Ocena kierowcy - Kia Sorento I

romik, 11 lat temu
Silnik 2.5 CRDi 170KM 125kW
Rok produkcji 2007
Kia Sorento I 2.5 CRDi 170KM 125kW 2002-2009 - Oceń swoje auto
Silnik : Do 100 000 km nie powiedziałbym złego słowa na ten samochód, jest wygodny, ładnie się prezentuje,obszerne wnętrze, bardzo dobra trakcja, nie oceniony w zimie. Poważne kłopoty zaczęły się przy ok.115 000 km. zatarł się reduktor, mimo że jeszcze samochód był na gwarancji(3lata)to serwis odmówił naprawy gwarancyjnej, nie pomogły kolejne odwołania do Centrali KIA w Warszawie.Serwis stwierdził że musiałem jeździć w zanurzeniu i woda z błotem dostała się przez odpowietrznik i dlatego doszło do zatarcia.I jak tu wytłumaczyć że nie jest się wielbłądem? Po miesiącu oczekiwania na roztrzygnięcie reklamacji w końcu zostałem zmuszony do zakupienia używanego reduktora( 2 000,00zł)nowy to koszt ok.15 000,00 zł. Kolejne problemy przyszły ze strony silnika. Przy przebiegu ok. 140 000km trzeba było wymienić jeden z wtryskiwaczy. w Serwisie autoryzowanym skasowali mnie na 2300 zł. Teraz samochód stoi w wasztacie z powodu silnika, tym razem to już szykuje się poważny wydatek. Podczas jazdy samochód stracił moc i okazało sie że jeden z wtryskiwacz poprostu wypchało, okazuje się że w głowicy została wypalona dziura. Trzeba wymienić głowicę bo regeneracja nie powiodła się ( koszt nowej ok.6500) Co jeszcze wyjdzie to jeszcze nie wiem choć samochód stoi na warsztacie już piąty tydzień ale spodziewam się kosztów na poziomie 10 000,00 zł. Chcę na koniec dodać że samochód był używany tylko przeze mnie, miał wykonane wszytkie przeglądy okresowe w ASO,nie był katowany po terenie a głównie po asfaltach i to też przy rozsądnych prędkościach.
Silnik : padł wtryskiwacz(140 000km), a teraz(149000km) głowica do wymiany a co jeszcze wyjdzie to się jescze okaże bo samochód nadal na warsztacie stoi
Przeniesienie napędu : reduktor zatarł się (115 000 km) - koszt nowego z wymianą to ok. 16 000,00zł
Układ elektryczny : kiepskiej jakości zestaw multimedialny montują(Navroad btv650)-kilka razy w naprawie,antena była wymienaina, wycieraczki padły,szwankuje sterowanie układem klimatyzacja/ogrzewanie-trudno jest ustawić odpowiednią temperaturę
Od ostatniej awarii silnika czuję się mocno zawiedziony
póki się nie zepsuł był ok
brakuje szóstego biegu w automacie
nie mozna się przyczepić,
siedzi się wysoko to i jest przewaga nad większością użytkowników. Na zakrętach trochę przeszkadza prawy słupek. Przy cofaniu bez czujników parkowania i kamery mozna poobijać zderzak
wyświetlacz komputera w podsufitce to porażka!
ciężko ustawić odpowiednią temperaturę, chyba że u mnie coś z czujnikami jest nie tak
bez zarzutu
do 100km/h jest ok. powyżej robi się już za głośno
nie ma rewelacji, średnio 11-12 l/100km
jest kiepsko
zbty często przepalają się żarówki do świateł mijania , patent z wysuwaną anteną to nieporozumienie, na gwarancji wymienili maszt bo się zacinał. Jakieś styki elektryczne skorodowały i unieruchomiły wycieraczki. Stacja multimedialna marki Navroad BTV 650 którą montują seryjnie jest kiepskiej jakości jak na samochód za 150 000 zł. Dwa razy była w naprawie i dalej niedomaga.
silnik mnie rozczarował, kiepskie wtryskiwacze- reszta poniżej

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 CRDi 170KM 125kW [l/100km]

10,2