Lista ocen Ford Focus III Kombi 1.6 Duratec 125KM 92kW 2011-2014 (8) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 4 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Krzysztof
Kombi 1.6 Duratec 125KM 92kW
Samochód prowadzi się bardzo dobrze i z łatwością pokonuje nawet ostre zakręty. Układ kierowniczy z elektromechanicznym wspomaganiem jest bardzo precyzyjny, pracuje dość lekko, co wymaga pewnego przyzwyczajenia, ale potem bardzo cieszy. Jednocześnie zawieszenie jest komfortowo zestrojone i samochód pokonuje nierówności bez nieprzyjemnych wrażeń dla pasażerów. Niestety zdarza się, że okresowo przednie zawieszenie skrzypi podczas pokonywania...
~miodek
Kombi 1.6 Duratec 125KM 92kW
zdecydowanie najmocniejsza strona focusa, ciężko mieć jakieś zastrzeżenia, nowsza octavia się chowa choć potrafi kosztować więcej, pewność w zakrętach i przewidywalność, wysoki komfort resorowania, lekkie przechylanie się na zakrętach, sprężyście i komfortowo bez dziwnych odgłosów , auto zachęca do jazdy po zakrętach, układ kierowniczy precyzyjny i bezpośredni dobrze przekazujący informacje co się dzieje z kołami
~zenonkition
Kombi 1.6 Duratec 125KM 92kW
Auto prowadzi się trochę mniej precyzyjnie niż Focus jedynka, ale i tak lepiej niż konkurencja. Natomiast w porównaniu z Focusem MkI jest bardziej podatny na ściąganie w koleinach (szersze kapcie, tutaj 215, w MkI miałem 185). Za to nie występują żadne bicia na kierownicy i drgania, z którymi miałem problem w focusie jedynce.
~Ford na tak
Kombi 1.6 Duratec 125KM 92kW
Tutaj moja opinia nie będzie odstawała od innych, po prostu super, tym bardziej, że w kombi jest to trudniejsza sztuka, ale jednak konstruktorzy znaleźli chyba najlepszy kompromis między komfortem a pewnością prowadzenia.
~beretman
Kombi 1.6 Duratec 125KM 92kW
to mnie skłoniło do zakupu tego auta, po kilku dniach jazd Focusem II i innymi kompaktami (Astra, Golf, 307) miałem jasność jakie auto wybrać jako kolejne
~LOLO
Kombi 1.6 Duratec 125KM 92kW
Wspaniałe trzymanie się drogi. Do tego jeszcze te opony. Nic dodać nic ująć, fantastyczny układ jezdny.
~black_shadow
Kombi 1.6 Duratec 125KM 92kW
Cały Focus, świetne trzyma się drogi, sztywny układ jezdny nie sprawia problemów.
~Tomek
Kombi 1.6 Duratec 125KM 92kW
Dardzo dobry. Pewnie i wygodnie.
Ford Focus III Kombi