Lista ocen Ford Focus I (1006) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 1090 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Yahu 26
Hatchback 1.8 TDDI 75KM 55kW
Minimalne spalanie na trasie Warszawa - Wrocław przy prędkości przelotowej ok 110 km/h (tylko kierowca bez bagażu) wyniosło 4,7 l. Średnie spalanie liczone przy tankowaniu do pełna (70-80% jazdy w trasie) to 5,2-5,4 l. W mieście spalanie nigdy nie przekroczyło 7 l. W moim subiektywnym odczuciu wyniki bardzo zadowalające (należy pamiętać że samochód ma chip).
~Kuba
Hatchback 1.6 16V 100KM 74kW
Jeśli chodzi o spalanie to oczywiście najbardziej zależy ono od stylu jazdy. Tak więc w mieście waha się ono od 8 do nawet 12 litrów w zimie. Na trasie zazwyczaj 7-8 litrów przy prędkości ok. 120 km/h. Ostatnio spalił 9 litrów na długiej trasie autostradowej przy prędkości ok. 170 km/h, włączonej klimie i pełnym obciążeniu. Ceny przeglądów i napraw są na umiarkowanym poziomie.
Hatchback 1.6 16V 100KM 74kW
Tutaj na prawde rewelacja. Bardzo pozytywnie wypada fakt ze auto pali conajwyzej tyle ile podaje producent a nawet mniej. Srednie spalanie z ewidencji przebiegu miesci sie w przedziale 6.5-6.7 Producent podaje 6.9 Na trasie można zejśc do 5.5 i nie mowie tutaj o kryciu sie za tirem. Ogolnie wielka pochwała dla forda. Co do przeglądów to chyba podobnie jak w innych autach.
~zico
Kombi 1.8 TDDI 90KM 66kW
Paliwa papa niewiele, wręcz mało. Ale... Serwis puszcza spokojnie z torbami, więc do serwisu się nie jedzie, chyba, że musi. W sklepach części do Fordów generalnie stanowią najdroższy asortyment. A mechanicy (nie jeden, wszyscy), mówią, że Ford to Ford i co przy innych autach jest normalnie zrobione, to w Fordzie musi być udziwnione (mechanika, elektronika).
~Georgus
Hatchback 1.8 TDDi 90KM 66kW
hmmm, na trasie troche ponizej 6l, w miescie raczej na krotkich odcinkach 7,5-8l / 100 bez szalenczej jazdy. Mysle ze moglo by byc troche mniej. W koncu to diesel. A ceny ON takie same juz jak benzyny... Jesli chodzi o naprawy i czesci to nie mam doswiadczenia ale mysle ze nie jest zle bo focus to popularne auto i czesci powinny byc ogolnie dostepne i tanie!
~wwiesiol@wp.pl
Hatchback 1.6 16V 100KM 74kW
miasto 7,5l/100km, trasa 6,5 l/100km przy spokojnej jeździe, odpowiednio więcej przy szybkiej ale to i tak niewiele. Ceny przeglądów nawet w ASO do zaakceptowania. Napraw nie było. Polecam serwis Gonera Łódź - grzeczny i bardzo kompetentny (bez mówienia znależli przepaloną żąrówkę tablicy rejestracyjnej - który serwis mógłby się pochwalić tak dokładnym przeglądem?)
~DVHK
Sedan 1.8 TDCi 101KM 74kW
Ceny przegladów są po prostu chore!! Ford kusi gwarancjami, ale w praktyce okazuje sie że jeżeli coś nawali za wszystko trzeba słono płacić, bo akurat gwarancja tego nie uwzględnia! Gwarancja nic chyba nie uwzglednia. Najlepiej to jezdzic tak długo az sie silnik rozwali wtedy moze go wymienia! SERVIS FORDA TO TRAGEDIA i ich GWARANCJE ! Zniechecaja do ponownego zakupu marki FORD!
~Miras
Sedan 2.0 16V 130KM 96kW
To jedyna wada tego auta. Duże obroty na 5tym biegu robią swoje. FATALNE zestopniowanie. Przy 160km/h jest 4200 obr/min to jest porażka. Zużycie średnie większość 70proc trasa 10-11 L. No ale ciężka noga musi kosztować, ale jestem przekonany że ,, dziadkowi" by wyszło 8. Minimalne spalanie przy ekonomicznej jeździe to nie mój wynik bo takiej jazdy nie znam
~fan
Kombi 1.8 TDDI 90KM 66kW
spodziewałem się czegoś więcej ale nie jest żle, ja uwazam ,ze w chwili obecnej nie warto przepłacać za silnik TDci , jego zalety to ,że jest troszkę cichszy , ma więcej koni ale nie jest to przecież samochód wyścigowy, czasy przyśpieszania nie są aż tak zróżnicowane, również jeżeli chodzi o spalanie to też, ma za to wadę jest jeszcze droższy od TDdi i to parę ładnych tyś.,
~Przemasti
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
W mieście przy -20 palił mi 10,5 litra, latem ta wartość spada do 8,5 l. Na trasie bez problemu można zejść do poziomu 5,6 litra śmigając 100km/h. Nie serwisuję w ASO, ale u mechanika. Za wymianę rozrządy zapłaciłem 600 zł. Wymiana przednich łączników stabilizatora przy 96 000km to koszt 380zł z robocizną. Innych większych kosztów nie poniosłem