Lista ocen Renault Megane III Hatchback Facelifting 2013 (16) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 7 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Andrzej
Hatchback Facelifting 2013 1.6 16V 110KM 81kW
Zawieszenie twarde ale mimo wszystko nie czuć tego tak bardzo. Trochę ciężko przyzwyczaić do elektrycznego wspomagania, do dziś nie mogę. Hamulce to mocna strona tego samochodu, miałem okazję przetestować ostre hamowanie, po wyjeździe z tunelu wprost w ścianę deszczu, kiedy w ostatniej chwili zobaczyłem tył auta przede mną. Byłem zaskoczony kiedy "renia" zatrzymała się prawie w miejscu. Podwójny szok!
~mp4
Hatchback Facelifting 2013 1.6 16V 110KM 81kW
Zmieniając alfę na renault, oczekiwałem dużo bardziej komfortowego zawieszenia. Różnica jest jednak minimalna, najbardziej odczuwalna na rzecz Megane przy progach zwalniających. Przy jeździe powyżej 30 km/h zawieszenie jest dość twarde, ale i precyzyjne (minimalnie miej precyzyjne niż w alfie). Ogólnie jednak uważam, że zawieszenie jest dobrym kompromisem między właściwościami jezdnymi a komfortem. Tu jestem zadowolony.
~Grzegorz
Hatchback Facelifting 2013 TCe 130KM 96kW
Samochód pewnie trzyma się drogi przy dużych (180km/h) i mniejszych prędkościach. Zawieszenie pewnie wybiera nierówności i nie informuje o tym zbyt mocno pasażerów. Samochód do jazdy, a nie wyścigów. W zakręcie jak się trafi dziura robi się niepewnie (ale w innych też to jest). Wybierałem spośród innych (Mazda3, Auris, Focus) i właśnie zawieszenie było decydujące.
~Hell
Hatchback Facelifting 2013 1.6 16V 110KM 81kW
OGROMNA WADA, TO BRAK PRZEŁAMANIA PRĘDKOŚCI przy włączonym ograniczniku prędkości po mocniejszym wciśnięciu gazu . W przypadku niebezpieczeństwa, to koniec. Komfortowo ale nie buja. F1 to to nie jest i do spokojnie na dojazdy do miasta wystarcza.
~jacekn2
Hatchback Facelifting 2013 Energy TCe 130KM 96kW
Fajnie prowadzi się w zakrętach, zawieszenie jest w miarę sztywno zestrojone. Wspomaganie elektryczne (twardnieje przy większych prędkościach) Opony na jakich wyjechałem z salonu to Continental ContiEcoContact 5 5 R17 205/55
~Wodzu
Hatchback Facelifting 2013 dCi 95KM 70kW
Ocena jak najbardziej zasłużona, auto dosyć sztywne, na zakrętach jest mocno przylepione. Ukł. hamulcowy oryginalny (u mnie na wykończeniu) A dalej nie boję się nagle zahamować.
~Kondras
Hatchback Facelifting 2013 1.6 16V 110KM 81kW
Zawieszenie mogloby byc ciutke lepiej wyciszone, ale glosne nie jest. prowadzi sie jak maly gokart. Latwy w prowadzeniu i daje niesamowite poczucie lekkosci.
~mich64
Hatchback Facelifting 2013 1.6 16V 110KM 81kW
Bardzo cichy, komfortowy, dobrze zestrojony, naprawdę nie ma się czego czepiać Edycja po 10 tys.-do zawieszenia naprawdę trudno się przyczepić.
~tob
Hatchback Facelifting 2013 Energy TCe 130KM 96kW
Trzyma w zakrętach w miarę dobrze. Przy dużych prędkościach nie "pływa" na koleinach. Większe wyboje słyszalne w aucie.
~Kondras
Hatchback Facelifting 2013 1.6 16V 110KM 81kW
Cos sobie wylo jakis czas temu teraz przestalo i nie wyje. mam nadzieje, ze nie wroci.
Renault Megane III Hatchback Facelifting 2013