Lista ocen Ford Focus I (877) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 1219 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~m.pluciennik@drukmedia.pl
Hatchback 1.8 16V 115KM 85kW
p mieście gdy jeździmy do 2...2,5 tys obr. silnika prawie nie słychać, rozgrzany silnik na światłach całkowicie niesłyszalny(jak kupiłem go kilka razy myślałem że zgasł :))). Jeśli chodzi o chałaś z zewnątrz to przy 200 km/h gwizdają mi lusterka heheh
~czeslaw.bylica@lexpolonica.pl
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
zasadniczy "minus" - silnik chodzi tak cicho, że muszę często spoglądac na obrotomierz, żeby go wyczuć. Na autostradzie przy dużych prędkościach słychać radio na niewielkiej głośności nawet przy 140km/h, bardzo niewielkie hałasy od układu jezdnego
~vpw (news@vpw.prv.pl)
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
Mimo wszystko odglosy wewnatrz sa slyszalne. Od Forda wymagam wiecej i niestety zarowno Fiesta jak i stare Mondeo combi wydawalo mi sie przyjemniejsze. Ale moze to ze wzgledu na silnik. Jednak nie jest az tak cichy jak mnie sprzedawca zapewnial.
~Ryudo
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
Do 100 km/h jest znośnie. Przy 120-140 trzeba już radio trochę podgłośnić. Myślę że dobrym pomysłem byłoby wiciszyc plastikowe nadkola z przodu jakaś matą bitumiczną jeśli ktoś jeździ ciągle po drogach szybkiego ruchu.
~Mondeo16
Kombi 1.4 16V 75KM 55kW
Niestety tutaj ocena niższa, ponieważ powyżej 120 km/h daje o sobie znać silnik i krótka skrzynia biegów. Słabe wyciszenie przed wiatrem, czasami słychać świsty itp. No ale to nie jest nowe Mondeo tylko 13-letni Focus...
~KELNI MD
Hatchback 1.8 TDDi 90KM 66kW
Silnik przyjemnie mruczy, opony delikatnie szumią.. to jest samochód. Strefa ciszy jest w rejonach zalesionych :) A na poważnie, to jest znacznie lepiej niż w Fabii 1.4 TDi. No ale nadal jest do DIESEL więc klekocze.
~Piachu
Hatchback 1.6 16V 100KM 74kW
Od 130-140 trzeba podkręcić radio, wg mnie producent w silnikach benzynowych zaoszczędził na wyciszeniu przedniej klapy i tu jest powod, w poprzednim fordzie escort tez 1.6 benzyna przednia klapa była wyłozona matą wyciszającą
~Jooras ^ Śląsk
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
W środku nawet jadąc 140-160 km/h spokojnie da się rozmawiać i słuchać radia. Oczywiście to nie Bentley czy limuzyna prezydencka, ale jeśli ktoś oczekuje tego od kompaktowego sedana to powinien puknąć się w czoło.
~cris1983cris
Hatchback 1.8 TDCi 101KM 74kW
Mialem diesla wiec coz--- taki traktorek , na autostradzie lecac 140-160 km/h najlepiej nie prowdzic rozmowy, strasznie szumi. Obecnie jezdze mondeo w benzynie- nie ma zadnego porownania- po prostu totalna cisza.
~kierowca
Kombi 1.8 TDDI 90KM 66kW
słychać każdą nierówność drogi ... może to dlatego ze przesiadłem sie z omegi (której pod tym względem nie można było nic zarzucić), w środku wszystko lata - strasznie tandetnie spasowane i mocowane na zaciski , klepie i chałasuje ...