Lista ocen Renault Megane III Hatchback Facelifting 2013 (15) - Ergonomia

Na liście zabraknie 8 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mich64
Hatchback Facelifting 2013 1.6 16V 110KM 81kW
Wszystko na swoim miejscu z wyjątkiem trzech rzeczy. 1. Pedał hamulca jak dla mnie za szeroki, jak w samochodzie z automatyczną skrzynią prawie. 2. Łatwo włączyć światła mijania z ledów ustawionych na auto podczas włączanie kierunkowskazu. 3. Za niski schowek i do tego nieklimatyzowany. UWAGA Na miarce oleju nie widać ile go jest! Zmieniam olej co roku i nie mogę dojrzeć poziomu, pewnie mam coś ze wzrokiem ;) Muszę korzystać ze wskaźnika...
~Kondras
Hatchback Facelifting 2013 1.6 16V 110KM 81kW
wszystko pod reka. nic nie rozprasza uwagi. radio i telefon w pilocie za kierownica. Pilot ten jest tak prosty w obsludze, ze kazdy bez patrzenia na niego zrozumie zasade dzialania. Panel klimatyzacji przejrzysty i pod reka. Tempomat! Ludzie narzekaja na dziwne umieszczenie wlacznika tempomatu ale to kompletnie nie przeszkadza mam go pod reka, a wlaczam go raz zanim rusze w trase pozniej wszystko odbywa sie na kierownicy wiec nie ma problemu...
~ArT
Hatchback Facelifting 2013 Energy TCe 130KM 96kW
Generalnie wszystko pod ręką...poza podłokietnikiem, który jest za bardzo z tyłu, zwłaszcza jak ktoś lubi siedzieć blisko kierownicy. Niestety nie ma regulacji podłokietnika. Opanowanie przycisków nie sprawia problemu. Sterowanie radiem i telefonem z kierownicy wygodne. Czujnik deszczu spisuje się dobrze. Automatyczny hamulec postojowy ze wspomaganiem ruszania pod górę bardzo przydatny. System HandsFree naprawdę ułatwia życie.
~Andrzej
Hatchback Facelifting 2013 1.6 16V 110KM 81kW
Nie mam powodów do narzekań, rozmieszczenie przełączników mi osobiście odpowiada. No może od tempomatu tak jakoś dziwnie:) Ciekawa sprawa to wycieraczki z czujnikiem deszczu. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że one żyją własny życiem. Jak zaczyna padać, to zanim to wykryją to nic nie widać. Ale jak przestanie padać to chcą odlecieć. Najlepiej pracują przy ciągłym opadzie, ot taki bajer.
~mp4
Hatchback Facelifting 2013 1.6 16V 110KM 81kW
Kolejny powód do narzekania. Ustawienia klimatyzacji i radia bardzo nielogiczne. Nie da się ich nauczyć na pamięć. Żeby trafić w drobne przyciski, trzeba odwracać wzrok od drogi. Największy minus - nie można ustawić temperatury dla klimatyzacji dwustrefowej jednym przyciskiem dla obydwu stref (a alfie miałem taką opcję). Plus za świetną tablicę wskaźników - ta jest bardzo ergonomiczna.
~jacekn2
Hatchback Facelifting 2013 Energy TCe 130KM 96kW
Wszystko pod ręką, czytelne zegary. Kierownica regulowana w 2 płaszczyznach. Fotele dobrze trzymają w zakrętach regulacja wysokości fotela, regulacja odcinka lędźwiowego. Prędkościomierz elektroniczny a obrotomierz analogowy. Jednym "kliknięciem" całkowite obniżanie szyb, lub jak kto woli można sobie ustawić samemu poziom obniżenia szyby.
~Wodzu
Hatchback Facelifting 2013 dCi 95KM 70kW
Auto do dłuższych tras dosyć nie wygodne. Często podróżuję w trasy 100-300 kilometrów. I w połowie trasy już czuję dyskomfort. Do codziennych dojazdów do pracy i na zakupy nadaje się w sam raz.
~Łukasz
Hatchback Facelifting 2013 Energy dCi 130KM 96kW
Mniejsza ilość przycisków niż u konkurencji (i bardzo dobrze), Trochę niewygodny dostęp do radia (za nisko), ale całe szczęście jest sterowanie z kierownicy. Fotele mega(n) wygodne
~Grzegorz
Hatchback Facelifting 2013 TCe 130KM 96kW
Mam 180 cm. Wszędzie się mieszczę. Bagażnik wystarczający. Sterowanie nawigacją w pokrętle dosyć niepewne, ale pewnie trzeba przywyknąć. Osobiście po prostu ja wyłączam i spokój.
~Piotr
Hatchback Facelifting 2013 1.6 16V 110KM 81kW
Można przystosować stanowisko kierowcy w sposób indywidualny. Obsługa funkcji pojazdu jest intuicyjna.
Renault Megane III Hatchback Facelifting 2013