Ocena kierowcy - Maserati Ghibli III Sedan

Silnik 3.0 V6 410KM 302kW
Rok produkcji 2014
Okres użytkowania: 5 lat
Maserati Ghibli III Sedan 3.0 V6 410KM 302kW od 2013 - Oceń swoje auto
Auto świetne i w tej klasie nie ma sobie równych. Przyspieszenie, praca silnika i ten dźwięk dyskwalifikują konkurencje. Zrobiłem autem jako drugi właściciel 150 tyś i póki co poza olejem i normalnymi serwisami nic w te auto nie włożyłem. Przy 130 tyś wymieniłem rozrząd i pompę olejowa która niestety jeżeli nie jest na czas wymieniona na nową powoduje zatarcie silnika. Jeżeli kupujecie auto to pierwsze co wymiana właśnie tej pompy oraz rozrządu. To pozwoli wam cieszyć się autem bez niepotrzebnych kosztów. Jeżeli więc sprzedawca wam nie da potwierdzenia że to zostało zrobione to doliczcie do auta 10 tyś bo tyle będzie kosztować was wymiana tych elementów wraz z robotą. Lepsze to niż 30 tyś za używany silnik który i tak będzie wymagał wymiany tych elementów. W aucie po kilku latach potrafi uszkodzić się silniczek krokowy odpowiedzialny za nawiewy. Wymiana 900zł i to tyle z wydatków.
skrzynia biegów to sprawdzony ZF więc niespodzianek nie będzie
Auto według mnie jest świetnie wyciszone.
serwisowanie auta cenowo na poziomie bmw czy mercedesa
z drobiazgów to siadają silniczki krokowe od wentylacji. Naprawa mając nowy w ręku to jakieś 30 minut roboty. Bardzo łatwo dostęp do wymiany elementu.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.0 V6 410KM 302kW [l/100km]

11,7