Ocena kierowcy - Lancia Kappa Sedan

Karol M., 10 lat temu
Silnik 2.4 JTD 136KM 100kW
Rok produkcji 1999
Lancia Kappa Sedan 2.4 JTD 136KM 100kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik. To tylko 136 KM, w ciężkim sprzęcie ale rwie do przodu jak szalony. W dodatku ten tembr głosu ....
Nie ma właściwie na co narzekać. Auto kupiłem przez przypadek, niegdy wcześniej nie pomyślałbym o Lancii. Na chwilę obecną, nie wykluczam, na wiosnę,wymiany na Thezis. Lancii nikt w Polsce nie kradnie, ba żaden dres na nie nie patrzy. Dlatego w momencie, kiedy padł mi siłownik od centralnego i nie chciał się zamykać, zostawiałem ją otwartą. Z tego co słyszałem, nie każdy warsztat chce się dotykać tego wozu ale za to serwis jest w miarę tani. Mam porównanie z kilkoma markami, ostatnio z Oplem i mimo iż Lancia jest marką bardziej luksusową, to od takiego opla serwis ma duuuużo tańszy.
Auto ma swoje lata, jak na wiekową konstrukcję jtd pracuje bezbłednie, a turbina wkręca kapiszona bez zbyt odczuwalnej dziury w drugą prędkość kosmiczną. Jasne, że nie jest to już niestety najnowocześniejszy turbodiesel ale przyjemnym, dyskretnym brzemieniem i narwistością skradł mi serce ;)
Byłoby bez zarzutów, gdyby nie drobiazg - rozpadła się, o dziwo (!), gałka zmiany biegów. I może jeszcze zapomniałbym o tym, gdyby nie cena nowej oraz trud jaki mnie kosztowała sama zmiana. Dlatego 4 gwiazdki.
Trochę miękko, ale to nie wada - trzeba się przyzwyczaić. Poza tym, to limuzyna.
Trzeba ją po porstu wyczuć. Albo założyć czujniki, tak z przodu jak i z tyłu - moja ma akurat z tyłu, dołożone przez poprzedniego właściciela. Ale w końcu to nie Polo czy inna 206tka.
Z małym minusem - zdarzyło mi się niechcący w trasie złożyć lusterka boczne - przycisk powinien być umieszczony gdzie indziej. Ponadto otwierania bagażnika, ale nie tyle niewygodne, co z początku trudne do zapamiętania.
Tu właściwe bez zastrzeżeń - w dodatku program \"szybkie suszenie przedniej szyby\" na prawdę działa.
Kierowca i pilot mają wygodnie, ale pasażer z tyłu to już rewelacją. Szkoda że nie da się prowadzić z tylnej kanapy.
Bez zastrzeżeń. Jeśli silnik staje się słyszalny, to prawdopodobnie czas zmienić bieg, względnie jedziesz za szybko.
Nie ma dwóch zdań to auto jest oszczędne. W mieście wiadomo, pali trochę więcej, szczególnie na krótkich odcinkach, ale w trasie można tak jechać, aby na jednym baku przekroczyć 1000 km (dwa razy udało mi się przejechać jakieś 1100 km na jednym zbiorniku). Oczywiście rekordów nie biłem ale nie jechałem też przesadnie wolno.
Nic więcej dodać nie można. Ma się prawię mercedesa, za cenę byle opla czy fiata.
No tu można już mieć kilka zastrzeżeń. Siadł siłownik od centralnego, poupalały się kostki od reflektorów. Tylne światło też miało swoje przejścia. Skrzynka bezpieczników musiała być zdemontowana i dokładnie czyszczona - pośniedziały konektory. Wyciągałem akumulator, klema ze dwa, trzy razy dotknęła do akumulatora - efekt pojawił się błąd poduszki powietrznej. W konsekwencji konieczna wizyta w serwisie. Na szczęście ten liczy przystępnie.
Tu nie zadziało się nic. Jedyna naprawy przez dwa lata, to ta drobnica z góry.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 JTD 136KM 100kW [l/100km]

7,2