Lista ocen Ford Mondeo III Kombi (225) - Ergonomia

Na liście zabraknie 270 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mondziak Grzegorz
Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW
Tu jestem pod wrażeniem, wszystko jest pod ręką. Swietnie się sprawdza sterowanie w kierownicy. Kierownica zgrabna, wielkość w sam raz. Podstawowe pokrętła pod ręką, nic się do tej pory nie zepsuło, elektryka w lusterkach, szyby i inne bajery jak do tej pory funkcjonują poprawnie. Jestem zdziwiony, gdyż w Nubirze co chwilę coś padało i choć nie były to poważne usterki, ale były bardzo denerwujące.
~Pawel
Kombi 1.8 16V 125KM 92kW
Wszystko jest pod reka, sterowanie radiem przy kole kierownicy, panel klimatyzacji umieszczony wysoko w dobrze dostepnym miejscu. Liczniki czytelne. A wszystko podswietlone na zielony kolor, ktory nie meczy wzroku. Materialy przyzwoitej jakosci i dobrze spasowane. Sporo fajnych dodatkow, lampek, uchwytow na napoje (ktos madrze pomyslal nad ich umiejscowieniem).
~mciwin
Kombi 3.0 i V6 24V 204KM 150kW
Część przycisków jest zasłonięta przez dźwignię zmiany biegów, podobnie kierownica. Jeśli jest ustawiona niżej, zasłania kilka lampek. Szkoda, że podłokietnik nie jest wysuwany do przodu. Mimo, że jeżdzę Mondeo trzeci rok, w czasie jazdy nie mogę trafić we właściwe przyciski od sterowania szybami. Dla mnie są za bardzo do tyłu, ciągle otwieram i zamykam nie te okno, które chcę.
~Piotr
Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW
Myli się kierunkowskaz z przyciskami od sterowania radiem czasami. Dostęp do radia bezpośredni utrudniony jest przez dźwignię zmiany biegów (przełączniki kanałów). Podłokietnik przedni nie zapewnia pełnego dostępu do dźwigni zmiany biegów (brak regulacji w poziomie). Materiały użyte do wykończenia auta są względnie tandetne, chociaż miękkie i nierażące.
~Radek T.
Kombi 1.8 16V 125KM 92kW
Wszystko jest tam, gdzie powinno, nie trzeba się przyzwyczajać do obsługi. Kierownica regulowana w dwóch płaszczyznach, fotel w trzech, plus odcinek lędźwiowy, więc łatwo dopasować pozycję za kierownicą. Spędzam za kierownicą mojego Mondeo ponad 120h miesięcznie i nie bolą mnie od tego plecy, to chyba dobra rekomendacja ;)
~Bartłomiej
Kombi 2.0 TDDi 90KM 66kW
Wszystko na swoim miejscu, nie da się niczego zarzucić. Konsola środkowa jest tak prosta w obsłudze, że można ją obsługiwać z zamkniętymi oczami. Są dwa uchwyty na kubek, schowek na okulary. Jedyne czego brakuje, to jakieś sensowne miejsce na telefon, choć od biedy jakieś zawsze się znajdzie.
~mondziarz
Kombi 2.0 TDCI 115KM 85kW
Ergonomia bez zastrzeżeń, obsługa wszystkiego intuicyjna (poza wycieraczkami które działają "na odwrót" niż w innych samochodach. Nie wiem dlaczego jest tylko jeden uchwyt na napoje (w niektórych wersjach jest też drugi, wysuwany z konsoli centralnej ale mało stabilny). Poza tym super.
~Zet_radom
Kombi 3.0 V6 24V ST220 226KM 166kW
Sa niedociągnięcia, Sterowanie wycieraczkami inaczej niż wszędzie. Przyciski pod radiem są za nisko, przeszkadza w ich obsłudze drążek zmiany biegów. Brak oświetlenia tylnej części kabiny. Ogólnie oświetlenia wnętrza to klapa. jeden mały schowek w bagażniku. Słabe plastiki szczególnie na boczkach drzwi.
~Michał
Kombi 2.0 16V 145KM 107kW
Maksymalna ocena, wszystko pod ręką nie trzeba odrywać się od oparcia fotela, żeby cokolwiek włączyć. Może tylko popielniczka jest w niefortunnym miejscu, przy dźwigni ręcznego, co powoduje, że trzeba oderwać wzrok od drogi. Ale coż w aucie się nie powinno palić. Wersja wyposażenia GHIA nic dodać nic ująć!

Usterki Ford Mondeo III

Ford Mondeo III – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Klosz-art
Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW
Tylko 4, bo ma kilka małych wad. Np pilot od radia: jest dziwnie umieszczony. Czasem można go pozdrwoić kolanem. Przełącznik kierunkowskazów odrobinę za mały, można niechcący przełączyć komputer. Dźwignia skrzyni biegów w położeniu 1 i 3 można sobie wyłączyć radio. Reszta bardzo w porządku.
Ford Mondeo III Kombi