Ocena kierowcy - Lancia Kappa Sedan

Rafał Kucharczyk, 12 lat temu
Silnik 2.4 TD 124KM 91kW
Rok produkcji 1997
Lancia Kappa Sedan 2.4 TD 124KM 91kW 1994-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : W silniku można się zakochać!!! Pięć cylindrów dba o świetny dźwięk,moc i moment obrotowy jest świetny,choć zawsze chce się więcej. Nie brakuje jednak mocy przy wyprzedzaniu a to jest bardzo ważne na naszych zatłoczonych drogach.
Samochód nie każdemu przypadnie do gustu...w końcu nie szokuje oryginalną stylistyką...ale mnie bardzo się podoba jego potężna sylwetka. Widać,że to ciężkie i mocna auto. Niesamowicie wygodne zarówno w trasie jak i mieście. Dobry promień skrętu,świetna widoczność i stabilne zachowanie na drodze dają radość z jazdy. Naprawdę nie chce się wysiadać.
Silnik ładnie się wkręca na obroty i ma niesamowite brzmienie...w końcu to 5 cylindrów:) Naprawdę nie można narzekać. Jak na diesla w środku jest wyjątkowo cicho.
Skrzynia biegów jest precyzyjna i łatwo znaleźć odpowiednie przełożenie. Czasami przydałby się szósty bieg...czasami brakuje go w trasie.
Układ jezdny Kappy to kompromis pomiędzy komfortem a doskonałym prowadzeniem i trzymaniem w zakrętach. Autko nie jest lekkie a zawieszenie nie daje najmniejszych powodów do narzekania. Brawa dla konstruktorów!!!
Bardzo dobra widoczność dzięki dużej powierzchni oszklonej. Wprawny kierowca doskonale wyczuwa wymiary samochodu. Lusterka zewnętrzne są wystarczająco duże a wewnętrzne jest fotochromatyczne. Ja nie narzekam:)
Nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z Lancią a pomimo to,po zajęciu miejsca doskonale się w nim czułem i nie miałem problemu ze znalezieniem poszczególnych przełączników. Brakuje tylko uchwytów na napoje,ale nie można mieć wszystkiego...w końcu Ministrowie gdzie indziej spożywają różnorakie napoje:)
Xantia którą jeździłem poprzednio wentylację i ogrzewanie miała doskonałe. Tutaj jest podobnie. Szyby szybko odparowują a klimatyzacja dba o dobre samopoczucie kierowcy i pasażerów. Nie ma powodów do narzekania.
Przestrzeni nie brakuje w żadnym razie. Nawet pięć osób podróżuje bardzo wygodnie. Prawdziwy kolos we wnętrzu,pomimo,ze wymiary zewnętrzne nie koniecznie na to wskazują. Fotele są niesamowicie wygodne-prawdziwe kanapy!!! Podoba mi się to,że siedziska są długie i dobrze podtrzymują nogi, dobre wyprofilowanie powoduje dobre trzymanie w zakrętach.
Silniki benzynowe na pewno są mniej słyszalne we wnętrzu. Jednak 2.4 TDS w jaki wyposażona jest moja Kappa ma przyjemny dla ucha dźwięk który nie przeszkadza w trakcie jazdy. Podróżując z prędkością 150-170km/h w środku słychać przyjemny bulgot. Mnie się podoba.
Zużycie paliwa w mieście na poziomie 8 litrów mile zaskakuje, w trasie spada do około 6. Naprawy nie są straszliwie kosztowne,tak samo jak przeglądy. Nie mam na razie powodów do narzekania.
Pod tym względem samochód wypada doskonale. Trudno znaleźć samochód równie wygodny za tak niską cenę. Myślę,że wpływ na cenę ma to,że jest to Włoch a nie Niemiec czy Japończyk. Zdecydowanie godny polecenia dla kierowców którym nie zależy na samochodzie do lansowania,tylko na dużej i wygodnej limuzynie.
Jak do tej pory samochód nie sprawia jakichkolwiek problemów. Przejechałem nim na razie 3700km i jest bezawaryjne. Oby tak dalej!!!

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 TD 124KM 91kW [l/100km]

8,3