Ocena kierowcy - Seat Terra

poll10@wp.pl, 17 lat temu
Silnik 1.4 D 48KM 35kW
Rok produkcji 1991
Seat Terra 1.4 D 48KM 35kW 1986-1998 - Oceń swoje auto
auto kupiłem z konkretnym przeznaczeniem i mówiąc szczerze jestem bardzo zadowolony po mimo kilku wad auto polecam osobom które większą wagę przywiązują do ekonomi niż do pokazania się
do silnika zadbanego nie można mieć pretensji owszem asfaltu się nim nie zwinie ale jest bardzo mocny nie ma problemu z jazdą na piątym biegu z prędkością 30 km/h
nie mam żadnych zastrzeżeń choć szczerze mówiąc szósty bieg przydałby się bez dwóch zdań
myślę że z napędem na przód autko mogłoby być bardziej "ciasne" na zakrętach
przedni słupek stanowczo ogranicza widoczność na zakrętach za to lusterka wsteczne oraz przeszklona paka są rewelacyjne jeżeli chodzi o jazdę wstecz
paka jest wspaniała do tej pory weszło do niej wszystko na co się uparłem począwszy od 1000L zbiorników na wodę przez betoniarki pustaki cement styropiany drzwi a skończywszy na skrzynkach na owoce (20 szt) i mówię to z dumą: pierwszy raz jadąc na urlop nad morze nie zastanawiałem się co mogę zostawić aby móc coś zabrać myślałem tylko o tym czego jeszcze nie wziąłem tam na prawdę wejdzie wszystko
działa... ale muszę się porządnie nagimnastykować aby włączyć lub wyłączyć ogrzewanie mam bowiem zepsute wszelkie przełączniki tego typu urządzeń (nie wiem czy to tylko w moim aucie czy może dzieje się tak wszędzie)
jeżeli chodzi o kierowcę jeśli wymaga komfortu może kupić sobie inne autko ale jeśli się popracuje ciut nad wygodami naprawdę potrafi być wygodny a pod tylną kanapę proponuję podłożyć gąbkę lub ewentualnie przewozić tam tylko dzieci w fotelikach będą miały tam bardzo dużo miejsca do zabawy
jeśli żona się nie odzywa to nie jest tak bardzo głośno
przeraziłem się czytając poprzednie opinie moje cudeńko spala od 4,5L w trasie do 6L w mieście /100 km jeżeli chodzi o naprawy to muszę się przyznać że nie przykładam do tego zbyt dużej uwagi choć faktem jest że motor mam dopieszczony (mam słabość na tym punkcie) z resztą należy dbać o silnik bo bez tego ani rusz a reszta? jak się posypie wtedy naprawiam na tyle na ile mnie stać muszę zaznaczyć że mam wielki problem z kupnem części zamiennych aut tego modelu jest bardzo mało i z tego powodu w sklepach nie zalega wiele części trzeba się naczekać kilka dni aby dostać jakąś część
trudno powiedzieć ja auto kupiłem za 200 zł silnik kosztował mnie 1200 zł chłodnica 150 zł drobne naprawy ... w sumie wszystko na gotowo około 2000 zł bez opłat co mógłbym kupić w zamian za te pieniądze z taką paką i dla pięciu osób? myślę że wybór jest łatwy ale niech każdy sam się zastanowi czy woli SEATA TERRĘ czy być może nysę, żuka lub poloneza trucka na gaz
jeśli poznasz swoje auto myślę że cię nie zawiedzie mnie nie zepsuło się nic czego nie mogłem przewidzieć
wspomniane wcześniej tylne zawiasy z faktycznie bardzo dziwnego stopu aluminium (do tej pory nie znalazłem żadnego spawacza który podjął się ze skutkiem pozytywny zespojenia tego stopu) który bardzo lubi pękać w razie jakich kolwiek problemów z góry polecam wykonanie na włąsną rękę zawiasów z jakiegoś mniej "szlachetnego" materiału drugą "piętą achillesową" jest linka sprzęgła zastosowany w niej plastyk "wieńczący" pancerz przy pedałach jest bardzo poronionym pomysłem strzela on jak się patrzy przez rok wymieniłem 3 linki i mówiąc szczerze po poważnych przeróbkach tego elementu (odpukać!!!) mam wreszcie spokój

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 D 48KM 35kW [l/100km]

Seat Terra