Ocena kierowcy - Kia Rio II Hatchback 5d

Silnik 1.5 CRDi 110KM 81kW
Rok produkcji 2009
Kia Rio II Hatchback 5d 1.5 CRDi 110KM 81kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : 1.5 a idzie naprawde dobrze
auto spelnia mooje oczekiwania co do bycia autem dla zony i do podjezdzania do pracy, kultura pracy osiagi i cena przemawiaja w 100% za tym iz wybor byl ok, Postaram sie uaktualniac opic w miare uplywajacych kilometrow na liczniku
wyjatkow cichy silnik diesla z zewnatrz , w srodku mogloby byc ciszej, ciagnie od 1700 obr/min do okolo 3500 rowno pozniej nieco wolniej, elastycznosc w zakresie 1700-3200 wzorcowa, ma sie wrazenie ze jedzie sie autem mocniejszym(nie mam bolu mimo iz moje wczesniejsze auto to 2,5l v6)
nieco lumpy szczegolnie dwojka i wsteczany jakos bez czucia , generalnie 3+ 4- duzo do poprawiania, piaty bieg moglby byc dluzszy
generalnie bardzo ok i poprawnie , przy wyzszych predkosziach lubi pomyszkowac choc jest przewidywalna, zdecydowanie ustawiona na kompromis ani komfort ani sport, nic szczegolnego ale conajmniej poprawnie. dziury wybiera milo bez problemow
jesli nie praktykujesz pozycji lezacej z zimnym lokciem a ustawiasz fotel nieco wyzej to na 5tke Nie beda ci przeszkadzaly slupki inne tego typu pierdoly, do tylu swietnie na boki tez , lusterka boczne jak w aucie o polke wyzej duze ze sciemnieniem
mi pasuje jak w zadnym innym aucie, radio skierowane do kierowcy panel czytelny i przejrzysty zegary duze, czytelne, naprawde pomyslane , malusi minus za port usb znajdujacy sie zbyt bliko krawedzi zestawu radia przez co ciezko cokolwiek tam wcisnac
w tej wersji ktora posiadam z klimatronikiem nic nodac nic ujac dziala szybko i bez zarzutu, odparowanie szyby zalacza klime( niektorych to denerwuje ale to dziala, czyli tak ma byc)
mowimy o najwiekszym aucie segmentu B..... bez komentarza
do okolo 120 km/h cisza pozniej nieco szumow powietrza i opon, silnika nie slychac, generalnie mogloby byc nieco lepiej
auto mam na dotarciu po 1000km srednia 6,15l/100km po 2tys 6.02 l/100ke mysle ze srednie po czasie ustabilizuje sie na poziomie okolo 5,5 l/100km czyli o litr wiecej miz mowi producent ale z drugiej strony nie wierzmy w garbate aniolki ceny w aso , nie wiem jakie sa bo serwisuje poza granicami kraju, w UK sa bardzo niskie na tle konkurencji
5/5
za nowe zeby cos sie mialo stac
odpukac

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 CRDi 110KM 81kW [l/100km]