Lista ocen Ford Focus III Kombi 1.6 Duratec 125KM 92kW 2011-2014 (9) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 3 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Krzysztof
Kombi 1.6 Duratec 125KM 92kW
Zużycie paliwa jest bardzo umiarkowane jak na samochód tej wielkości, wyraźnie niższe niż w lżejszym o ponad 100 kg Focusie mk1 hatchback, zwłaszcza w mieście. Pokonując trasy o długości rzędu 10 km po przelotowych arteriach Łodzi jadąc bardzo ekonomicznie (z czuciem i przewidując sytuację na drodze) w dość gęstym ruchu da się utrzymać zużycie paliwa na poziomie od 7,5 do 8 l/100 km. Jadąc w trasie ze średnią prędkością ok 80 km/h, częściowo...
~beretman
Kombi 1.6 Duratec 125KM 92kW
Nieżle, póki co przez niecałe 3000 km osiąga wartości odbiegające od danych technicznych ale i wakacyjne warunki stawiają duże większe wyzwania niż laboratorium. Max.średnie (2 dorosłych + 2 dzieci, pełny bagażnik + box na dachu) - 8,5l / 100 przy prędkościach autostradowych 120-140 km/h pod wiatr. Min.średnie 6,2 (1 osoba) max 120kmh - 80% trasa / 20% miasto
~zenonkition
Kombi 1.6 Duratec 125KM 92kW
Wiadomo, że zawsze mogłoby być lepiej, ale nie jest źle. Po 8 latach jazdy dieslem wybrałem teraz benzynę, ponieważ jeżdżę dużo więcej po mieście, a nowe diesle mają filtr cząstek stałych. Auto pali mi średnio litr więcej benzyny niż ropy poprzednik. Ceny przeglądów dużo niższe. Jestem zadowolony.
~Ford na tak
Kombi 1.6 Duratec 125KM 92kW
Tu oceniam na dobrze, za wskazaniem na bardzo dobrze. Biorąc pod uwagę masę kombi itp, moje średnie spalanie (1/3 w mieście, 2/3 poza miastem) wynosiło 6,6 litra przy normalnej jeździe, teraz często włączam klimę i wzrosło mi do 6,8 l, więc myślę, że to przyzwoity rezultat.
~miodek
Kombi 1.6 Duratec 125KM 92kW
serwis Forda nie jest szczególnie drogi i części też są na odpowiednim poziomie cenowym, oleju nie dolewam, paliwa dużo nie pije, zastrzeżeń brak
~LOLO
Kombi 1.6 Duratec 125KM 92kW
Średnie spalanie wg. komputera 6.5l/100 km. Myślę, że jak na samochód o tych gabarytach i jeździe w 75% po mieście jest bardzo dobrze.
~black_shadow
Kombi 1.6 Duratec 125KM 92kW
Brak dodatkowych kosztów, wymiana podstawowych części eksploatacyjnych, części w rozsądnych cenach.
~skoram
Kombi 1.6 Duratec 125KM 92kW
w porównaniu np z 16 letnią Fiestą MK4 koszty są niższe, a spalanie podobne, a nawet niższe (oprócz AC)
~Tomek
Spalanie średnie 6l/100km jest bdb, cena części zadowalająca