VW TRENDS 5/2014 nadjeżdża!

VW TRENDS 5/2014 nadjeżdża!

Volkswagen Golf IV 1.9 SDI 68KM 1997-2003 - Oceń swoje auto

Oceny Volkswagen Golf IV 1.9 SDI 68KM 1997-2003

Podobnie jak w segmencie Niższa klasa średnia (4,06)

dodano 15.08.2014 18:54:19 przez

Golfa kupiłem sprowadzanego z Holandii za bardzo atrakcyją cene jak na tamte czasy, bo 14tys zł z przebiegiem 193tys km Autem zrobiłem 190tys km. 90% miasto, a 10% trasa. Samochód albo do jazdy po mieście albo dla bardzo cierpliwych w trase. Temu silnikowi nic nie można zarzucić bo spalanie współmierne do osiągów. Żeby po mieście w centrum auto spaliło więcej jak 6,5l trzeba sie postarać naprawdę bardzo. Po trasie 100-120 km/h 3,5 - 4 litry. Co prawda zawsze zalewałem auto orlenem vervą albo shellem vpower. Brak turbiny egra, dwumasy, dpfu i innych wynalazków czyni ten silnik naprawde bezawaryjnym. Przez cały okres eksploatacji w silniku kompletnie nic nie wymieniłem, poza wymianami eksploatacyjnymi, o czym dalej napiszę. Jak na taki przebieg i stan Polskich dróg auto spisało się znakomicie. Zaraz po zakupie w 2008roku wymieniłem zamki (standard - awarie mikrowłączników) - koszt 100zł za wszystkie zamki drzwi. Wymieniłem takżę tarcze, klocki i płyn hamulcowy oraz linke ręcznego. Po 3 latach jazdy po Warszawskich ulicach przyszedł czas na wymiane zawieszenia przedniego (amortyzatory, łożyska amortyzatorów, poduszki amorów, sworznie, silentblocki - wszystko FEBI bilstein i LEMFOERDER) - całkowity koszt 420zł Przy trzeciej wymianie rozrządu wymieniłem wszystkie trzy uszczelniacze wałków, bo już z nich ciekło. Silnik to pancerna i niezniszczalna jednostka napędowa, której konstrukcja sięga końca lat 80tych. Jeżeli ktoś jeżdzi w miarę normalnie i nie ma zamaru z każdych świateł ruszać z piskiem opon, to ten samochód jest idealny. Szczerze polecam, bo jednak niemiecki diesel to niemiecki diesel. W końcu nie bez przyczyny Rudolf Diesel był Niemcem :)

dodano 06.12.2012 20:50:53 przez

Jeśli komuś nie zależy na dużej mocy lubi spokojną płynna jazdę,jeżeli komuś nie przeszkadza głośniejszy klekot na wolnych to jest to naprawdę najlepszy silnik diesla od VW.Brak dwumasa,turbiny,pompowtryskiwaczy,przepływomierza czynią ten silnik bezobsługowym i bardzo ekonomicznym.Polecam kierowcom którzy nie maja kompleksów,śmieją się z idiotów wyprzedzających na chama wszystko co przed nimi.Auto dla zrównoważonych a nie dla debili drogowych.Ubolewam że VW przestał produkować te jednostki.Dlaczego?Brak serwisowania,wieczna żywotność części i podzespołów a to jak wiemy koncernom motoryzacyjnym się nie podoba. Autko cudeńko,fakt że mój to kompletny golas ale wszystko w nim pracuje równo płynnie i trzyma się kupy , oleju nic nie bierze a leje 5W30, nie kopci i odpala po mroźnej nocy od razu. Spalanie w cyklu mieszanym u mnie wychodzi 4,8-4,9 l na 100km. Ja tym autem jestem zachwycony.Nowoczesne diesele są ciche i dynamiczne ale ich silniki są bardzo awaryjne a to ogromne koszty napraw.Powiedzenie"jak dbasz tak masz" najlepiej odzwierciedla stan każdego samochodu a w przypadku Golfa IV SDI "dbasz" oznacza "wieczność" :)

dodano 31.01.2009 23:47:51 przez

Volkswagen wypuścił SDI nie dla oszczędnych ale dla skner;D i to mu sie chyba udało. Niskie spalanie, wygoda zadowalająca, brak poważnych usterek i funkcjonalność, dobra ergonomia to co cechuje Golfa SDI. Jestem bardzo zadowolony bo właśnie takiego auta szukałem. Szczerze polecam

dodano 14.09.2011 21:55:42 przez

Samochód kupiłem w 2005 roku za 22.000 był uderzony, do dziś nim jeżdżę przejechałem odkąd mam auto 120.000 tyś , obecnie ma 188.000 , chodzi jak żyleta. Z mechanicznych napraw które mnie spotkały to wymiana pompy wspomagania oraz maglownicy, koszt około 1000 zł - przez 5 lat.

dodano 27.01.2013 20:36:48 przez

Ogólnie auto bardzo dobre, przy dbaniu o podstawowe rzeczy jak wymiana oleju, filtrów i rozrządu silnik odwdzięczy się długowieczną żywotnością i nigdy cię nie zawiedzie. Polecam osobom, szukających taniego w eksploatacji wozidła,a nie wyścigówki.

dodano 25.06.2009 13:00:10 przez

Volkswagen ma silniki nie do zajechania.1.9 SDI to bardzo oszczedny silnik jak na tamte lata.Oczywiście za kilka lat będzie wymagał remontu jak każdy samochód. Jak narazie bezawaryjny!!!

dodano 06.12.2005 13:21:36 przez

Mysle że samochód był doskonałym wybrem, przy dzisiejszych cenach paliw jest naprawde godny uwagi. Nasptępnym moim samochodem będzie z pewnością vw IV ze 130 konnym turbodieslem.

dodano 03.08.2007 19:51:01 przez

samochod bardzo dobry,ekonomiczny dobrze sie prowadzi dobrze wykonczony,moj akurat ma srebrne wykonczenia,zegary,konsola klamki itp,dotego skorzane dodatki.jest naprawdeladny.

dodano 28.10.2005 11:21:18 przez

Ten samochód jest idelany jak na moje potrzeby, mało pali jest wygodny, części jak mi wiadomo sa do niego tanie ale i auto jest bardzo niezawodne. Naprawde zachęcam do kupna.

dodano 29.06.2014 22:59:58 przez

Auto oceniam jako przeciętne. Dlaczego? Przede wszystkim przez awaryjność. Przez niecały rok popsuło się prawie wszystko, co tylko mogło się popsuć.

Pewne oferty od dealerów

Volkswagen Golf VI 1.4 16V ComfortLine

Volkswagen Golf VI 1.4 16V ComfortLine

Rocznik: 2012. Przebieg: 67 150 km. Silnik: 1.4 benzyna.

Cena: 44 900

Volkswagen Golf VI 1.6 TDI Trendline

Volkswagen Golf VI 1.6 TDI Trendline

Rocznik: 2011. Przebieg: 102 143 km. Silnik: 1.6 olej napędowy.

Cena: 36 900

Infiniti FX S Pre

Infiniti FX S Pre

Rocznik: 2013. Przebieg: 32 200 km. Silnik: 3.0 olej napędowy.

Cena: 280 850 zł  ►  219 000

Zyskujesz 61 850Zobacz szczegóły »

Nissan Pathfinder 2,5D SE

Nissan Pathfinder 2,5D SE

Rocznik: 2013. Silnik: 2.5 olej napędowy.

Cena: 191 300 zł  ►  134 900

Zyskujesz 56 400Zobacz szczegóły »

Volkswagen Golf IV 1.9 SDI 68KM 1997-2003 30