Ocena kierowcy - Seat Alhambra I (7MS) Minivan

Silnik 1.9 TDI 110KM 81kW
Rok produkcji 1998
Seat Alhambra I (7MS) Minivan 1.9 TDI 110KM 81kW 1996-2000 - Oceń swoje auto
Inne : Niskie spalanie.
Karoseria : Blacha w kilku miejscach ma korozję, szczególnie pod wycieraczką i pod lampami z tyłu. Zauważyłem to w niemal każdym nie malowanym jeszcze egzemplarzu tego auta z podobnego rocznika.
Super autko dla rodziny lubiącej podróżować. Pozwala przewozić rożne towary: płody rolne, artykuły budowlane, sprzęt sportowy. Trwałe i warte ceny.
Dobrze się zbiera, nawet doładowany. Bez problemów pozwala ruszyć z dwójki w awaryjnej sytuacji ale z trójki to już zdarza mu się zgasnąć. Nie ma też potrzeby silnego redukowania biegu przy niespodziewanej potrzebie zwolnienia.
Coś zgrzyta po 200 000 km ;)ale biegi nie wypadają.
Zawieszenie ani sztywne ani miękkie. Bardzo dobre wspomaganie kierownicy powoduje, że nie \"lata\" się po całym pasie jadąc 16- km/h na autostradzie a rownocześnie bez wysiłku kręci się manewry na parkingu.
Wszystko widać zarówno przy jeździe na trasie, w mieście jak i przy parkowaniu. Krotki przód zdecydowanie czyni tą cechę jeszcze atrakcyjniejszą.
:) Stylistyka deski rozdzielczej poszła od czasu powstania tego auta już nieźle do przodu. Podgłośnienie radia lub zmiana temperatury klimatyzacji podczas jazdy z dużą prędkością bywa wręcz niebezpieczne. Światła, wycieraczki, regulacja lusterek na szczęście są \"pod ręką\".
Wentylacja głośna. Ogrzewanie pozwala się bardziej precyzyjnie uregulować z przodu niż z tyłu. Nie ma natomiast tego problemu, który jest w niektórych autach, że z przodu za bardzo wieje a z tyłu jest duszno.
Przód bez zarzutów. Drugi rząd siedzeń też daje pasażerom masę przestrzeni. Choć pas biodrowy na środkowym siedzeniu jest nie wygodny. Trzeci rząd siedzeń ma ciasnawo ale czego można chcieć od siedzeń w bagażniku? To van a nie autobus.
Poza głośnawą klimą cisza i spokój. Gdziekolwiek się w aucie nie odkręci czegoś, tam widać kilka centymetrów gąbki wyciszającej.
Zaskoczyłem się. Dwa litry silnika. 1700 kg wagi + załadunek i 7 l/100 km po mieście a 5,3 l/100 km na trasie. Jak kupowałem zakładałem, że będzie pił minimum 1,5 l więcej. W zimie palił tylko 0,5-1 l więcej.
W tej cenie 3500 euro nie kupiłbym tak przestronnego auta z tyloma wygodami i tak ekonomicznego.
Jak to bywa w starym aucie. To zamek od klapy bagażnika się zepsuł, to wycieraczka przegniła i urwała. To szyba się nie domykała i trzeba było dociągnąć linkę. Blacha w kilku miejscach ma już korozję, szczególnie pod wycieraczką i pod lampami z tyłu. Progi O.K. Nad szybą mały wyprysk w miejscu po uderzeniu kamieniem.
Choć auto nie jest młode, nigdy mnie nie zawiodło. Żadna usterka nie zatrzymała mnie w drodze.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 110KM 81kW [l/100km]

6,2