Ocena kierowcy - Lancia Ypsilon III

Thermano, 12 lat temu
Silnik 1.4 8v 77KM 57kW
Rok produkcji 2009
Lancia Ypsilon III 1.4 8v 77KM 57kW 2009-2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Ciche i bardzo komfortowe .
Bardzo udane auto dla kogoś , kto chce mieć coś innego niż to co widać na codzień na ulicy . Również dla kogoś ( ale raczej Kobiety ) która chce mieć małe autko do miasta , wyposażone i komfortowe jak auto o klasę wyższe .
Pojemność robi swoje , choć auto jest nieco mniej dynamiczne niż wskazuje wielkość silnika do nadwozia . Silnik jest za to cichutki , ma niezłą kulturę pracy . Nie szokuje oszczędnością - szczególnie w mieście . Dobrze sobie radzi po założeniu LPG .
Typowa Fiatowska konstrukcja , czyli biegi wchodzą bez problemów ale nieco gumowo ( linki ) Skoki też po Fiatowsku dość długie . Przełożenia dobrane prawidłowo .
Tu na 5 - bo auto jak na tak małą konstrukcję i rozstaw osi po prostu płynie . Świetny komfort resorowania i cisza spod kół . Tu widać różnicę między Lancią a Fiatem .
Jest OK , spore przeszklenie ale grube słupki z tyłu nie pozwalają dać 5 .
Tutaj szału nie ma . Schowków totalnie brak . Schowek u pasażera z bólem mieści książkę obsługi . Korytka przed kierowcą i pasażerem i tak za płytkie - wszystko leci na zakrętach . Duży plus za przesuwaną tylną kanapę i regulowane oparcia . Dla niektórych minusem może być 4 osobowa rejestracja wersji Moda Milano którą posiadamy . Za to klimat beżowo - żółtej alcantary która jest również na desce - bezcenny .
Świetna dwustrefowa klima i bardzo szybkie ogrzewanie - brak uwag .
Dlaczego dobrze ? Bo z przodu jest nadmiar miejsca a z tyłu jak to w małym aucie - szału nie ma . Jak na zewnętrzne gabaryty nie jest jednak źle dzięki wysokiej pozycji foteli przednich , z tyłu miejsca wystarcza jeśli z przodu kieruje kobieta ( a tak jest najczęściej w naszym aucie )
Patrząc na segment auta i inne auta w tej klasie . Jest bardzo dobrze - zarówno silnik jak i zawieszenie i wiatr tłumiony jest lepiej niż w innych autach segmentu .
Dość duży silnik 8 zaworowy i małe auto . Efekt jest średni . Auto pali przyzwoicie - w cyklu mieszanym 6 l benzyny lub 7 litrów LPG .
Auto - jak jest nowe jest za drogie . Z drugiej strony jest rewelacyjnie wyposażone i elegancko wykonane w środku . Duża utrata wartości czyni je kąskiem dla wielbiciela wyjątkowej włoszczyzny .
Mam je zbyt krótko , ale doświadczenia z wieloma autami włoskimi ( mam też Deltę - miałem Bravo II , Ideę , Pandę i SC ) pokazują , że awaryjność włoskich aut to już mit . Jeśli coś się dzieje to są właśnie drobiazgi .
Mam je zbyt krótko , ale doświadczenia z wieloma autami włoskimi ( mam też Deltę - miałem Bravo II , Ideę , Pandę i SC ) pokazują , że awaryjność włoskich aut to już mit . Nie doświadczyłem nigdy poważnych problemów .

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 8v 77KM 57kW [l/100km]

6,2