Lista ocen Ford Focus I (863) - Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów

Na liście zabraknie 1233 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~setariff
Kombi 1.8 TDCi 115KM 85kW
Jak na dość nieduże kombi - jest dobrze. Czy można jeździć w piątkę? Można, choć pasażerowie z tyłu nie zapamiętają tego najlepiej. Mam 2 metry wzrostu, a więc fotel na maxa odsunięty do tyłu, a mimo to od biedy da się kogoś wcisnąć za niego. Najlepiej kogoś mniej lubianego ;) Co zaskakujące, bo auto jest niewysokie, między moją głową a podsufitką mieszczą się włosy! Bardzo to sobie cenię, a nie w każdym aucie takie luksusy.
~Herki
Hatchback 1.8 TDDi 90KM 66kW
Jak dla mnie przestrzeni jest naprawdę dużo,często wożę pasażerów i nikt nie narzekał.Sam jechał kiedyś z tyłu i przy rozłożonym podłokietniku czułem się bardzo komfortowo.Bagażnik również jest duży a po rozłożeniu foteli ma regularne kształty i jest naprawdę pojemny.Co do foteli na dłuższe podróże mogły by być bardziej komfortowe,gdyż mój tyłek daje znać o sobie po paru godzinach jazdy.
~Adi
Hatchback 1.8 TDDi 90KM 66kW
Jesli chodzi o przestrzen dla kierowcy i pasazera obok jest spoko mam ponad 180 i nie nazekam :).Z tylnymi siedzeniami hmm nie wiem bo nie siedzialem jeszcze :)a tak powaznie dla osob nie wysokich jest ok dla wyzszych juz jest maly proble jesli jeszcze z przodu siedza 2 wysokie osoby i siedzenie sa przesuniete znacznie do tylu.Jesli chodzi o osoby do 170 i o nie duzych gabarytach,jest wygodnie
~robey
Hatchback 1.6 16V 100KM 74kW
Auto nie jest z segmentu limuzyn więc nie ma co oczekiwać super przestrzeni. Jak na tą wielkość auta to z przodu oferuje wystarczający komfort. Przy moim wzroście (190cm), fotel odsuwam max do tyłu i jest ok. Z tyłu miejsca nie za wiele, ale tam prawie nigdy nie siedzę. No i jeśli ktoś dorosły miałby usiąść za mną podczas jazdy, to kilku godzin nie wytrzyma, bo nogi mu zdrętwieją.
~Lary
Hatchback 1.8 TDDi 90KM 66kW
Jestem niewyskoki(172cm), moja narzeczona również i dla nas miejsca jest wystarczająco dużo. Z tyłu będziemy wozić dzieci i zanim dorosną, to miejsca im również wystarczy. Jechaliśmy we cztery osoby + bagaże 500km nad nasze, polskie morze i nikt na niewygodę jakoś specjalnie nie narzekał. Do bagażnika zmieści się wózek dziecięcy na styk. Brakuje uchwytów na siatkę.
~Waldemar Warszawa
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
Dobrze, w tej klasie chyba największy luz na przednich siedzeniach i całkiem nieźle z tyłu (wersja sedan). Wprawdzie przednie siedzenia mogły by być nieco lepiej wyprofilowane, choć to może być rzecz gustu. Natomiast nieporozumieniem jest składane dzielone oparcie przy braku podziału tylnego siedzenia w sytuacji gdy do złożenia oparcia trzeba podnieść siedzenie !
~Mondeo16
Kombi 1.4 16V 75KM 55kW
Jest na prawdę sporo miejsca, a bagażnik jak na tę klasę potężny. 4 osoby mogą podróżować w całkiem komfortowych warunkach. Jedynie w Peugeocie 307 był szerszy bagażnik. Niski próg załadunku czyni go niezastąpionym w przewożeniu zwierząt, materiałów budowlanych czy nawet na spore zakupy. Mój przeżył przeprowadzkę i przewoził naprawdę sporo.
~Tomaszko82
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Jak na segment C auto jest olbrzymie w środku dla 4 osobowej rodziny. Bagażnik (pomimo przewożenia koła dojazdowego) pozwala zapakować głęboki wózek dla dziecka i rowerek oraz kilka reklamówek. Relingi na dachu to rzecz nad którą warto się zastanowić - ich wykorzystanie pozwala na zabranie na wakację naprawdę wielu wielu potrzebnych rzeczy.
~lucash
Hatchback 1.8 TDCi 115KM 85kW
Ja jako kierowca nie narzekam, pasażer na prawym siedzeniu również, pasażerowie na tylnej kanapie jeżdżą raz w miesiącu i to na krótkich trasach - nie usłyszałem od nich słów krytyki, więc chyba nie jest źle. Obiektywnie jednak patrząc na dłuższą trasę to osoby powyżej 185cm siedzące z tyłu mogą kręcić nosem. "Piątka" z maleńkim minusem.
Dziennik kosztów dla Ford Focus I
6,3
9,2
10,3
~duru79
Hatchback 1.6 16V 100KM 74kW
Jako właściciel prawie zawsze siedzę za kółkiem. Fotele bardzo wygodne, bardzo dobrze trzymają, kierownica regulowana więc można sobie dopasować do położenia kierowcy. Trasy które pokonywałem nawet do 800 km. jednego dnia nie odbiły się na moim kręgosłupie, wygoda podróżowania. Tył (wersja 3 drzwiowa) nie wiem ale wole mieć 2 pasażerów.