Lista ocen Ford Focus I (937) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 1159 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
Hatchback 1.6 16V 100KM 74kW
jakis blad podczas projektowania auta spowodowal ze zarówki H7 swiateł mijania wymienia sie srednio co 3 miesice czyliraz na pol roku trzeba wycigac akumulator by wymienic ta od strony kierowcy. Stukiw tlnej czesi w aso nic nie poradzili sam rozebralem polowe tapicerki i nis nie znalazlem - podobno foki tak maja
~EkoTereee
Hatchback 1.8 TDCi 101KM 74kW
Po prostu nic. Ponad 150000 km. Tylko wymiana klocków i płynów (nawet akumulator oryginalny). Wiem jedynie, że mam zużytą tuleję przy lewym tylnym wahaczu. Przy tym przebiegu!!! Na naszych drogach, przy takich prędkościach!!! Czapki z głów! No i bąbelki podniesionego lakieru - gwarancja na perforacje 12 lat.
~mdp1@vp.pl
Hatchback 1.8 TDDi 90KM 66kW
drobiazgami mogę obdzielić tuzin innych samochodów dla przykładu: nie odbijają kierunki, zlasowane przewody spryskiwaczy tylniej szyby, po naprawie własnej włączanie spryskiwaczy, skorodowane lampki podświetlenia tablicy rejestracyjnej, skorodowane zamki tylnij klapy(kluczykiem już nie otworzysz oraz cały zamek przedniej maski......
~8270@interia.pl
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Pewne elementy były wymienione, większość w ramach gwarancji (także przedłużonej). Nie będę się rozpisywał w szczegółach. Czasem coś zaskrzypi i zastuka (wykończenie wnętrza, klapa bagażnika itp.), ale wiele osób narzeka, we wszystkich markach samochodów. Nie jest bardzo tandetny, ale mogłoby być lepiej. Trója.
~BadBoy
Kombi 1.8 TDCi 115KM 85kW
Każde auto ma mankamenty niestety... Silnik bez zarzutów nigdy sie nei popsół od nowości 2001r. Wystarczy regularnie wymieniac co trzeba. Z drobnych usterek, to zasniedziały styk prawego okna (czasem nie chcialo sie otworzyc , jak bylo wilgotno owszem) , wyrabiają sie regulatory lusterek (manualne), pozatym bez zarzutu.
~Janusz_22
Hatchback 1.8 TDDi 90KM 66kW
Nigdy nie zawiódł, tylko wymienione ww. łożyska i coś nie tak było z elektryką, aczkolwiek to wina źle podpiętych kabli (podczas włączania ogrzewania tylnej szyby włączało się również ogrzewanie lusterek, a światła przygasały), aczkolwiek nie uwżam tego za szkodliwą usterkę, więc daję 5 gwiazdek.
~Wielkopolanin
Kombi 1.8 TDDI 90KM 66kW
Drobnych usterek troche jest... Tak jak np. centralny zamek! Uwaga zmora tego modelu, ciągle szwankuje - można nawet sobie czasem zatrzasnąć kluczyki w środku. Oprócz tego oświetlenie tablicy rej. często się psuje, bo dostaje się tam woda częściej niż w innych autach, bo TEN TYP TAK MA :)
~yogi
Sedan 1.6 16V 100KM 74kW
Na razie przy przebiegu 14000 km jest dobrze. Wymiana elementów zawieszenia łączniki, elementy gumowe, amortyzatory tył. Drobne falowanie obrotów pod 3000 ale to niczemu nie przeszkadza. Ogólnie nic złego się z tym autem nie dzieje, poza zaczynającą się korozją podwozia, jak to w fordach.
~Bartek
Kombi 1.8 TDCi 101KM 74kW
Przejechałem ponad 60 tysięcy kilometrów i póki co największą usterką była kwestia wymiany kostki elektrycznej przy przednim lewym reflektorze. Poza tym żarówki świateł mijania czasem się przepalą. Warto raz w roku sprawdzić zbieżność, tył lubi się przestawić na naszych wspaniałych drogach.Tyle.
Dziennik kosztów dla Ford Focus I
6,3
9,2
10,3
~maciobyk. maciobyk@interia.pl
Hatchback 2.0 16V ST170 172KM 127kW
Jedynie co wymieniłem przez okres ok 8 miesięcy to sonda lambda za katalizatorem. Klejenie listwy przy szybowej bo odstawała od szyby -to typowa niedomaganie foki do wyleczenia na stałe. Aaa..zalecam wymianę tylnych nadkoli tych welurowych na plastikowe. Wymieniłem i spokój z myśleniem o korozji.