Ocena kierowcy - Kia Sorento I

huberttomasz, 17 lat temu
Silnik 3.5 i V6 24V 195KM 143kW
Rok produkcji 2003
Kia Sorento I 3.5 i V6 24V 195KM 143kW 2002-2009 - Oceń swoje auto
Dla mnie to pierwsze auto tej wielkości i tego producenta. Przy zmianie na pewno nie zmienię wielkości, a co do marki też nie mam zastrzeżeń. Na dzień dzisiejszy na pewno kupiłbym taki sam ponownie, ale wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia!
Pojemność robi swoje. Wysoka kultura pracy. Ładnie się wkręca na obroty.
To mój pierwszy w życiu automat i nie wiem jak go porównywać. Za to trzeba przyznać, że rozleniwia ale może też zmrozić krew w żyłach. Przy kontrolowaniu pedału gazu odpłaca wysoką kulturą pracy.
Za mocno działa wspomaganie kierownicy, czasem mam wrażenie, że niekontroluję auta. Zawieszenie to kompromis, który można dostrzec przy jeździe mieszanej (asfalt / teren).
Do przodu i na boki genialnie! Do tyłu trzeba zamontować czyjniki cofania lub kamerę!
Wszystko na miejscu i zasięgu ręki. Tylko radio mogłoby być sterowane z kierownicy.
Szyby szybko odparowują, klimatyzacja działa błyskawicznie. Podgrzewana przednia szyba to coś co tygrysy lubią najbardziej!
Pomieszczą się wszyscy, dzieci w fotelikach, dorośli na tylnej kanapie o przodzie już nie wspominam.
Słychać silnik w górnym zakresie obrotów i szum oporów powietrza przy prędkości przekraczającej 140km/h.
Od kiedy jeżdżę na gazie (Prins, sekwencja) wcale się tym nie przejmuję. Przy dzisiejszych cenach pali tyle co auto klasy compact. Spalanie podaję dla benzyny.
Cena chyba ustalana ze względu na markę nie na jakość i komfort i dobrze!!
Auto mam od pół roku. Przejechałem mało i nic nie miało się prawa zepsuć więc nie mogę dać niżej. Co przeszkadza, to to że nie w każdym warsztacie mogą go podłączyć do komputera!
BRAK!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.5 i V6 24V 195KM 143kW [l/100km]