Lista ocen Renault Megane II (128)

~renault_megane
Hatchback 1.4 16V 98KM 72kW
Całokształt określam na bardzo dobrze. Auto jest bardzo trwałe, komfortowe, francuskie to najlepsze samochody, wiem bo już mam trzecie, nie chcę innego. Może skuszę się na coś od PSA, chodź diament na masce mnie nie zdradził.
3,6
~Przemek Gadomski
Hatchback 1.4 16V 98KM 72kW
Samochód o pewnym zawieszeniu, dośc dynamicznym silniku, lecz z żałosnymi i denerwującymi chorobami wieku dziecięcego. Nie mogę powiedzieć, ze to był zły zakup, ale następnym razem wybiorę inną markę. Moze z checi spróbowania samochodów konukrencji.
~Paweł FZ
Hatchback 1.4 16V 98KM 72kW
Tanie w utrzymaniu, trwałe, niewiele palące, wygodne i przestronne jak na 3drzwiowego hatchbacka auto za rozsądne pieniądze. Auto z początku produkcji można mieć już za 3000-4000pln. Zawieszenie wytrzymuje spore przebiegi. Absolutny brak korozji. 5 gwiazdek w testach zderzeniowych, dużo poduszek powietrznych w wyposażeniu standardowym. Mały promień skrętu powoduje, że w mieście nie ma problemu zawracaniem i parkowaniem. Wysoki prześwit z...
~end
Hatchback 1.4 16V 98KM 72kW
Warto, tylko trzeba pamiętać, że o ten samochód trzeba dbać, a będzie wdzięczny. Mimo wielu niedopracowanych rzeczy, jak czasami trzeszczące plastiki i masa pierdół samochód jest (wbrew opiniom panujących o samochodach na F) bardzo dobry. Przez 118 tyś jakie przejechało to auto - jak na razie tylko standardowe wymiany oleju, filtrów, klocków (i jak na razie tylko tylnych tarcz), plus dwukrotnie przez ten okres padnięte cewki, koszt jednej ok....
~kopiboy@wp.pl
Hatchback 1.4 16V 98KM 72kW
za ta kase jak teraz opadly to do spokojnej jazdy ale moca wyprzedzania super. mam go 1.5 roku a czesto zmienialem samochody ale tym bede jezdzil bo na co zamienie- na mercedesa z przebiegiem 500 000 albo wiecej i przwiniete na 40 000??opjezdze jeszcze pare lat a potem pojde i kupie nowe z salonu albo moze jak sie uda takie znalezc jak to ale narazie nawet przez mysl mi nie przechodzi zeby sie go pozbywac- za dobre jest to auto !!!!!!
3,8
~Piotr1966
Hatchback 1.4 16V 98KM 72kW
Słyszałem o cewka zapłonowych, paskach rozrządu, łożyskach amortyzatorów - widocznie trafił mi się lepszy egzemplarz. Trudno przyzwyczaić się było do nieprecyzyjnego elektrycznego układu kierowniczego i elektronicznego pedału gazu. Największą zaletą tego auta jest chyba design (choć kumpel mówi, że projektował go ktoś na prochach). Ale o gustach się nie dyskutuje.
3,5
~ziomooo
Hatchback 1.4 16V 98KM 72kW
POlecam to auto młodym dynamicznym osobom które nie boją się złych opinii o francuskich samochodach, jednak trzeba też wziąć pod uwagę swoje własne nerwy podczas mniej lub bardziej stresujacych pobytów w ASO w związku z usterkami.
~mk_nowy
Hatchback 1.4 16V 98KM 72kW
Silnik dynamiczny na drugim biegu, trójka już gorzej nie wspominając o pozostałych biegach. Cichy do 4 tys. Elastyczność w trasie mizerna, spalanie jak na tę pojemność, hm... miasto 10,5 l, trasa przy dynamicznej jeździe 8l. Żadnej rewelacji i fajerwerków. Do miasta ok, trasę pokonać może lepiej pociągiem? (Silnik)
~herman@wp.pl
Coupe 1.4 16V 98KM 72kW
Jeździ się tym bardzo fajnie - samemu lub z żoną. Dzieci już się nie mieszczą (zwłaszcza z gratami). Auto ma służyć do jeżdżenia a nie do stania w serwisie (ale o serwisie za chwilę). Po trzeciej lawecie bałem sie wyjechać tym autem dalej niż 50 km od domu. Płacąc 60 tyś spodziewałem się czegoś innego. A teraz o serwisie - sa BEZNADZIEJNI i koszmarnie drodzy. Mój znajomy w Fordzie płacił 550 zł za przegląd a ja 1200-1300. Lekka przesada.
~carboniks
Hatchback 1.4 16V 98KM 72kW
Gdyby nie awarie na gwarancji, koszty dojazdów do serwisu i zmarnowany czas nie byłoby najgorzej. Mam nadzieję, że już nie będzie się psuł. Ogólnie jeżdzi sie elegancko silnik OK skrzynia też OK zawieszenie mogłoby być trwalsze. W srodku OK. Nic mi więcej nie potrzeba. Stabilnie się zachowuje przy prędkości 150-160, a znając nasze drogi.... Mało pali i w ogóle fajna z niego żaba.