Lista ocen Fiat Bravo II Hatchback 5d 1.4 i 16V MPI 90KM 66kW 2006-2012 (73) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 39 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~serj
Hatchback 5d 1.4 i 16V MPI 90KM 66kW
W tym miejscu leczę kompleksy związane z niską mocą silnika. Spalanie lpg bardzo niskie. Auta nie miałem jeszcze okazji naprawiać, ale prześledziłem uważnie przed kupnem, ceny części zamiennych i nawet jeżeli by się coś tfu tfu wydarzyło naprawa nie będzie drogo. Ceny hamulców, rozrządu, zawieszenia itp. są wyjątkowo niskie. Nie mam nawyku przeliczania i notowania ile auto spaliło, więc podane wartości są orientacyjne. Po 6...
~toja77
Hatchback 5d 1.4 i 16V MPI 90KM 66kW
Ponad 8 l. zima, jednak trzeba troszkę litrów spalić by rozbujać 1200 kg kolosa. Mimo wszystko mógłby mniej. Zobaczymy latem, mam nadzieje, ze 7 nie przekroczy. Wg komputera śr. spalanie - 6,7; uważam za dobry wynik. Zrobiłem mały test. Niedawno, w grudniu / styczniu przy mrozach -10*C przejechałem 1000 km. Miasto / trasa - 50% / 50%. Komputer wskazał średnie spalanie na poziomie 6,8 l./100km. Podnoszę ocenę o 1 gwiazdkę na 4. Przez ostatnie...
~Martinello Bravonello
Hatchback 5d 1.4 i 16V MPI 90KM 66kW
1,4 90 km to silnik może nie dynamiczny ale bardzo ekonomiczny, w codziennej jeździe mieszanej spalanie od 5,6 do 6,5, na oponach 17 cali, na zimówkach spalanie jest mniejsze z racji szerokości i waha się od 5,5 do 6,2, w trasie na letnich 17 to 5,2 -5,6 litra, na zimówkach od 4,4 do 5,5 . W korkach może delikatnie przekroczyć 7 litrów, ale musi to już być naprawdę spory korek. Warto w tym aucie zainwestować w opony o możliwie niskim oporze...
~Pablo
Hatchback 5d 1.4 i 16V MPI 90KM 66kW
Nie wymagam od auta, które waży ponad 1200 kg aby paliło tyle co Panda czy inny Yaris. Moim zdaniem dane odnośnie zużycia paliwa podane przez producenta są bardzo, bardzo trudne do osiągnięcia w praktyce, chyba, że ktoś uważa, że toczenie się to jazda. Poziom książkowego 8,7l w mieście (mieszkam w Krakowie) osiągałem jedynie bladym świtem kiedy ruch uliczny praktycznie nie istniał, a co drugie światła przejeżdżałem bez zatrzymywania.
~Piotrek
Hatchback 5d 1.4 i 16V MPI 90KM 66kW
Ekonomiczność tego samochodu. Przykład z trasy. Wyjazd ze Stalowej Woli do Rzeszowa. 20 km po Rzeszowie. Potem z Rzeszowa do Krakowa i ok 25 km zrobionych w Krakowie i powrót do Stalowej Woli. Zrobiłem ok 500 km i średnie spalanie wg komputera wyszło mi 5,6 l na 100 km, co znalazło potwierdzenie na stacji benzynowej. Sprawdziłem to poprzez wyruszenie z pełnym bakiem ze Stalowej Woli i dotankowanie po powrocie.
~R.
Hatchback 5d 1.4 i 16V MPI 90KM 66kW
Na początek zatankowałem 98 i wtedy przy zerowym przebiegu pobierał około 8,5-9 litrów paliwa w 80 % miasto-20% poza miastem.Teraz mam ponad 2 tys km i po zatankowaniu supremy 95 na statoilu mam średnie spalanie 7 litrów-Ostatni wynik to 842 km na jednym baku-to niezły wynik.Teraz mam przejechane 4500-wróciłem z trasy i przejechałem na baku pod korek 58l. ----929 km -----Super!!!!!!
~peter
Hatchback 5d 1.4 i 16V MPI 90KM 66kW
Na razie mierzyłem cykl miejski (Warszawa) i mieszany (Warszawa + dojazd trasą AK i Modlińską do Legionowa) Wkażdym przypadku wyszło mi o 1 litr więcej niż podaje producent. Trzeba jednak wziąść pod uwagę to ,że pomiary robiłem w listopadzie (zimno) i silnik trochę więcej zasysa.Spalania na trasie nie mierzyłem. Danymi z tabelki prosze sie nie sugerować musiałem coś wpisać aby program przyjął moją ocenę.
~alojzy
Hatchback 5d 1.4 i 16V MPI 90KM 66kW
wg mnie ekonomiczność bardzo dobra: jazda w mieście 2 lub 10 km długi postój i powrót, średnia prędkość to 21 - 26 km/h, okres listopad - marzec - 8,64 l/100km, kwiecień - maj - 7,9 l/100km, jedna trasa 130km listopad - 5,9 l/100km korzystam z komputera pokładowego - zużycie chwilowe minimalne spalanie 5,5 l/100km podaję orientacyjnie aby program zatwierdził komentarz
~Tomasz
Hatchback 5d 1.4 i 16V MPI 90KM 66kW
Bardzo mocno zróżnicowane zużycia paliwa. Najmniejsze zużycie 5,5 udało mi się osiągnąć na trasie ok 500 km i z powrotem, jadąc niezwykle "łagodnie". Wakacje do Chorwacji 4 dorosłe osoby+box dachowy+dużo bagażu to ok 7,2. Po samym mieście (Poznań) trudno zejść poniżej 8, a zimą na krótkich dystansach to nawet podchodzi pod 10.
Hatchback 5d 1.4 i 16V MPI 90KM 66kW
no zawsze może być lepiej ale spalanie raz w mieści eprzy naprawdę delikatnym traktowaniu gazu 7,5. na trasie 6,5 no raz udało mi się zejsć poniżej 6 ale nie przekraczałem 100 no niestety na autostradzie nie da się zoszczędzić chcąc jechać szybciej spalanie wzrasta do 8-9l
Fiat Bravo II Hatchback 5d