Volkswagen Golf IV 1.9 TDI 110KM 1997-2000 - Oceń swoje auto

Oceny Volkswagen Golf IV 1.9 TDI 110KM 1997-2000

10% gorzej niż w segmencie Niższa klasa średnia (4,58)

dodano 19.02.2011 17:16:57 przez

Mam go od 5 lat.Oceniam 2 raz ponieważ jestem bogatszy o nowe doświadczenia.(nie patrzcie na opinnie ludzi którzy dopiero co kupili auto i już biora się do oceny). Jest to samochód na wskroś przeciętny taki dla Kowalskiego. Na temat wyglądu nie ma co wiele pisać , jaki jest golf każdy widzi ja go zaakceptowałem, mi się podoba. Zrobiłem przez 5 lat 60 tys , wiem że to niewiele ale ogólny przebieg to 290 tys. a to już coś. Auto ogólnie bardzo polecam , był to wierny toważysz podróży przez te lata. Tylko raz musiałem pojechac nagle do warsztatu (Alternator). Czwóreczka ma wiele plusów i jest bardzo fajnym autkiem na którym mozna polegać. główne zalety to tania eksploatacja, stosunkowo niska awaryjność, doskonały dostęp do serwisu i części. Minusy to: niezbyt duże wnętrze szczególnie z tyłu, przeciętnność (dla niektórych to wręcz plus) Proszę się nie zrażać tym że w pozostałych działach piszę głównie o minusach auto jest naprawdę dobre , takie jak być powinno chciałbym jednak zwrócić uwagę potencjalnych kupców na pewne rzeczy. Podsumowując bardzo jestem zadowolony i OGÓLNIE POLECAM chociaż troszkę żałuję że nie kupiłem passata mógłbym jeszcze parę lat pojeździć Po narodzinach dziecka w golfie zrobiło się trochę ciasno.

dodano 25.07.2010 22:25:16 przez

Ogólnie auto godne polecenia jednakże przy zakupie należy uważać bo na rynku nie brakuje powypadkowych!! Ja na zakup auta wybrałem się z mechanikiem, co wszystkim polecam, bo bym się dał nieźle naciągnąć, sprzedający mówi"auto w oryginalnym lakierze" a mój mechanik: "oryginalny lakier ma , ale tylko na drzwiach od kierowcy!!!!" reszta klepana i dupa spawana. Na dzień dobry spuścił z ceny 1700zł bez targowania!!! Co było bardziej już podejrzane. Ale ogólnie znaleźliśmy dobry egzemplarz naprawdę bezwypadkowy tyle że 4500zł drożej!!:( ale raczej było warto:) Jeździ i nie ma żadnych problemów!!

dodano 27.01.2011 18:24:36 przez

Właściwie jedynym dobrym a nawet bardzo dobrym podzespołem jest silnik. Połyka kolejne dziesiątki tysięcy km bez żadnego problemu. Reszta zdecydowanie poniżej oczekiwań. To jest mocno przereklamowane auto. Szwankuje skrzynia, pada zawieszenie, odlatują plastiki (auto bezwypadkowe) a korozja żeruje gdzie się tylko da. Do tego auto nisko zawieszone, w zimie trze miską o koleiny. Uroda lekkiego transportera opancerzonego. Do pełni wyposażenia brakuje tylko lufy. Samochód do ciężkiej pracy, mimo wielu wad, dosyć trwały. Powinien wytrzymać z 300 tys.km. Drugi raz nie kupiłbym.

dodano 13.08.2013 13:01:59 przez

Auto przeciętne, trochę głośne. Dobre do jazdy na co dzień do pracy i na zakupy, oraz raz w roku na wakacje. Tanie w utrzymaniu. Oprócz regeneracji turbiny żadnych poważnych awarii nie było. Nigdy nie stanęło w drodze. Raz padł akumulator (moja wina). No i wymieniłem komplet tarcz i klocków, amortyzatory z tyłu, końcówki drążków. Jak na 14 letnie auto z niewiadomym przebiegiem ściągane od flejtucha z Francji to całkiem nieźle. Średnio raz w miesiącu mam go ochotę sprzedać (znudził mi się), ale to spalanie...

dodano 25.02.2013 19:35:44 przez

Po moim przebiegu wszystkie plastiki skrzypią - silniki porażka, pompy oleju, wody itp - trragedia. Ten samochód to cholerna skarbonka. Myślałem, że auto trzyma jakiśtam poziom ale to nie te czasy. Kosztowało mnie już kilkanaście tysięcy a jeżdżę nim od nowwości. miałem kiedyś golfa 2 i byłem fanem Vw ale dziś mam dosyć tej firmy i jej polityki. Jeśli chcesz być znajomym wszystkich mechaników w okolicy to kup to auto koniecznie. Będziesz miał okazję poznać WIELU mechaników.

dodano 15.04.2009 19:34:25 przez

Jesli chodzi o Golfa IV to mozna go chwalic za silnik,dynamicznosc i spalanie ale niestety osprzet do okola silnika lubi nawalac,ja po dwoc miesiacach naprawialem turbo,pozniej lozyska z przodu trafilo,teraz wacze ze sprzeglem a to nie jest tania rzecz,ogolnie samochod przereklamowany. Jeszcze jedna powazniejsza usterka i gonie go do zyda niech sie ktos inny martwi.Pozytywnie mozna sie wypowiedziec,jesli chodzi o komfort.Jak na auto tej klasy bardzo dobrze sie prowadzi.

dodano 08.08.2010 21:38:46 przez

Auto mam już 4 lata i zrobiłem nim 75 tyś kilometrów. Ogólnie nie miałem z nim żadnych problemów. Naprawy tylko typowe czyli klocki, tarcze, i olej. Co do większych wydatków to rozszczelniona przekładnia kierownicza przy 195 tyś km i koszt regeneracji 700zł. Auto ogólnie super, dobrze się prowadzi, dynamiczne a spalanie bardzo przyzwoite (na długiej trasie delikatnie poniżej 5l/100km a miasto pomiędzy 6 a 7l/100km. Ogólnie polecam.

dodano 18.09.2009 08:04:59 przez

Auto fajne. Dla trzyosobowej rodziny w sam raz. Ładuję do bagażnika wózek i resztę bagażu i w drogę. Na stację benzynową zaglądam rzadko. Bardziej twarde i toporne niż np. renówki, ale jest bardziej godne zaufania. I przede wszystkim bezpieczne. Ma 4 poduchy, ABS i długi przód co sprawia że czuję się w nim bezpiecznie, a wiem co mówię. Jak nim jade to czuję sie jakbym prowadził sportową wersję czołgu:-)

dodano 02.07.2005 19:21:01 przez

Doskonałych aut nie ma i nie będzie więc co tu zaznaczyć...Cóż pisać...Golf to auto solide, wygodne, bezpieczne a z TDI pod maską bardzo dynamiczne. Nie grzeszy urodą ale styling tego auta może się podobać i zdobywa wielu fanów. Właściciele docenią również jakość samochodu oraz to, iż Golf zawsze będzie wyżej pozycjonowany od np. Focusa...może byc od niego gorszy w kilku dziedzinach...ale Golf to Golf

dodano 14.08.2002 20:10:12 przez

Trzeba się nieżle nagimanstykować żeby wrzucić 2 bieg, skrzynia chodzi z oporami, ale za to bardzo mało pali i w trasie spokojnie 150 km/h jeżdzi. Bardzo ekonomiczny i niesamowicie trwały, bo które z aut wytrzyma jazdę po polskich drogach, szczególnie w dużych miastach. Gdybyście mieli podobne spostrzeżenia lub chcieli wymienić się spostrzeżeniami podaj email: lazinski@poczta.onet.pl.

Demonstracyjny Hyundai i30 CLASSIC

Demonstracyjny Hyundai i30 CLASSIC

Rocznik: 2013. Przebieg: 3 500 km. Silnik: 1.6 120KM, benzynowy.

Demonstracyjny SEAT Leon STYLE

Demonstracyjny SEAT Leon STYLE

Rocznik: 2013. Przebieg: 5 000 km. Silnik: 1.2 105KM, benzynowy.

Kierowcy, którzy oglądali Volkswagen Golf, oglądali także

Dowiedz się więcej o Volkswagen Golf

Przeczytaj o Volkswagen Golf

Volkswagen Golf Variant 2.0 TDI - poprawny typ
Volkswagen Golf Variant 2.0 TDI - poprawny typ Kompaktowe kombi musi być samochodem na każdą okazję, który sprawdzi się podczas dojazdów do pracy, szybkiej jazdy autostradą, czy wakacyjnego wypadu z kompletem pasażerów na pokładzie. Jak z tych zadań wywiązuje się Golf Variant z silnikiem 2.0 TDI?

Volkswagen Golf - zobacz filmy

Volkswagen Golf - Hungaroring - 6 racing weekend Volkswagen Castrol Cup (1 wyścig) W pierwszym z dzisiejszych wyścigów zwyciężył Mateusz Lisowski, co nie jest niespodzianką. Niespodzianką jest za to 16-letni Paweł Krężelok, który ze stratą niewiele ponad 5 sekund do lidera zajął trzecie miejsce i zdobył swój pierwszy puchar. Podczas dekoracji zobaczyliśmy 3 polskie flagi!

Volkswagen Golf IV 1.9 TDI 110KM 1997-2000 126