Ocena kierowcy - Kia Proceed Shooting Brake

Rok produkcji 2019
Kia Proceed Shooting Brake 1.6 T-GDI 204KM 150kW 2019-2021 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy
Zawieszenie
Zanim zdecydowałem się na Kie odwiedziłem kilka innych marek i naprawdę jeżeli chodzi o relacje wyposażenia do ceny to Kia wypada naprawdę bardzo dobrze. Do tego wygląd "babe Panamery" jak już nie raz słyszałem to określenie bardzo mi odpowiada, super, że auto nie straciło przez to na funkcjonalność. Auto dla osoby, która tak jak ja szukała kompromisu pomiędzy czymś rodzinnym (ale nie zwykłym kombi), a czymś zadziornym:) naprawę ja mam warczacy i zadziorny samochód, a żona auto rodzinne.
Fajne brzmieniem, dynamiczny, dla mnie naprawde super, wcześniej posiadałem same silniki wolno ssące więc wrażenia z jazdy turbodoładowanym autem super.
W mieście czasami odnoszę wrażenie że skrzynia jest bardziej nastawiona na sportowa jazdę...ale żona twierdzi że to moje wrażenie:)
Trzyma się drogi naprawdę dobrze, pewność prowadzenia w każdych warunkach, samochód jedzie tam gdzie ty chcesz i tak jak ty chcesz. Hamulce naprawdę bardzo dobre i sprawne na zimno i po rozgrzaniu. Oczywiście trzeba pamiętać, że to auto segmentu C więc jeżeli ktoś oczekuje prowadzenia i zachowania jak w Mpower, AMG, czy RS to nie to auto.
Mam kolor Dark Penta Metal i nie zmienił bym tego koloru na inny ale to kwestia gustu. No i wygląd "podobny" do Panamery lub Mercedesa CLS shooting brake. Jeszcze rzadki widok na naszych ulicach.
Mam 190cm wzrostu i naprawdę obawiałem się widoczność do tyłu, ale czujniki martwego pola, lusterka boczne i kamera rozwiązują naprawdę problem wąskiej tylnej szyby.
Wszystko jest na miejscu, bardzo intuicyjne, dużo schowków z przodu i w bagażniku pozwala zachować porządek.
W lato nie wiem bo jeszcze nie używałem, w zimne dni szybko się nagrzewa wnętrze, szyby rozmrażaja, do tego grzana kierownica i fotele jest super
Jak już pisałem wcześniej wygląd i opadający dach nie wpłyną na ilość miejsca w aucie i bagażniku, który ma 594 l
"Sportowy wydech" jest głośny tylko w trybie sportowym ale to przyjemny dźwięk. W trybie normal jest cicho i nie trzeba krzyczeć podczas jazdy.
Narazie mam 2000 km i tylko wymianę oleju po dotarciu silnika na moje rzyczenie, ale nie był to jakiś zawroty koszt w ASO
Jak na auto segmentu C, wyposazenie, wygląd w tej cenie nie znajdziecie nic lepszego:))
Klapa stukała na dziurach, przy wymianie oleju zgłoszone do ASO w ramach gwarancji. Już nie stuka.
Brak, jeszcze za mało KM, po za tym jest 7lat gwarancji lub 150 tys. km

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 T-GDI 204KM 150kW [l/100km]