Ocena kierowcy - Lancia Kappa Sedan

Silnik 2.0 20V Turbo 220KM 162kW
Rok produkcji 1999
Lancia Kappa Sedan 2.0 20V Turbo 220KM 162kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : fenomenalne osiągi - mogą się schować inne Pseudo-sportowe wózki
Wspaniały samochód za naprawdę niewielkie pieniądze. Limuzyna za grosze. Podziwiam ludzi którzy wydają kilka razy więcej za inne marki tylko dla znaczka. Jakość, luksus, osiągi nieporónywalnie lepsze niż \"bitkach\" z Niemiec
Silnik jest poprostu niesamowity. Długo szukałem właśnie z tym motorem 2.0 20 V turbo. Osiągi potrafią zaskoczyć każdego :) To autko ma ok 7 sekund do setki !
Wszystko precyzyjnie, bez zastrzeżeń
Idealnie terzyma się na łukach , anwet przy większych szybkościach. Rewelacyjny układ stabilizacji z tyłu. Dodatkowo w mojej wersji mam jeszcze 4 tłoczkowe hamulce Brembo - hamowanie miodzio, praktycznie zatrzymuje jak wryty.
Może nieco mała widoczność do tyłu, ale ogólnie nie przeszkadza. Mam cały czas zasłonięte tylne szyby roletką.
Ideał
Piersza klasa. Należy uważać, no jak ustawisz klimę na min to można zamarznąć :D
Ideał
Cichutko i przyjemnie.
Przy silniku 220 koników spodziewałem się gigantycznego spalania, tymaczasem przy jeździe ze srenią ok 170 km/h autostradą spalanie nie przektroczyło 10 l/100km
Chyba lepiej nie można. Człowiek aż nie może uwierzyć że za takie pieniądze można kupić taką limuzynę.
Jedyny problem jaki miałem to rozszczelnienie łącznika tłumika - koszt 45 zł - pomijalne
Jak na razie, (odpukać) brak zastrzeżeń

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 20V Turbo 220KM 162kW [l/100km]

9,6