Ocena kierowcy - Lancia Ypsilon II

moonwalker37@go2.pl, 18 lat temu
Rok produkcji 1998
Lancia Ypsilon II 1.1 54KM 40kW 1997-1999 - Oceń swoje auto
No ja jestem bardzo zadowolony. Rdza zaczyna go troche brać w nadkolach z tyłu ale którego nie bierze po 7,5 roku na polskich drogach. Plusy: Super jest ergonomia (czuje sie jak za biurkiem - no i ta półka na rupiecie:)) Fantastyczna ilość miejsca z produ, Biegi - aż chce sie wajchą machać :)) Układ jezdny - mogłby mocniej tłumić ale jeżdzi jak przyklejona, na zakrętach nawet nie drgnie Nie bierze oleju:))Po 135tys:))))))Fiat:))) Części pasują od CC i Punto 1 - tanio jak barszcz. U Pana Mietka/Włodka/Heńka za serwis płacisz jak za Fiata 126p Można jeżdzić aż się pasek zerwie bo jest bezkolizyjnie:)) Minusy: spalanie jak na taki mały silnik długo sie grzeje zimą szerokie słupki z przodu ale można sie przyzwyczaić czasem brakuje kilku kucy pod maską:)) W serwisie Lanci płacisz jak za Kappę:))
Ferrari to nie jest, taki zachowuje się bardzo przyzwoicie, pracuje równo, dzielny w mieście i na trasie. Mimo wszystko Polo 1.0 matki jest zwiniejsze na niższych obrotach.
Miód malina. 135 tys bez żadnych zgrzytów. Aż chce sie wajchą machać :)) Chciałbym ją przełożyć do następnego samochodu:))))))
Bardzo fajnie chociaż mógłby mocniej troche tłumić większe wyboje Prowadzi sie jak zaklęty. Bardzo dobrze reaguje na polecenia kierownika aczkolwiek jest bez wspomagania i trzeba sie jej nauczyć. Zakręty na odcinku Chojnice - Lipnica(kto zna wie o co chodzi) jak przyklejony przy prędkości 80km/h. Tylko barki opon cichutko grają:)) Punkt ciężkośći chyba wypada poniżej poziomu jezdni:)))) Byłym bardzo zaskoczony kiedy pierwszy raz jechłem:)) Polo matki wypada na pierwszym zakręcie:))
Szerokie słupki A (te z przodu) czasem zasłaniają pieszych na pasach:))))) Generalnie dobrze, w lusterkach widoczność ok.
Wszystko pod ręką, tablica zegarów po środku(trzeba się przyzwyczaic), fantastyczna półka w desce rozdzielczej na całą szerokość samochodu na różne rupiecie:)))
Najsłabszy punkt tego samochodu. Mały silnik więc bez klimy, latem ciężko, zimą zanim się dogrzeje to 5 km trzeba przejechać. Chyba że wstanie sie 10 min wczesniej i odpali zeby pochodził troche to wtedy ok.
Przód fantastycznie, 169 cm od burty do burty na zewnątrz. W środku na szerokość miejsca więcej niż w Mercedsie 190 i Hondzie Civic. Porównywalny do Acorda i Avensisa jesli chodzi o szerokość (bez ściemniania):))))) To najfajniejsza rzecz w tym samochodzie. Przy wzroście 185cm mieszcze sie bez problemów. Szerokości też mi nie brakuje:)) Bardzo komfortwy. Najdłuższy odcinek na raz to 1000 km do Frankfurtu nad Menem, 17 h:))Żadnych odleżyn:)) Baaaaardzo wygodny. Z tyłu nie jeżdżę więc nie wiem:))))
Hmm...słucham radia:)) Jak wyłącze to też da sie wytzrymać. Współczynnik Cx = 0.29, szumów od lusterek brak(w Polo matki gwiżdze:))), przy otwartych oknach przy predkości do 100 km/h NIE WIEJE W GŁOWE (w innych samochodach rzecz nie spotykana)
Jaka noga takie osiągi. 4,5l/100km na trasie przy prędkości 90- 100km/h(2 os + bagaży po dach) 6.5l/100km po mieście na 98 oktanach przestrzegając ograniczenia prędkości:)) 7,5-8,0l/100km po mieście w normalnej jeżdzie 10l/100km po mieście jak komputer miał błąd:)) 10l/100km na autobanie w Germanii przy 170km/h i 180km/h z górki:)))
Wydaje mi się że za te pieniądze trudno kupić samochód który: - nigdy Cie nie zawiedzie (jeśli o niego dbasz), - jest praktycznie bezawaryjny (tylko zużyte częsci) - fajnie wygląda (rzecz gustu) - ma fantastycznie dużo miejsca z przodu (czuje sie jak w samchodzie o 2-3 klasy wyżej kto nie wierzy niech sprawdzi) - ma bardzo tanie zamienniki części - trzyma sie drogi jakby był jej częścia:)) - wcale nie jest kobiecy tylko unisexualny jak perfumy CK One (znam wielu facetów którzy jeżdzą Ypsylonem:))
Samochód eksplaatowany po mieście + 1-2 wyjazdy w roku po Polsce. Wymiana pasa paseżara - bo sie nie zwijał do końca - na gwarancji Sprzęgło - ze zużycia po 90 kkm Alternator - po kałuży pękł - 100 kkm (teraz mam pancerny z uno:))) Poduszki tył, amorki tył, łożyska wahaczy tył- ze zużycia i po zimowym piruecia przez krawęznik:))po 110 kkm Szyba przednia - gołąb przy 80km/h Pasek rozrządu + napinacz i uszczlka pod pokrywą - z rozsądku - po 120 kkm (w op. techn pask po 60 kkm - a ten był jeszce dobry:))) tez byłem zaskoczony nawet jak SIE PASEK URWIE TO TŁOKI NIE ZNISZCZA ZAWORÓW BO JEST TO SILNIK BEZKOLIZYJNY:)))))) Tarcze przód i bębny tył po 125kkm Poduszki pod silnikiem (2) po 130kkm
Wymiana centralki komputera - 1sza polska zima - na gwarancji - zdarza sie w najlepszych rodzinach:))) Od tamtej pory bez zarzutu Kupuje tylko oryginalne części. Wyjątek zrobiłem dla tarcz przednich - teraz mam Brembo - wentylowane:))) i dla poduszki pod skrzynią ale szybko naprawilem błąd i kupiłem oryginalną:)) 135 tys i nie bierze oleju:)))

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.1 54KM 40kW [l/100km]

Usterki Lancia Ypsilon II