Lista ocen Skoda Octavia I Hatchback 1.6 75KM 55kW 1996-2001 (53) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 53 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~moresbyoo
Hatchback 1.6 75KM 55kW
z drobiazgów mechanicznie nic kompletnie, auto bezobsługowe, tylko tankować i jeździć. Uciążliwym, a czasem nieźle denerwującym jest to, że auto jest tylko przeznaczone do ładnej pogody. W czasie obfitego deszczu, sniegu (tylko i wyłącznie) potrafi zgasnac na najwiekszej krzyzowce w miescie nie dajac szans na jej ponowne uruchomienie. Sytuacja powtorzyla sie juz 4 raz i mechanik dobrej klasy nie jest w stanie tejze usterki usunąc - w...
~tarrat
Hatchback 1.6 75KM 55kW
Niestety denerwują drobne usterki: - Problem z włączaniem się świateł przeciwmgielnych wraz z światłami mijania (trzeba trochę pomęczyć przełącznik świateł żeby wyłączyć przeciwmgielne - Z niewiadomej przyczyny pękła przednia szyba (samochód 100% bezwypadkowy więc nie wiem co mogło być przyczyną) - Gumy stabilizatora (wewnętrzne łączniki)skrzypią na dziurach już trzy dni po wymianie (gumy renomowanej firmy nie jakieś tanie badziewie)
~kaxik
Hatchback 1.6 75KM 55kW
po 10 latach uzytkowania i nabiciu 130 tyś km samochód nie miał wogóle awarii tylko poza jedna raz musiałem cewke zmienic bo oryginalna się popsuła załozyłem nową i samochód jeździ dalej bez awarii oby tak dalej pozatymto robione były tylko standardowe rzeczy przeglądowe :oleje płyny zmiana klocków hamuccowych i tarcz oraz rozrządu z pompo wodno. A pozatym zero wkładu w samochód bo chodzi bez zarzutu.
~moresbyoo@interia.pl
Hatchback 1.6 75KM 55kW
cos tam było tylko z zamkiem centralnym, zamykał troje drzwi..usterkę naprawiono w parę minut. Nie zdarzyło mi się nic więcej :) prócz tego, że raz w trasie jadąc padałsolidnie deszcz i nie chciała mi odpalić. Zalawetowano ją do domu i na drugi dzień z rana paliła jak zapalniczka, aż do teraz, nawet po jeździe w deszczu. Nie wiem czemu tak było, nie dochodziłem tego. Było to 3 lata wstecz..
~2pac
Hatchback 1.6 75KM 55kW
Bardzo rzadko (ale jednak) zaraz po odpaleniu samoczynnie skacza i opadaja obroty (jakby sam dodawal gazu). pewnie to czujnik temperatury, trzeba bedzie sie tym zajac... Zepsuc sie nic poki co (odpukac) nie zepsulo... dla wlasnego spokoju powymienialem rzeczy eksploatacyjne. Polecam wymiane klockow i tarcz na ferrodo i brembo , wtedy nie musimy bac sie o wyhamowanie.
~tarrat
Hatchback 1.6 75KM 55kW
jakaś gumka przy stabilizatorze (15zł z robotą) i opadające wskazówki zegarów - ponoć norma w tym modelu (od 200zł do 300zł w zależności od fachowca) ja dałem 270zł i jestem zadowolony. Narazie nic więcej to raczej niewiele jak na 117k km przebiegu. Pomijam normalne części, płyny eksploatacyjne.
~biedny, zacofany ale ładny i inteligentny
Hatchback 1.6 75KM 55kW
oj było tego trochę, ale wydaje mi się, że wynikały z zaniedbywania po poprzednim właścicielu: otwierania i zamykanie drzwi mało precyzyjne i niezbyt ciche, tylna klapa nie działa automat od zamka, manetka zmiany świateł się zacina, skrzypiące siedzenia.
~Sebastian
Hatchback 1.6 75KM 55kW
caly czas sa problemy z drobiazgami: na niektorych obrotach drzy bagnet wskaznika poziomu oleju - slychac w srodku. auto prawie nowe a cos zaczelo strzelac w zawieszeniu tylnego kola. przy wyzszych obrotach cos slychac z wajhy od zmiany biegow.
~djdejvidczenko
Hatchback 1.6 75KM 55kW
Kuleje elektryka. Przez pół roku użytkowania zdążyły mi umrzeć: ele lusterka, czujnik abs, czujnik spalania stukowego, zegary od temp. Silnika, oraz stanu paliwa. Poza elektryka nie było wiecej drobnych usterek
Dziennik kosztów dla Skoda Octavia I Hatchback 1.6 75KM 55kW
7,7
10,3
~Zygi
Hatchback 1.6 75KM 55kW
wymiana regulatora napięcia, przełączników wycieraczek, kierunkowskazów, czeka mnie wymiana zegarów zespolonych od 70.000 jeżdżę " w ciemno". Liczniki pokazują co chcą,"ginie" prędkość, paliwo, płyny, przebieg itd
Skoda Octavia I Hatchback