Lista ocen Skoda Octavia I Hatchback 1.6 75KM 55kW 1996-2001 (70) - Silnik

Na liście zabraknie 36 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~iceman.contact@gmail.com
Hatchback 1.6 75KM 55kW
Silnik oszczędny, elastyczny (jak na 75km) i lubiący niskie obroty. Najwyższy moment obrotowy już przy 3200obr/min więc nie ma sensu kręcić silnika wysoko, bo i tak nie będzie jechał szybciej, a tylko więcej spali. Jeśli ktoś chce jeździć szybko - niech bierze 1.8T. Dla normalnego człowieka z całą pewnością silnik wystarczający, niezawodny i mało paliwożerny PS. Podobno silnik został zdławiony na potrzeby niemieckich stawek ubezpieczeń,...
~biedny, zacofany ale ładny i inteligentny
Hatchback 1.6 75KM 55kW
Silnik pięknie pracuje ale dużo spala oleju, podobno wina leży po stronie słabych technologicznie pierścieni, nieważne czy zimny czy ciepły silnik - zżera tyle samo. Jazda za mieszance benzyna i LPG to dobra sprawa, spalanie na poziomie 10-14 litrów gazu w mieście, na trasie poniżej 8. Benzyna nie wiem rzadko używam. Pojemność silnika plus rok produkcji równa się słabe osiągi, ale nie czarowałem się kupując starszy samochód, że będzie to...
~tarrat
Hatchback 1.6 75KM 55kW
Silnik - ocena przeciętna, o ile kultura i elastyczność są w porządku, niestety mój 1.6 75KM baaardzo lubi olej. Około 1 litr na 4 tyś.km. Norma przewiduje 1 litr na 1 tyś.km. Dużo za dużo jak dla mnie, zawsze jeździłem wozami z grupy vw, starszymi, z większym przebiegiem i żaden nie łykał oleju. A tu... no proszę. Narazie miałem okazję spotkać się z dwoma mechanikami skody, każdy potwierdził że to cud kiedy ten silnik nie bierze oleju. Co do...
~djdejvidczenko
Hatchback 1.6 75KM 55kW
Niby auto trochę waży (ponad 1200kg), silnik tylko 75 koni, to zagazowany spokojnie daję radę w tym aucie. Nie nadaje się do szybkiej, dynamicznej jazdy, ale do spokojnej miejskiej spokojnie wystarcza. Żeby wycisnąć 160 na trasie, trzeba naprawdę być cierpliwym, dlatego tym którzy maja ten samochód z tym silnikiem na oku do dynamicznej jazdy dziękujemy :)
~czoperski@poczta.onet.pl
Hatchback 1.6 75KM 55kW
Kosztowało mnie trochę wysiłku, żeby się do tak kiepskiej mocy przyzwyczaić ( ale z drugiej strony przesiadłem się z Omegi MV6 3.0 211 KM ) Teraz jest już OK. Wiem, że nie ma co się pchać z jazdą "na wariata" - auto nie posiada żadnego zapasu mocy, więc wyprzedzanie jest dość ryzykowne. Silnik jest dość głośny, szczególnie powyżej 3000 obrotów.
~moresbyoo
Hatchback 1.6 75KM 55kW
Po 4 latach niemalże BEZAWARYJNEGO użytkowania nieco za słaby do tej masy. Typowy niemiec nie do zniszczenia z którym nic mechanicznie się nie dzieje, nieco oporny przy dodawaniu gazu, reaguje wówczas gdy się \"rozhuśta\", później do 180 km/h dociąga. Myślę, że wystarczająco. Nie mam porównania do mocniejszej wersji 1.6 75kW.
~Karol Krotofil
Hatchback 1.6 75KM 55kW
1. Przy 3000 obr. bardzo silne wibracje, nie da się jechać z tą prędkością obrotową. 2. Silnik ma okresy niestabilnej pracy na biegu jałowym, obroty skaczą wówczas od 1k do 3k, silnik traci elastyczność i moc. Po przejechaniu 50-200km wszystko się normalizuje. Serwis twierdzi że "ten typ tak ma", instalacji gazowej nie posiadam.
~Jeremi
Hatchback 1.6 75KM 55kW
Silnik benzynowy 1.6 w wersji 75 konnej jest według mnie zbyt słaby dla tego samochodu, przy prawie 1300 kg ciężko jest kogoś wyprzedzić przy większej prędkości. Ten silnik idealnie pasuje do felicii, która jest o 300 kg lżejsza, natomiast w octavi polecał bym brać te w 100 konnej wersji,
~Sebastian
Hatchback 1.6 75KM 55kW
Swietny dosłownie rewelacyjny seryjne 75 km mało i niepozwala na płyna jazde wyprzedaznie itp .... teraz po tuningu chipowaniu i innych mam 125 koni swietne przyspieszanie 9 sek do 100 i 220 :] wystarczjąca jak dla mnie jestem bardzo zadowolony tuning mnie kosztowal 3000 tys a warto było .
~Mateusz_empi
Hatchback 1.6 75KM 55kW
Jeżeli chodzi o silnik to ponoć jest nie do zdarcia... Nie zauważyłem żadnych nieprawidłowości natomiast muszę nadmienić, że 75 koni to zdecydowanie za mało. Mam LPG BRC i wyczuwam lekką różnicę ale to prawdopodobnie niewyregulowana instalacja( o tym później)
Skoda Octavia I Hatchback