Ocena kierowcy - Kia Sorento I

Tomasz 1976, 17 lat temu
Silnik 2.5 CRDi 140KM 103kW
Rok produkcji 2004
Kia Sorento I 2.5 CRDi 140KM 103kW 2002-2009 - Oceń swoje auto
Samochód naprawde godny polecenia. Duży wygodny, przestronny i bezpieczny zawieszony przecież na ramie a nie jak inne SUV maja nadwozia samonośne.
Silnik zimny trochę głośno pracuje , jednak po nagrzaniu jest Cicho i bardzo fajnie pracuje
Bardzo fajnie i lekko chodzi, dobrze dobrane przełożenia.
Bardzo dobrze prowadzi się na drodze z obciążonym tyłem, jeżeli brak obciążenia tyły lepiej jeździć z napędem na 4 koła, oczywiście mowa o śliskiej jezdnii.
Widoczność dobra duże fajne lusterka oraz widoczność z samochodu dobra.
Fotele dobre wygodne, dużo miejsca z tyłu jak i z przodu.
Ogrzewanie wewnątrz autadobre, klimatronik działa poprawnie, nie wiem czy u innych jest tak samo że jak włączam ogrzewanie przedniej szyby to włącza sie klimatyzacja automatycznie i jak nie chcę żeby chodzila muszę ją wyłączyc.
Obszerne i wygodne wnętrze samochodu, jednak bym powiedzial że bagażnik jak na taki duzy samochod troche za mały.
Dobre zimny silnik klekocze ale jak się nagrzeje to go nie słychać.
W moim Sorento zużycie paliwa po przeczytaniu innych opinii jest rewelacyjne. Ostatnio zrobiłem kilka dalekich tras po około 700 do 1000 kilometrów i z takiej trasy średnei spalanie wyszło mi okolo 7,5 litra ropy, dodaje iz jechalem z napedem na 4 kołoa i zaladowany,m samochodem, jednak prędkośc podróżna nie przekraczała 100 do 110 km/h. W mieście mieszczę sie około 11 do 11,5 litra ropy na 100 km.
Samochod w swojej klasie cenowo bardzo atrakcyjny ale tylko z napedem na 4 kołoa z napędem tylnym osobiście nie polecam bo mialem taki kupić i dobrze się stalo że nie kupilem bo bym bardzo żalował, w zimie nie dało by się normalnie nim jeździć oraz nigdzie wyjechać bylby wtedy straszny wstyd, grio samochopdów ze Stanow nie ma napęow. Polecam ale żeby nie był powypadkowy.
Mam go od niedawna ale jest wszystko OK. oby tak dalej.
Podobno takie samochody regularnie serwisowane i wymieniane materiały eksploatacyjne na bieżąco sie nie naprawia. Moje Sorento jest kupione w salonie i nie było na gwarancji nic naprawiane.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 CRDi 140KM 103kW [l/100km]

9,3