Szukaj

Jak dostać się do głośników w drzwiach przednich?

  • Nissan Almera I
Poniżej instrukcja jak dostać się do wymienionego w temacie ustrojstwa.
Niestety konieczne jest zdjęcie całego boczku. Zaczynasz od korbki (jeśli taka masz), następnie zdejmujesz plasticzek od klameczki, później parę śrubek u dołu drzwi pod kieszenią (chyba 4) oraz po bokach (chyba 4 -2x2- to tak z pamięci, liczby mogą się troszkę różnic, ale dostęp do nich łatwy), w drzwiach pasażera dodatkowo dwie śrubki przy uchwycie pod zaślepkami i już możesz zdejmować boczek. Kieszeń boczna ma śrubeczki od środka, a maskownica stanowi jedna całość z kieszenią, nie daj się zwieść nacięciom i otworkom.
Głośniki są przykręcone do blachy drzwi i z tylu zabezpieczone przed woda folia. Jeśli będziesz chciał wymienić głośniki to przygotuj się tez na zmianę końcówek kabelka od głośników, bo to jakiś skośnooki wynalazek i nie pasi do powszechnie dostępnych głośniczków. Może tez być potrzebne lekkie przefasonowanie kształtu otworu na głośnik w blasze, 16,5 cm nie bardzo chcą wejść (czyli można spróbować 16 , ale ja takich nie miałem), druga sprawa to położenie otworów do mocowania, choć te akurat jakoś dopasowałem.
Uwaga: wg doniesień klubowiczów możliwe jest, że można się spotkać z głośnikami owalnymi, wówczas niestety pozostaje chyba ich demontaż i próba dobrania czegoś w sklepie.

Komentarze

Nikt jeszcze nie dodał komentarza
Dziennik kosztów dla Nissan Almera I
Średni koszt przejechania 100 km
36,67 zł
6,6
l/100km
7,8
l/100km
8,8
l/100km
Zobacz dzienniki
Nissan Almera I