Lista ocen Ford Focus I (1006) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 1090 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~wozo
Kombi 1.8 TDDI 90KM 66kW
Spalanie na trasie 4,2-5,5...w mieście 7 litrów...ceny części troszkę droższe niż do VAG-a,ale tylko troszkę...warto kupować oryginalne motorcraft ponieważ są niewiele droższe od zamienników,a dużo lepszej jakości(oczywiście mam na myśli sklepy forda w internecie ,bo w serwisie tragedia)
~delmarcoforever
Hatchback 1.6 16V 100KM 74kW
Normalna jazda bez szaleństw i dziadkowania. Miasto 9 l. Trasa około 6 l. Szybka jazda to + 1 litr w obydwu przypadkach. Ceny części i przeglądów bardzo dobre oczywiście poza ASO. Duzo zamienników i mechaników znających sie na rzeczy. Orginalne części w dobrych cenach w sklepach internetowych.
~Brynjubitr
Hatchback 1.8 TDDi 90KM 66kW
zima jak silnik jest zimny moze niemile zaskoczyc spalaniem w miescie dochodzacym do 10l. ale jak sie nagrzeje miescimy sie w 7,5l w miescie. w trasie nawet bez oszczedzania miescimy sie w 6-6,5l. jadac przepisowo w trasie wezmie 5l. minimalnie zszedlem do 4,4l jadac spokojnie, okolo 80km/h na 5 biegu.
~vin20
Hatchback 1.6 16V 100KM 74kW
mogę spokojnie wpisać średnio 7,5 choć jeszcze rok temu palił średnio 6,7 ale kilometry lecą. Tak przez cały rok, bo zimą grzeje a latem chłodzi. Na mieście nie wziął więcej jak 8,5 przy klimie. Kiedy sprawdzałem ile spali najmniej. Latem bez klimy na trasie spokojna jazda tylko kierowca było 5,3.
~sadol
Hatchback 1.8 TDCi 101KM 74kW
Ponieważ to diesel to nie trzeba mocno cisnąć gazu żeby żwawo się poruszał, więc można jeździć nim w miarę oszczędnie. Jednak oficjalne fordowskie dane nt. spalania można między bajki włożyć. W mieście jakieś 7,5 l a na trasie 5,5-6 l. Koszty eksploatacji na sensownym poziomie jak na klasę niższą średnią.
~aad@ total.neostrada.pl
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
miasto np. Warszawa ok 10 l, w trasie ok. 6 l. Przeglądy drogie. Uwaga w trakcie przeglądów mechanicznych w autoryzowanych serwisach powinni robić przegląd blacharki i zaznaczać to w książce przy pieczątce o wykonanym przeglądzie. przeważnie tego nie robią ipotem same problemy z reklamacją blachy.
~piotr, poznan
Sedan 1.8 TDCi 101KM 74kW
90% tras pokonuje po niemieckich autostradach, w zaleznosci od ´stylu jazdy´ mozna przejechac 100 km i na 4.5 litrach i na 7.5 litrach (wykorzystujac w pelni mozliwosci odcinkow bez ograniczenia predkosci), przecietnie (jazda mieszana) wychodzi mi 6/100 - mniej sie nie spodziewalem
~Mirek
Hatchback 1.6 16V 100KM 74kW
Samochód dość dużo spala podczas jazdy na krótkich trasach i po mieście. Trochę kasy poszło też w naprawy i wymiany pewnych "pierdółek" które jednak utrudniają codzienne użytkowanie. Odnoszę wrażenie że ten samochód został zaprojektowany i stworzony przez księgowych.
~panicz_gutek
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
Auto w mieście pali bardzo dużo w przedziale od 8-9 litrów latem do nawet 10-11 litrów zimą gdy na drodze ślisko, dlatego rozśmieszyły mnie niektóre wpisy (nie jeżdżę agresywnie). Poza miastem już lepiej, ale jeśli jedziesz 90-100km/h powyżej 120km/h spalanie znacznie wzrasta.
~Darek
Kombi 1.8 TDCi 101KM 74kW
Użytkuję auto od 1 roku. Przy prędkości 80 km/h spala 4l, ale kto tak jeździ. Jeżdżę do pracy 30 km, z czego 20 km autostradą, i 10 km w mieście, wtedy przy prędkości 110 km/h spala 5,7 l. Najwięcej spałił kiedy jechałem nad morze autostradą 140-150 km/h - 7,3l.