Ocena kierowcy - Lancia Ypsilon II

Devasto, 7 lat temu
Rok produkcji 1997
Lancia Ypsilon II 1.1 54KM 40kW 1997-1999 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Auto jak na swoją cenę spisuje się bardzo dobrze. Pali malutko a swoje potrafi wyciągnąć. Sprzęgło jest dosyć delikatne średnio raz na rok trzeba wymieniać jednak wszystkie części są bardzo tanie. Jeśli auto zakupi osoba mająca średnie pojęcie o mechanice to nie powinna ponosić znacznych kosztów cokolwiek by się w aucie nie zepsuło . Ja osobiście za wymianę całego sprzęgła zapłaciłem 280 zł . Pozdrawiam i polecam to auto .
Mały silnik to i mała moc jednak do miasta lub w jakieś krótsze trasy tak max do 150 km to auto spełnia swoją rolę .
Delikatna i średnio raz na rok muszę wymieniać skrzynię biegów lecz jest to koszt w granicach 300 zł . Sprzęgło chodzi gładko jednak po jakimś czasie zaczyna pojawiać się problem z wstecznym . Auto jest leciutkie co jest dużym plusem i dzięki temu ruszając pod górę jeśli ktoś ma jakiekolwiek problemy z tym to w tym aucie nie będzie miał żadnych .
Przeciętnie jak w innych autach tej kategorii .
Ne ma tu się zbytnio nad czym rozpisywać, widoczność bardzo dobra, lecz w zimie bardzo szybko natłuszcza się szyba przy włączonej wentylacji przeciw parowaniu szyb .
Auto jak na swoją wielkość ma dużą pojemność
Przeciętnie
Witam, mam lancie 1997 1.1, 54 KM przy dosyć dynamicznej jeździe wliczając to spory czas stania w korkach pali w granicach 5,8 do 6.5l /100 km .
Auto przeznaczone dla osób, które chcą jeździć dużo za mało i nie chcą wkładać zbyt wiele w części .
Jeśli sami sobie na to nie zapracujemy to małe szanse na usterkę .
Mam auto dwa lata jedyne usterki jakie miałem to urwany tłumik z mojej winy i sprzęgło raz wymieniane . Reszta bez zmian chodzi i hula .

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.1 54KM 40kW [l/100km]

6,2