Ocena kierowcy - Lancia Ypsilon II

Artur, 18 lat temu
Rok produkcji 1998
Lancia Ypsilon II 1.1 54KM 40kW 1997-1999 - Oceń swoje auto
Brakuje mi wspomagania i dlatego 4,5.
Właściwie to 4,5 za cichobieżność,elastyczność jak 2-litrowca i ekonomię. Plus za pełną kompatybilność z Punto i Seicento czyli niskie i dostępne ceny,choć nic nie kupowałem...ale są.
REWELACJA !!!!!!!, fantastyczne zestopniowanie daje dynamikę jak w dużo większym silniku,super dokładna i cicha,świetne sprzęgło.
To jest prawdziwe włośkie auto,nie jakiś golf któremu koło wisi w powietrzu na zakręcie,jazda jak po torach zawsze. Spróbujcie zarzucić tył w zimie bez użycia ręcznego-powodzenia.
Boki na 5, tył na 5, ale do przodu to 3,5 za szerokie słupki.
Włosi pooglądali trochę japońskich samochodów i wnioski wyciągnęli. Patent z przesuwaniem fotela przedniego powinni japończykom sprzedać,jest najlepszy na świecie.
Jedyny zarzut to długie nagrzewanie silnika ale ten typ tak ma co nie znaczy że jest dobrze. Nawiewy i regulacja wydajne i ciche nawet bardzo.
Przód jak o klasę wyżej,w końcu to najszerszy samochód w klasie-169cm to tyle co escort czy corolla. W tyle jak na długość auta 5.
To jest to czego można się spodziewać po marce z ambicjami i historią. Trochę chałasuje silnik ok 120km/h ale potem mu przechodzi. Jazda 160 to nic nadzwyczajnego.
Przy 103000km wymieniłem : tarcze hamulcowe......i nagrzewnice wnętrza. Oczywiście rzeczy typu olej itp wg kalendarza. Zużycie paliwa: 5,0 długa trasa; 6,0 miasto lato; 6,5-7,0 miasto zima. Ceny części są rewelacyjne np tarcze ham 2szt orginalne z FAP to 54PLN. Blachy podobno drogie ale nie próbowałem.
Trochę duża cena za nowy ale pełna rekompensata w jakości,wyglądzie elegancji,niezawodności. Polecam.
Poza w/w problemami to nic. Zawieszenie jest oryginalne od nowości i nie wykazuje przy przeglądach potrzeb interwencji.
Nic.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.1 54KM 40kW [l/100km]