Ocena kierowcy - Seat Arona Crossover

Seat Arona Crossover 1.5 TSI 150KM 110kW 2017-2020 - Oceń swoje auto
Inne : światła
Inne : spalanie - na początku wynosiło 9, teraz 6,5 - po 200 tys mieście
Inne
Zastanawiałem się między 4/5 gwiazdek z powodu wnętrza (3 osobowa rodzina) jeśli ja siedzę na miejscu pasażera to synowi albo mi brakuje miejsca ale to nie wina auta przecież widziałem co brałem. Wnętrze Ibiza więc po kupnie emocje szybko opadają jak widzisz ibizę fr to środek identyczny. Światła ledowe genialne w nocy na trasie super, a jak się zapalają tylko ledy, każdy spojrzy super (ale lubią parować - byłem na gwarancji (odp. grupa vw tak ma), ja posiadam garaż ogrzewany więc problem ustąpił). Byłem też na gwarancji z kangurowaniem (wpisać w google 1.5 tsi dla niewtajemniczonych) wgrali nowy soft jeszcze chwilali odczuwalem ale jak przejechalem te 6.000 to jakoś przestało albo nauczyłem się ruszać. Ogromny plus to spalanie i działanie wyłanczania 2 cylindrow jak się nauczysz z nich korzystać to ostatnio srednia z miasta 6,3 6,5 (w trybie eco) to juz żona ;-) no a w trasie to 5,6 5,8 do 120 ale wyprzedzając wszystko po drodze w trybie sport naprawde daje frajde jak ta turbinka pompuje caly czas od 1500 do 3500 ;-). Na autostradzie jak pamiętam 140 to 7,5. Na letnich oponach orgynalnie pirelli nawet nie wiem kiedy było 215 na zimowych nie chciał więcej jak 200. 180 na autostradzie to 9,9. Noi wygląd bardzo zgrabny i jak sie poszuka/poczeka to cena nie przesadzona dlatego dałem 5 gwiazdek. Czy warto 90.000 myślę że nie ale każde inne auto też nie bo za to można mieć kadjara 1.2 z 3 cylindramy który pali 7/8 i ma 11s do setki. W innych markach nawet w skodzie do lamp full led trzeba dopłacić dodatkowo ok 4.000 a tu macie to w cenie i 5 lat gwarancji wiec kupiłem sobie spokój ;-) pozdrawiam Darek
ok
ona najbardziej temperuje sportowy charakter, najlepiej wrzucić 3 i do czerwonego bo 4 jest trochę daleko i 50% że zahaczy
piękny
prawie widać nos auta
jak w vw - pokrętła do klimy super
jak chce puścić szybki nawiew na szybe to tylko z ogrzewaniem - dziwne i nie raz robi sie za gorąco/duszno
jak w ibizie, chociaż bagażnik jest wystarczający
tutaj miedzy 4 a 5 ale to też zależy od opon na letnich nie narzekaliśmy ale zimówki to co jakiś czas domykamy szyby bo myślimy że są uchylone ;-)
dzięki start stop i 2 cylindry odłanczane taniej niż w 2.0 tdi który palił mi 7,5
najsłabszym elementem są plastiki na rączkach drzwi szybko się rysują torebką albo zamkiem kurtki no ale to zawsze można wymienić. Jak chodziłem na jazdy testowe to kadjar miał już porysowane elementy wokół kupków tutaj w tunelu centralnym użyty jest twardszy plastik
no trzeba wspomnieć o parujących reflektorach, kangurowaniu do 2019 roku, i teraz coś klapa bagażnika potrzebuje regulacji bo często się nie domyka, był też incydent z radiem i bluetooth ale odpiąłem minus aku resetowałem i zaczeło działać pożniej usterka znowu wróciła ale po pewnym czasie zaczeło łapać już za każdym razem telefon ( trzeba dodać że rewelacyjna półeczka na telefon) Czyli im dalej w las tym co raz lepiej ;-)
mam nadzieje ze nie ale chociaz jak nawet tak to po to jest gwarancja

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 TSI 150KM 110kW [l/100km]

6,1