Ocena kierowcy - Seat Arona Crossover

Silnik 1.0 EcoTSI 115KM 85kW
Rok produkcji 2019
Seat Arona Crossover 1.0 EcoTSI 115KM 85kW 2017-2021 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Po roku użytkowania mogę powiedzieć, że nie żałuję swojego wyboru. Wielu "testerów youtubowych" chwali to auto ale też krytykuje... po roku codziennego użytkowania mogę powiedzieć, że auto jest jednym z lepszych modeli tego segmentu na rynku.
jak na 3 cylindry pracuje doskonale. Ma moc nawet przy 4 osobach na pokładzie. Jedynie spalanie trochę zawodzi bo w mieście przy średniej prędkości 20km/h = 8 litrów, przy 40km/h = 5 litrów ale we mieszkam we Wrocławiu, gdzie prezydent stawia na korki, stąd jest jak jest...
wszystko w jak najlepszym porządku. Jedynie nie patrzę na wskazania komputera dotyczące zmiany biegu, bo wg niego już przy 40km/h powinienem wrzucać 5 czy 6 bieg :D
Doskonale sprawdza się na każdej drodze.
Po 12 msc użytkowania wygląda jak nowy.
Mam 176 cm wysokości i jak dla mnie widoczność lepsza niż u konkurencji (c-hr, puma, juke)
wszystko pod ręką i zrozumiałe. Plastiki czasem trzeszczą (nawiewy, radio) ale mam na to już sposób - czyszczenie środkiem do kokpitu z zawartością silikonu.
zimą nie sprawdzałem bo nie było zimy ale latem daje rade. Klima automatyczna robi robotę!
nikt nie narzeka, wcześniej miałem ibizę poprzedniej generacji i Arona zdecydowanie większa. Ostatnio zwróciłem uwagę, że wymiary Arony są równe samochodom segmentu C sprzed kilku lat ;)
W mieście jest ok. Kilka dni temu celowo pojechałem na autostradę aby sprawdzić wyciszenie przy dużych prędkościach i do 120 jest ok, przy 170km/h już jest głośno ale o dziwo nie od silnika, a od wiatrów.
poza wymianą oleju i paliwem zero kosztów dodatkowych przez rok.
kupiłem na wyprzedaży za cenę, którą dziś bym mógł jedynie tipo kupić ;) bardzo dobra jakość jak za tą cenę - jedynie te plastiki...
na początku koła piszczały przy skręcie. Wizyta w aso w ramach gwarancji załatwiła temat (posmarowali smarem)
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 EcoTSI 115KM 85kW [l/100km]