Lista ocen Renault Megane III (361) - Silnik

Na liście zabraknie 155 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Łukasz
Coupe-Cabriolet 2.0 dCi 160KM 118kW
Jest faktycznie bezawaryjny. 160km to minimum do tego auta ( po chipie mam 187 i też nie jest to dużo) Spodziewałem się za to mniejszego spalania. Filtr DPF jest za to kompletnie bezproblemowy - wypala się co 1000 - 1500 km. Minus za wibracje silnika- przez nie wymieniłem wszystkie (4) poduszki, i jakieś czujniki, które podpowiadali na forum - nic to nie zmieniło.
~Przemekop
Grandtour Facelifting 1.6 dCi 130KM 96kW
Cicha praca silnika powoduje, że zapominamy o fakcie, że jest to diesel. Silnik jest bardzo zwawy, z maksymalnym momentem obrotowym 320nm daje frajdę z jazdy. Do tego spalanie na poziomie 4,5-5 litrów przy normalnej jeździe. Jest to największa zaleta tego modelu. Minusem jest odczuwalny dół przy niskich obrotach, dlatego też trzeba to trzymać na wyższych obrotach.
~Miro
Hatchback 1.6 16v 110KM 81kW
Dla emeryta. Dwóch moich znajomych ma ten silnik w swoich megankach i sobie go chwalili. Poczytałem opinie i kupiłem też 1.6. Ogólnie dość prosta konstrukcja, nic skomplikowanego. Dziwić może potrzeba zrzucania wałków rozrządu przy wymienie rozrządu. Z jednej strony zwieksza to koszta, a z drugiej zmusza do regularnej wymiany uszczelnień przez co nie ma problemów z wyciekami.
~Andrzej
Hatchback Facelifting 2013 1.6 16V 110KM 81kW
Silnik to niezbędne minimum, jakoś się zbiera, demon przyśpieszenia to nie jest, ale do spokojnej jazdy czy rozsądnego wyprzedzania wystarczy. Pod górkę dobrze jest go trochę wkręcić na obroty bo redukcje murowane. Wydaje bardzo fajny, lekko sportowy dźwięk przy wchodzeniu na wyższe obroty. A zapomniałem o spalaniu. Komputer twierdzi, że średnie spalanie to dokładnie 7,2l.
~mateusz_baranowski
Coupe-Cabriolet 1.9 dCi 130KM 96kW
Silnik 1.9 dci w nowej generacji 131KM jest zupełnym zaprzeczeniem swojego 120 konnego poprzenika. Jedyne co po nim pozostało, to nazwa. Jednostka nie ma problemów z panewkami, czy szczególną usterkowością (znaną z poprzedniej generacji) i może być bez obaw użytkowana. Zła sława ma też swoje plusy- auto z tym silnikiem można tanio kupić i cieszyć się bezawaryjną jazdą !
~Hell
Hatchback Facelifting 2013 1.6 16V 110KM 81kW
Doskonały do instalacji LPG silnik o starodawnej budowie. NAPRAWY ŻADKIE, a CZĘŚCI TANIE ! Jeśli ktoś wie jakie teraz (od 2016 roku) weszły normy co do silników (downsizingu), to na pewno też wie, że z CZTERECH cylindrów robi się TRZY i dodaje TURBINĘ,system START/STOP ją wykańcza, wtrysk bezpośredni, powoduje nagar i zaciera silnik a bez wkręcania na obroty auto nie chce jechać!
~mp4
Hatchback Facelifting 2013 1.6 16V 110KM 81kW
Przyspieszenie do setki to w teorii około 10 s, ale moje subiektywne odczucie jest takie, że samochód jest "wołowaty", wolno się zbiera. Trochę pomaga mocne wciśnięcie gazu, żeby w miarę normalnie ruszyć spod świateł, ale oczekiwałem więcej. Na trasie elastyczność jest także poniżej moich oczekiwań - ciut brakuje do tego, żeby stwierdzić, że jest ok.
~ACAD
Grandtour 1.6 16v 110KM 81kW
Wersja z 6-biegową skrzynią manualną, która skutecznie studzi jakikolwiek zapał tego silnika. Do spokojnej (oszczędnej jazdy) jak najbardziej, ale każde wyprzedzanie TIRa to strach w oczach- elastyczność praktycznie zerowa, nawet po redukcji na niższy bieg. Na plusy- silnik we wnętrzu jest bardzo cichy, prawie wcale go nie słychać a przy lekkiej nodze naprawdę niewiele pali.
~Wojtek
Grandtour Facelifting 2013 1.6 16V 110KM 81kW
Zawsze byłem przeciwnikiem LPG i po przejechaniu ponad 100 tys km poodtrzymuje swoje zdanie. Nizsze koszty paliwa sa okupione bardzo wysokim jego zuzyciem, niskim zasiegiem (250-300 km) oraz drobnymi usterkami. Samochod w ciagu 2 lat byl byl 9!! razy w serwisie na naprawach gwarancyjnych z czego 5 z nich było zwiazanych z problemami z gazem.
~Kondras
Hatchback Facelifting 2013 1.6 16V 110KM 81kW
Silnik dziala. Ale wymieniono na gwarancji dwie swiece i dwie cewki, czyszczono przepustnice, a teraz jeszcze raz przepustnica prawdopodobnie. Faluja obroty nieznacznie ale jednak. Na zimnym robi kangury. przy zmianie biegow czasem dlawi. Serwis pracuje nad tym juz jakis czas i nie radzi sobie najlepiej ale maja jeszcze czas do konca gwarancji.