Lista ocen Ford Focus III Kombi 1.6 Duratec 125KM 92kW 2011-2014 (9) - Silnik

Na liście zabraknie 3 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Krzysztof
Kombi 1.6 Duratec 125KM 92kW
Silnik w miarę dobrze radzi sobie z wcale nie lekkim samochodem. Osiągi są dość przeciętne jak na samochód tej klasy z silnikiem wolnossącym o pojemności 1.6 l. Silnik pracuje żwawo i bardzo kulturalnie na wysokich obrotach, bez męczącego hałasu i warkotu. Jest też umiarkowanie elastyczny i \"ciągnie\" już całkiem przyzwoicie od ok. 2500 obr/min. Można nim całkiem sprawnie wyprzedzać pod warunkiem użycia odpowiednio niskiego biegu, przy czym z...
~Tomek
Kombi 1.6 Duratec 125KM 92kW
Rozważałem zakup eco-boosta ale przestraszyłem się stopnia skomplikowania tego silnika. 1.6 Ti-vct 125KM mi w zupełności wystarczy. Elastyczna, ekonomiczna i prosta w budowie jednostka o dobrej kulturze pracy. Tanie części. Moc 105 to za mało na ten samochód a 125 jest ok. Spalanie średnie 6l/100km przy spokojnej jeżdzie. Jak się go dusi to 8l/100km. Jak dla mnie ok. Spodziewałem się większego spalania ale jestem mile zaskoczony. W trasie...
~miodek
Kombi 1.6 Duratec 125KM 92kW
silnik ekonomiczny, dynamiczny dopiero po 3500 obr/min, dosyć elastyczny, można na piątym biegu w mieście jechać 50km/h bez dziwnych odgłosów i szarpnięć, między 2000-3000 obr/min przyrost momentu ma dziwne zafalowania (wrażenie zamulenia), brzmienie silnika ok na tle dzisiejszych "eko" wiertarek
~zenonkition
Kombi 1.6 Duratec 125KM 92kW
Wiadomo, że jeśli chodzi o przyśpieszenie to trzeba go wkręcić przynajmniej na 3000 obrotów, a mocno ciągnie dopiero powyżej 4000. Ale i tak bez problemu można się tym autem trzymać lewego pasa, więc auto spełnia moje oczekiwania.
~Ford na tak
Kombi 1.6 Duratec 125KM 92kW
Silnik cichy i elastyczny, jednak powtórzę za innymi, że po 125 KM spodziewałem się większej dynamiki, ale myślę, że to wszystko podyktowane jest ograniczeniem spalania.
~skoram
Kombi 1.6 Duratec 125KM 92kW
do normalnej rodzinnej jazdy wystarczy - standardowo wyprzedzanie przy około 3,5 4 tys i w górę - radzi sobie wzorowo.
~black_shadow
Kombi 1.6 Duratec 125KM 92kW
Silnik do spokojnej rodzinnej jazdy, gdy potrzeba wyprzedzić brakuje trochę mocy, trzeba redukować.
~beretman
Kombi 1.6 Duratec 125KM 92kW
Niezła dynamika, jak to w benzynie powyżej 3tys. obrotów, przyjemny odgłos pracy i niezłe wyciszenie
~LOLO
Kombi 1.6 Duratec 125KM 92kW
Silnik bardzo cichy, elastyczny nawet na piątym biegu przyspiesza dość dynamicznie.
Ford Focus III Kombi