Lista ocen FSO Polonez (1889)

~pablo_fso
Caro 1.6 76KM 56kW
Polonez dziś jest mało współczesny, ale bez kompleksów jeszcze sobie radzi. Szczerze polecam zadbane egzemplarze. O auto trzeba dbać - to fakt, ale potrafi być wdzięczny. Dużo lepiej wyposażony, bezpieczniejszy, mniej wyeksploatowany niż zachodni samochód w podobnej cenie.
~budzior
Caro 1.6 76KM 56kW
swietne auto, jeżdze nim od 3 lat, zanim go kupiłem miałem probem wymienić olej w silniku, dziś moge w trasie zrobić praktycznie wszystko z nim by dojechać do domu. srednio raz na tydzien stoi na kanale bo cos sie popsuło. swietne autko do naprawy. mało skomplikowane podzespoły. czas zmienić na cos innego co nie bedzie sie psuło tak często moze astra
~marek.opychal@op.pl
Truck 1.6 87KM 64kW
Spytajcie kogo chcecie, kto jechał moim truckiem - banan od ucha do ucha
2,8
~jagers77@interia.pl
Truck 1.6 87KM 64kW
Polski samochód na polskie drogi. Jest on prawie w pełni ekologiczny ponieważ z wiekiem ulega biodegradacji - miewątpliwie z tym hasłem mógłby się stac hitem eksportowym zwłaszcza na zachodzie europy i w USA. Najlepiej mieć sykałkę majsterkowicza - złotej rączki aby radzic sobie z tym samochodem, lub jeżeli żony nie pozwalają pic piwa w domu to zawsze można kupic taki samochód i powiedzieć że idzie sie do garażu pogrzebać przy samochodzie ....
3,7
~malinowski28@poczta.onet.pl
Atu 1.4 103KM 76kW
z samocchodu jestem bardzo zadowolony szczególnie z jego bezawaryjności (co w porównaniu z moim poprzednim polonezem bardzo mnie zaskoczyło),ostrzegano mnie przed zakupem modelu z silnikiem rovera ze względu na szybko ulegający awarii tylny most (bzdura, jeżeli ktoś nie ma kamienia przywiązanego do stopy ten nie ma się czego obawiać) bardzo polecam silnik 1400 16V rover ze względu na jego ekonomikę
~Kamil -- prosze pisac :) kamil02052@wp.pl
Caro Plus 1.6 GSi 84KM 62kW
Ogólnie samochód miły rodzinny do spokojnej jazdy ..polecam
2,5
Cargo 1.6 77KM 57kW
Do śmigania do pracy po złych drogach do wożenia cieżarów nadaje się idealnie Lecz do jazdy po mieście i na dłuższe trasy się nienadaje... Auto tanie w utrzymaniu tanie części
3,8
~Y@rko
Atu Plus 1.6 GSi 84KM 62kW
Jeździłem tym autem zarówno po mieście jak i trasach "przez całą Polskę w jeden dzień" i nigdy nie miałem powodów do narzekanie. Oczywiście nie ma w nim luksusu i przydałoby się parę drobiazgów, ale ogólna ocena jest dobra. Dużą różnicę w stosunku do starszych modeli daje silnik MPI, auto nie jest już mułowate, wręcz można rywalizować nim z klasą Astry I czy Felici a raczej niesłusznie auta te mają wyższą renomę nie oferując wcele nic...
~maciek_29
Caro 1.5 75KM 55kW
na LPG pracuje znacznie równiej i ciszej ; najlepiej gdy ma 90 st. C Ogólnie silniki Poloneza lubią wyższe obroty 3500-4000 - dopiero wówczas ciągnie do przodu (Silnik)
3,3
~NPol41
Caro 1.6 76KM 56kW
Śmiechy śmiechami ale Polonez to moim zdaniem najlepsze auto jakie dane mi było prowadzić. Tył napęd mimo małej mocy daje mase frajdy, usterki choć częste to pierdoły: zacinająca się szyba, szalejące obroty)