Lista ocen Honda Civic VI (700) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 757 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Paula
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Z mojego doświadczenia - warto podratować karoserię, po konserwacji i wstawieniu reperaturek 2 lata temu grzecznie nic nowego nie wychodzi, niestety podwozie rdza chrupie. Przegub, sworzeń, gały , generalnie zawieszenie jest słabym punktem.
~wojtek_mistrzu
Hatchback 1.5 i 114KM 84kW
Rdza i stara 20-letnia elektronika. W moim przypadku: - Rdza: nadszybie (MOCNO), błotniki tylne, za to reszta zdrowa - m.in. podłoga - Seryjny autoalarm lubi świrować - Automatyczne ryglowanie się zamków po przekręceniu kluczyka - nie da się wyłączyć
~felizz
Liftback 1.5i 114KM 84kW
Mechanizm opuszczania szyb się wyrobił przy ok 300 tyś km, ale da się naprawić jak ktoś ma zmysł techniczny. Silnik do wycieraczek zaczął rzęzić, ale to jak wspomniałem, zużycie pewnych części jest nieuniknione. W każdym razie po wymianie młodsze jest ok.
~seagal
Liftback 1.4i 90KM 66kW
Drobne usterki jak się zdarzają to najczęściej takie, które nie przeszkadzają w użytkowaniu samochodu. Wkurzają drobnostki, jak opadająca podsufitka z tyłu, przepalone żarówki podświetlenia konsoli środkowej (to wkurza o tyle, że ciężko się do nich dostać).
~Jacek
Hatchback 1.4 i S 90KM 66kW
Wiadomo, że w tym aucie sypią się 1 i 2 bieg dmuchawy nawiewu - przepalają za cienkie druty oporowe - naprawa 20 minut za pomocą nowego drutu - grubszego i lutownicy. Spaliły się mi także żarówki stopu i postojówki, koszt w sumie ok 10 zł.
~katodt@interia.pl
Hatchback 1.5 i 114KM 84kW
Czas robi swoje jak w każdym samochodzie, więc co trzeba wymienia się na nowe i jedzie dalej, reszta praktycznie się nie psuje lecz może dręczyć ten pękający kolektor wydechowy, pospawałem ale po 20 tys. znowu pękł, pospawam innymi elektrodami moż nie pęknie.
~suszemetke
Hatchback 1.4 i S 90KM 66kW
nei dziala mi podswietlenie w bagazniku i wewnatrz auta. pozatym czasmi przywiesza sie na cwhile wycieraczki. szyba od strony pasazera czasami troche wolno sie zamyka, to chyba zalezy od temperatury.. i przepalila sie ostatnio postojowka:)
~piootrek
Hatchback 1.4 i S 90KM 66kW
Auto nie zawodzi. Można spokojnie jechać w długą trasę i nie przejmować się głupotami typu "a jeśli coś się stanie...". Jedynymi rzeczami są standardowe rzeczy tj. klocki, tarcze czy bębny oraz płyny (jak w każdym samochodzie). Bardzo rzadko coś innego.
~jqa
Hatchback 1.5 i 114KM 84kW
Gdy kupilem to auto mialo ponad 140 tys km. Mosialem wymienic urwany stabilizator ruchu (drobiazg) i przepompowac uklad sprzegla (auto stalo dlogi czas). Problemem byl jeszcze dziorawy uklad wydechowy, ktorego ostatnia czesc po prostu przerdzewiala.
~mawy5
Kombi 1.4 16V 75KM 55kW
Wnętrze już trochę skrzypi,ale delikatnie. Podspawanie przepalonego tłumika (jeszcze oryginalny) Poprawiałem pewne braki tapicerki, wyposażenia i niedbałości po poprzednim właścicielu. Problemy ze wstecznym biegiem ale podobno te Hondy tak mają.