjemnie się prowadzi i przejrzyście obsługuje. Do mankamentów jednak należy zaliczyć ograniczoną widoczność (o tylnej szybie nie wspomnę bo taka jej uroda) ale również zbyt szerokie słupki przedniej szyby przysłaniają sporo pola widzenia. No i bagażnik... niby pojemny a jednak wypełniony schoweczkami, przegródkami etc. co ewidentnie zaniża jego gabaryt.
Wrażenia
4,0
Silnik
Silnik daje radę w warunkach miejskich do tego by zakończyć szybkie wyprzedzanie lub przyśpieszyć jeszcze kiedy na autostradzie mamy 120 km/h. Kultura pracy ok. Trzeba jednak pamiętać, że za energicznym dodaniem gazu czasami nie nadąża automatyczna skrzynia biegów.
4,0
Skrzynia biegów
Czasem nie nadąża za pedałem gazu. No i zbyt szybko redukuje po ściągnięciu nogi z gazu zwiększając tym spalanie.
4,0
Układ jezdny
Dobrze trzyma się drogi. Lekko twardy. Niestety na nasze drogi tylko off road'y ;-)
5,0
Karoseria
Póki co bez zarzutu. Ciekawa kolorystyka całej nowej kolekcji. Zobaczymy jak będzie z 7 letnią gwarancją. Już czuję, że trudno lub kosztownie będzie spełnić jej warunki.
Komfort
2,0
Widoczność
Słaby tył no i szerokie słupki przedniej szyby również nie ułatwiają.
4,0
Ergonomia
Z pozycji kierowcy wygląda to całkiem dobrze. Wygodne kubełkowe fotele, podgrzewane. Może brak dobrego miejsca na umocowanie telefonu komórkowego. Chociaż ten można sparować z KIA CONNECT i obsługiwać z pulpitu. Pasażerowie też nie narzekają. Dzieci zadowolone z tylnego gniazda ładowarki.
4,0
Wentylacja i ogrzewanie
Wszystko ok. Ogrzewanie szyby przedniej ułatwia jej odśnieżanie. Trochę wolniejsze działanie grzałek lusterek i ogrzewania tylnej szyby.
4,0
Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów
Wygodne, kompaktowe i dość ergonomiczne wnętrze. Jak to w KIA ze zbyt dużą ilością czerwonych podświetleń. Brakuje może schowka po lewej stronie kierownicy. Wnętrze w czarnej tapicerce również i podsufitce będzie nadawało długo estetyczny wygląd kabiny.
4,0
Wyciszenie
Bez zarzutu jak na taką klasę samochód.
Ekonomiczność
3,0
Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)
Jak chce się trochę wykorzystać możliwości jakie daje w mieście ten samochód niestety trzeba się liczyć z ewidentnie zwiększonym zużyciem paliwa. Na jeździe w trasie połączonej ze zrównoważonym miejskim cyklem około 6,7 l... z trochę cięższą nóżką ponad 8,5 l.
4,0
Stosunek jakość/cena
Dobry a nawet bardzo.
Niezawodność
3,0
Bezawaryjność (drobiazgi)
Co do konkretów to jeszcze za wcześnie na oceny. Natomiast całą elektronika wiadomo, że zawodną jest stroną każdego samochodu. Już w pierwszej trasie zaliczyłem awaryjne informacje o braku sprawnego systemu przedniego radaru, niskim poziomie ciśnienia w ogumieniu.
4,0
Bezawaryjność (poważne usterki)
Brak i oby tak dalej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 T-GDI 160KM 118kW [l/100km]

Średnie zużycie
7,6
Minimalne średnie zużycie paliwa
7,5
Maksymalne średnie zużycie paliwa
8,9
Minimalne zużycie paliwa przy oszczędnej jeździe
6,5
Zobacz więcej na temat zużycia paliwa
Zobacz raport zużycia paliwa tego kierowcy
Czy ocena była przydatna?
Dyskusja
Ładowanie komentarzy...

Usterki Kia Proceed

Liczba wpisów: 3

Kia Proceed – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

Kia Proceed Shooting Brake