Lista ocen Opel Astra H (118)

~p.o.
Sedan 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
przy obrotach 2800 słyszalny hałas - tzw buczenie. przyspiesza ok, spalanie w akceptowalnej normie śr 7,5-7,8 (Silnik)
2,2
~EXSITUS
Hatchback 5d 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
niechlujne wykonanie, widać że pracownicy opla w gliwicach są słabo opłacani i tylko odbębniają swoje 8 godzin w pracy i mają gdzieś cały GM z gliwickim oplem na czele
3,5
~Joanna
Kombi 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Szczerze zawiodłam się na Oplu, silnik ŻRE olej to mało powiedziane, bardzo dużo inwestycji, samochód słaby. Wizualnie bardzo ładne, smukłe auto, siedzenia trochę twarde. Jeździłam nim 2 lata, gdybym jeździła dłużej musiałabym być majętnym człowiekiem. Opla bez cieknącego oleju ze świecą szukać.
~użytkownik
Sedan 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Przy silniku 1,6 i 115 KM nie można spodziewać się rewelacji, ale jak się rozkóla to jedzie sprawnie (Silnik)
~troja33@o2.pl
Hatchback 5d 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Co do silnika mam chyba pecha,albo muli i potrzebuje czasu aby wejsc na prawidlowe obroty albo silnik wskakuje na wysokie obroty i pracuje nieregularnie,przy redukcji biegow szarpie do przodu,niebezpieczne zachowanie zwlaszcza przy podjezdzie do pasow lub innego auta tym bardziej dziwne ze np przy 2 biegu bez trzymania nogi na gazie auto potrafi dalej jechac samoczynnie.W serwisie graja wariata jedynie przeprogramowali mi ECU ale bez... (Silnik)
~Robert
Hatchback 5d 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
b. dobry samochód, niweielki zużycie paliwa rekompensuje, drobne usterki z obsługą komputera i skrzypiącym fotelem - czekam na nową Astrę IV
~Mateusz
GTC 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Zrobiłem jak narazie 10 tyś. Km i mogę powiedzieć że jest to Prosty, bezproblemowy i bezawaryjny silnik. (Silnik)
3,3
~Andrzej
Hatchback 5d 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
To chyba największy mankament tego modelu. Pomimo pozornie 115 KM, kompletnie tego nie czuć. Mam porównanie, ponieważ równolegle używam forda o takiej samej mocy. Wrażenie porównywalne z silnikiem 90 KM. (Silnik)
~bogdan
Sedan 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
PODSTAWA SZYBKA ZMIANA BIEGÓW-60 i V siedzi -płynne dodawanie gazu , Przejechałem ostatnio 1000km w tym 20% poza miastem,komputer w moim samochodzie przekłamuje o 0,4 litra za duże wskazania.Zalałem pod sam korek-i wyszła mi średnia 8 L .Wcześniej 50/50 miałem średnią 7,2 Dzis zrobilem trasę 460km-4 osoby,bagażnik średnio dociążony-prędkość 100-120 - i znów pod korek i jestem niesamowidzie zadowolony 5,9L (Łatwość utrzymania (pod względem kosztów) )
Dziennik kosztów dla Opel Astra H
6,3
8,6
9,5
~diablo
Sedan 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
samochód fajny dla ludzi z lekką-średnią nogą wtedy i spalanie w normie,na trasie przy prędkości 100-120 przy pracującej klimatyzacji z pełnym obciążeniem spalił mi 6,4l. {1350 km w tym 50km po zatłoczonej Warszawie]Klimatyzacja,hamulce, zawieszenie bardo dobre. Spalanie przy jezdzie mieszanej średnio latem kształtuje mi się na poziomie7,1-7,6l w mieście 40 tyś.Pewnie w zatłoczonych dużych miastach ten wynik będzie ciężko osiągnąć.