Nie trać czasu na szukanie części! Motodoradca zrobi to za Ciebie.

Renault Scenic II Grand Scenic - Oceń swoje auto

Oceny Renault Scenic II Grand Scenic

Podobnie jak w segmencie Minivany (4,15)

dodano 19.07.2012 02:56:27 przez

Auto dla młodych (rodziców) ale aktywnych choćby towarzysko, lub takich co nie siedzą na miejscu tylko lubią wypady w teren, albo sie budują, albo.... albo... albo.... Jeszcze takiego przestronnego i wszechstronnego auta nie spotkałem, miejsca w środku od groma, żona nim na codzień po mieście jeżdzi i nie ma żadnych problemów z manewrowaniem czy parkowaniem (nie mam czujnika) a zwaszcza z widocznością we wszystkich kierunkach - sam byłem zaskoczony. Po roku zaczęła narzekać na silnik że jest kolumbrynowaty mułowaty i przyciężkawy. Racja, jak sie rozpędzi to idzie ładnie ale żeby go rozpędzić do 100 to mam wrażenie że tych koni to tam 60 jest a nie 130. Prowadzi sie przyjemnie, jest długi to też nierówności znosi dzielnie. Mankamentem jest wentylacja klima - latem i ogrzewanie w zimie. Diesel ma równe 5 litrów oleju silnikowego więc żeby zagrzać ten silnik to potrzeba co najmniej 5-10 km , a zeby zagrzać wnętrze to 20 km. W zimie jest żle z ogrzewaniem. No chyba że jedziemy w trasie to już trzyma temp. Podobnie z klimatronikiem , mało wydajna jak na taką budę. Z drugiej strony to dzieci mi nie chorują od zbyt zimnej klimy bo w wielki upał za bardzo sobie nie radzi, schłodzić troche schłodzi a lodówki nie zrobi koniec końców dobrze ale nie tak jak powinno być. A propos budy to tutaj należy sie nobel bo 7 miejsc albo 5 i bagażnik w którym spokojnie może spać dziecko to rewelka. Czasem zabieramy wózek bez składania hehe. Zamrażarka 4 szufladowa też nie wymagała kładzenia na bok. Rury kanalizacyjne pcv 4m dł - czemu nie. bo tutaj mistrzostwem jest że kazdy tylni fotel jest suwany oddzielnie i może być złożony albo zdemontowany. nie tylko tylni bo przedni fotel pasażera może być złożony w stoliczek lub jak dla nas przewijak dla małego dzidziusia. Brat ma Zafirę to tam jest tragedia, jak pasażerowie chcą wejść do tyłu na 3 rząd to 2 rząd musi opuścić auto bo jest jedna wielka kanapa którą trzeba złożyć zeby dostać sie do tylnich foteli -Zafira w budzie z 2008 - nieporozumienie, jak to było w tej pierwszej zafirze - nie wiem. Scenic II jest bardzo flexible trochę jest Espacem bo może mieć siedem miejsc , trochę jest Laguną bo wygodnie 5 osób plus dużo bagaznika, trochę jest Kangoo bo po złożeniu wszystkich siedzeń albo ich wyjęciu można sporo zmieścić (tylko te dywaniki hihi) Ktoś może powiedzieć że jak jest do wszystkiego to znaczy że jest do niczego , ale sie nie zgodze w przypadku tego samochodu bo na wczasy wygodnie sie jedzie , przy przeprowadzce bardzo pomocny, dzieci go uwielbiają bo ma płaską podłogę a nie tak jak np volkswagenach że są zagłębienia i przez środek biegnie kanał na którym jest ręczny itd., jak trzeba znajomych zabrać z knajpy to tylko ja moge bo mam 7 miejsc - a jaki ubaw na tych tylnych miejscach w bagażniku przy tym - wesoły autobus nie raz ratwoał kolegów z opresji jak nie mogli o własnych siłach wracać do domu, na parkingu wygląda okazale nie ma sie czego wstydzić, na drodze jest dość żwawy i to ja wyprzedzam a nie mnie, chociaż okupione to jest mieleniem w skrzyni bo 6 biegów jest, tylko że krótkich a jedynka to raczej niepotrzebna bo da sie nią tylko oderwać od miejsca. Spalanie mnie zadowala bo żona z dziesięciu km do pracy 3 km robi przez Myszków ze światłami, popołudniowymi korkami , podjazdami do sklepów, fryzjerów itd i wynik średni wychodzi 6 litrów, na trasie 120 -140 5,5litra, można zejść do 5 lub poniżej ale to jest już ecodriving czyli nie więcej niż 90 i zamulanie silnika które kończy sie zapychaniem FAP (filtr cząstek stałych) na dłuższą metę lub zabijaniem zaworu EGR(recyrkulacja spalin). Naprawy elektroniki czy mechaniki polecam wykonywać u osób które specjalizują sie w francuzach bo oni wiedzą gdzie i jak ręce włożyć bo usterki są to fakt, ale są typowe dla tego modelu czyli tablica rodzielcza , czyli klima , czyli ręczny , czyli hands free, i można wymieniac wiele. Najważniejsze że są opanowane i rozgryzione i nie trzeba w serwisach zostawiać majątków. Mechanicznie też musi być mechanik od francuzów volkswagenowiec będzie wiecznie redukował wszystkie luzy i puści was w skarpetkach przez ciągłe wymiany które okazują sie niekonieczne poniewaz są w zawieszeniu dopuszczalne fabrycznie luzy takie które są usterką w wolkswagenie więc polecam mechanika dedykowanego dla francji a najlepiej renault bo np panewki są w tym aucie zwykłą częścią eksploatacyjną i nie drogą i łatwo wymienialną i niestety trzeba tam zaglądnąć bo można stracić silnik. Zachwycony jestem elektroniką typu tempomaty, czujnik deszczu, ściemniacz lusterka , hands free czyli karta w kieszeni a nie w stacyjce, mam jeszcze przyciski w klamkach które ułątwiają i utrudniają życie. Skoro karta jest w kieszeni to wychodząc z auta obojetnie w której klamce naciskasz i auto zamknięte - moduł domykania szyb też wygodny. Utrudnienie polega na tym że po 4-5 latach trzeba je wymienić bo mikrostyki śniedzieją i niestykają czyli nie zamykają autka jak powinny ale z drugiej strony nie są drogie bo 30 zł za klamkę i znowu frajda. Radio obsługiwane przy kierownicy - fajnie. Ręczny eletkryczno-automatyczny - zwłaszcza dla kobiet - super.podłokietnik suwany fajnie. Do tego kupa schowków które uzytkuje na codzień tylko trwało zanim sie nauczyłem gdzie co jest włożone. Ogólnie polecam dwiema rękami i nogami.

dodano 04.04.2011 12:26:25 przez

Autko zakupiłem przy przebiegu 107 tys. km na chwile obecną przebieg 130 tys. Jedna awaria nawiewu, bodajże rezystora koszt naprawy 60 PLN za część a wymieniłem sobie sam. Przy zakupie wymiana rozrządu, tarcz hamulcowych przednich oraz klocków hamulcowych przód, tył. Oczywiście coroczna wymiana wszystkich filtrów oraz oleju, i autko powinno posłużyć nam długie lata. Głównie jeżdżę po mieście dwa razy do roku trasa około 1500 KM w jedną stronę. Nie mogę napisać jednego złego słowa o tym samochodzie no może oprócz spalania w zimie około 11/100km. Bardzo wygodne fotele po przejechaniu 1500km praktycznie z postojem tylko małą kawę i toaletę wychodzę z samochodu bez bólu pleców to naprawdę rzadkość. Miękkie zawieszenie, jak dla mnie super. Spalanie na trasie po przejechaniu 1500km i prędkości do 150km/h 6,8l czyli przyzwoicie(dwie osoby dorosłe dwoje dzieci i samochód załadowany, jak to przy wyjeździe na wakacje). Na 3000km średnia wyszła 7,1l z tym że prędkości jazdy na dużym odcinku wynosił 150-180km/h a przy 180km komputer pokazuje spalanie 12,6l. Bardzo dużo schowków, można poupychać różne przydatne drobiazgi. Wspomaganie super szczególnie gdy jeździmy po mieście, przy dużych prędkościach trochę za lekko chodzi kierownica ale można się przyzwyczaić. Całe mnóstwo bajerów czujnik deszczu, zmierzchu, cofania, fotochromatyczne lusterko wsteczne, system hands free itp. No i oczywiście cena bardzo niska jak na takie auto. Ja jestem bardzo zadowolony i oby tak dalej.:-) A jeszcze jeden mankament powinna być dwu strefowa klima, o ile z przodu jest ok pasażerom będzie trochę gorąco.

dodano 08.01.2010 17:04:55 przez

Drugi raz bym nie kupił do przebiegu 100tyś bylem zakochany w tym samochodzie myslalem ze go bede mial kolejne 4 lata bo swietnie mi sie nim jezdzilo ale koszty napraw byly tak wielkie ze musialem to auto sprzedac zaluje ze tak pozno sie na to zdecydowalem po kazdej kolejne usterce mialem nadzieje ze teraz mi juz posluzy GDYBY NIE KIEPSKI I AWARYJNY SILNIK (1.9dci) AUTO CALKIEM DOBRE PONOC BENZYNIAKI SIE TAK NIE PSUJA DZIS WIEM JEDNO NIGDY JUZ NIE KUPIE RENAULT ZNAJOMY MA LAGUNE 1.9 DCI I MA Z NIA TAKIE SAME CYRKI JAK JA Z MOIM SCENIKIEM MIALEM I PRZY PODOBNYCH PRZEBIEGACH AUTO OPRACOWANE NA 100 KKM I NA SZROT JAK KOGOS STAC NA ODDANIE TAKIEGO SAMOCHODU PO TAKIM PRZEBIEGU NA SZROT TO POLECAM!! MNIE NIE STAC AUTO SPRZEDAŁEM MIESIĄC TEMU!!!!

dodano 08.06.2014 12:19:49 przez

nadaje z irlandi,duzo pagorkow i zakretow i wasko,ale malo to spala, tryma sie drogi,funkcjonalne, kupilem go jako 5 osobowe z duzym bagaznikiem,lubie miec wszystko pod reka,bardzo funkcjonalny szklany dach-jest jasno i robi wrazenie wiekszego w srodku,jestem wielkim czlowiekiem i czuje sie dosc wygodnie,w ostanim rzedzie tylko dla malych dzieci-ale uzywam sporadycznie.schowki bardzo podreczne i bardzo potrzebne(w moim przypadku)w razie czego po wymontowaniu siedzen mozna w nim sporo przewiesc.ogolnie-maly-duzy samochod.bardzo ekonomiczny i niezawodny,w miare cichy i dosc duzy jak na takie male gabaryty,cnie sobie wygode w samochodzie-trafilem w dziesiatke. po roku jezdzenia moge powiedziec ze jestem b. zadowolony.

dodano 01.08.2012 11:08:43 przez

Bardzo wadliwe auto co chwila coś się psuje. Po przejechaniu 5 tys. km, zatarl się wal korbowy (obrócona panewka na wale korbowym) ponoć częsta przypadlość tego silnika. Awaria na tyle zła ze nie warto robić kapitalnego remontu silnika ze względu na koszty i braku gwarancji, że nie bedzie powtórki. Pozostaje wymiana silnika i tez nie ma gwarancji że trafisz na dobry i może być powtórka. Odsprzedalem go za pół ceny handlarzowi zeby pozbyc się problemów. NIEPOLECAM! Chłam

dodano 08.10.2006 11:20:18 przez

Bardzo dobre auto do podróżowania,w mieście daje rade , gorzej z parkowaniem tylko na lusterka ,przydała by się kamera lub naklejona soczewka na szybie tylnej i czujniki zblizeniowe.Jako auto transportowe jest poprawnie ładowne.Przy 7 osobach zostaje niewiele miejsca na bagarz,ratunkiem bagażnik dachowy lub klapowy.Pozostałe nasze auta poza zawieszeniem nie miały żadnych usterek,troche sie obawialismy zakupu bo ludzie pisza tylko jak cos sie psuje i wylewają żale

dodano 09.01.2010 14:56:54 przez

Nigdy więcej Francuza... Po co mi piękna (to trzeba przyznać) buda z jeszcze lepszym wnętrzem skoro to nie jeździ i stoi w serwisie.... Właściwości jezdne całkiem przyzwoite, silniczek (jak działa) całkiem dobrze i oszczędnie. Jak wspomniałem wcześniej wnętrze cudo. Ogólnie można powiedzieć, że jest to samochód dla głowy rodziny, który ma upodobania do vanów, lubi wyjechać całą rodziną i który ma całkiem gruby portfel na naprawy i cały 24h assistance...

dodano 25.02.2009 00:08:09 przez

Jak na auto rodzinne to bardzo dobre zarówno dla mnie jak i dla żony nie mówiąc o dziecku. Z przodu dużo miejsca jasna tapicerka dzięki szklanemu dachowi jasno. duży komfort podróżowania. Silnik bardzo elastyczny,elektronika szybko rozleniwia jak automatyczny hamulec, tempomat czy system wolne ręce. Po przesiadce z Passata kombi, czuję różnicę na duży plus, są drobne usterki ale przy zakupie używanego auta liczyłem się z tym.

dodano 29.07.2013 14:41:58 przez

Świetny samochód dla rodziny 2+3, doskonały stosunek jakości do ceny. Jedyne na co można narzekać to wykończenie niektórych elementów wnętrza (rączki tapicerki drzwi się ścierają), ale zażyczyłem sobie super wersje z jasnym skórzanym środkiem, więc mam co chciałem. Jeżeli coś się psuje to najczęściej jest to jakiś czujnik który łatwo się wymienia. Samochód na drodze nigdy mnie nie zawiódł.

dodano 26.08.2007 11:43:43 przez

Polecam z uwagi na uniwersalność samochodu. Duża dopłata za silnik diesla około 12 tys. wiecej 1,9 dCI. To jest optymalny silnik do tego samochodu - ale cena. Świetna promocja na wersję ALIZE, ale niestety nie posiada ona większości drobnych bajerków, które nadają smak temu autu. Dlatego polecam min Expression, ale to jasne wnętrze. Pięknie wygląda, ale totalnie niepraktyczne.

Demonstracyjny Hyundai i20 Classic Plus z LPG!!!

Demonstracyjny Hyundai i20 Classic Plus z LPG!!!

Rocznik: 2013. Przebieg: 2 500 km. Silnik: 1.2 85KM, benzynowy.

Demonstracyjny Hyundai i30 Classic Plus

Demonstracyjny Hyundai i30 Classic Plus

Rocznik: 2013. Przebieg: 7 000 km. Silnik: 1.4 90KM, diesel.

Kierowcy, którzy oglądali Renault Scenic, oglądali także

Dowiedz się więcej o Renault Scenic

Przeczytaj o Renault Scenic

Renault Grand Scenic - komfort po francusku
Renault Grand Scenic - komfort po francusku Francuzi doskonale wiedzą jak projektować ponadprzeciętnie komfortowe samochody. Najlepszym tego przykładem jest Renault Grand Scenic. To obecnie jedna z najlepszych propozycji w klasie 7-osobowych vanów.

Renault Scenic II Grand Scenic 141