Volkswagen Golf IV 1.9 TDI 130KM 2001-2003 - Oceń swoje auto

(1007 ocen)

Volkswagen Golf IV Kombi - Oceń swoje auto Kombi

(273 oceny)

Oceny Volkswagen Golf IV 1.9 TDI 130KM 2001-2003

5% gorzej niż w segmencie Ni?sza klasa ?rednia (4,06)

Uk?ad hamulcowy

Uk?ad elektryczny

dodano 12.09.2016 przez

Właścicielem auta jest mój ojciec, jednak dosyć często "pożyczam" go sobie. Lubię się czasem przejechać automatem. Z zasady i nie z przypadku hołduję motoryzacji japońskiej. Ale myślę że na tyle mam doświadczeń z tym autem, że mogę go opisać rzetelnie. Stylistycznie samochód się nie starzeje, nie wiem jak w starszych rocznikach ale w tym nie ma problemów z korozją. Lakier również wygląda jak nowy. W środku trochę smutno, czarno i nie wiem skąd te zachwyty nad jakością wnętrza w "niemcach" dla mnie w tym segmencie nic rewelacyjnego. Poza tym liczniki, no kurczę, wsiadamy do passata to samo, do golfa to samo do caddy nawet, to samo. W tej wersji jest fajny rozbudowany komputer. No i automat, kto nie jeździł nie wie co stracił:) Kiedyś pokutowało wśród kierowców powiedzenie że automat jest dla kobiet, myślę że obecnie automat jest dla prawdziwych mężczyzn:) Co jeszcze by tu, awaryjność względnie ok. Nie jest to japoniec, ale też nie jest najgorzej. Wszystko zależy czy dany model jest wyeksplatowany. Często diesle które jadą do Polski są zajechane, wręcz martwe. Wiadomo z czym to się wiąże, a to turbo, a to dwumasa, a to pompowtryski.

dodano 14.01.2010 przez

Nie wiem kto zaniża oceny tego modelu, ale naprawdę jestem w szoku, że ocena ogólna tego samochodzika jest tak niska ! Co prawda samochód mam od niedawna bo nie cały rok, ale nie mogę o nim powiedzieć złego słowa ! Prowadzi się go idealnie, niesamowity komfort jazdy jak na taki nie duży samochód. Co mnie najbardziej porusza w tym samochodzie to spalanie ! 2 dni temu na odcinku Warszawa-Szczecin , średnie spalanie wychodziło 5,5 l !!! Przy takim silniku, gdzie można bez problemu wyprzedzać , to jest dla mnie już magia :) Podsumowując: Nie wiem jakimi egzemplarzami jeżdzą Panowie którzy wystawiają takie oceny, chyba rzeczywiście "wieśwagenem"(jak napisał jeden z nich) a nie volkswagenem . Wiem jedno , ten samochód na pewno nie zasługuje na taką ocenę. P.S "wieśwagen"

dodano 29.12.2012 przez

nigdy więcej VW, po zakupie przy przebiegu 150tys wszystko cacy po zrobieniu 15-20tys km turbina poleciała, padło serwo hamulca, po kolejnym przebiegu posypała się maglownica, zawór EGR poszedł do zaślepienia, tylna wycieraczka chodzi jak chce, widoczne ślady korozji na nadkolach przy klamkach, kolejny raz zapieczone tylne zaciski - brak ręcznego, kolejny raz czujnik temp poszedł do wymiany,na ciepłym silniku traci moc-komputer nic nie wykazuje mechanicy rozkładają rece mozna wymieniac w nieskonczonosc...NIE POLECAM!!!

dodano 25.01.2010 przez

Jestem bardzo niezadowolony z tego auta myslalem ze auta niemieckie sa bardziej solidniejsze pomylilem sie jak nie chlodnica to alternator centralny zamek sie zacina czasem drzwi sie nie dadza otworzyc od pasazera ponoc to normalne nie dla mnie i jeszcze z niewiem jakich powodow ucieka plyn chlodniczy to nie wina chlodnicy poniewaz zalozylem nowa prawdo podobnie uszczelka pod glowica.niemiecki szajs nie kupie juz niemieckiego auta.mialem honde accord z 1994 a wcześniej reno clio I i nie bylo z nimi takich problemow.

dodano 03.02.2010 przez

Jestem bardzo niezadowolony z tego auta myslalem ze auta niemieckie sa bardziej solidniejsze pomylilem sie jak nie chlodnica to alternator centralny zamek sie zacina czasem drzwi sie nie dadza otworzyc od pasazera ponoc to normalne nie dla mnie i jeszcze z niewiem jakich powodow ucieka plyn chlodniczy to nie wina chlodnicy poniewaz zalozylem nowa prawdo podobnie uszczelka pod glowica.niemiecki szajs nie kupie juz niemieckiego auta.mialem honde accord z 1994 roku i nie bylo z nia takich problemow.

dodano 07.06.2009 przez

ogólnie zawiodłem się, myślałem że warto zaufać tej "niezawodnej" marce- a tu LIPA, po roku sprzedałem dziada bo ciągłe usterki i problemy z silnikiem (regeneracja turbiny) chciały mnie wykończyć finansowo-odradzam ten samochód-nie ma się co łudzić na pseudo jakość, bo komfortu jazdy nie ma żadnego. Nie wiem czy miałem pecha, ale powoli i inni użytkownicy WIEŚWAGENÓW rezygnują z tych zabytków.

dodano 17.02.2006 przez

to moj pierwszy samochod VW - narazie jestem pod b. dobrym wrazeniem. W mojej rodzinie wszyscy maja VW, jak do tej pory, nikt z nich wiekszych usterek nie mial, a co najwazniejsze wszyscy chwala sobie ich marki. mam nadzieje ze w moim przypadku tez tak bedzie. Jedyny minus to koszty przegladaow - ale w przypadku serwisow autoryzowanych roznice miedzy poszczegolnymi producentami sa minimalne,

dodano 20.02.2007 przez

To mój trzeci golf, pierwszy TDI. Świetny silnik, naprawdę świetny. Bałem się, bo opinie o głośnej pracy i "braku kultury" trochę mnie onieśmielały, ale to kompletna bzdura. Nadwozie kombi, więc przestronny bagażnik, dodatkowo świetnie wyposażony (mp. podgrzewane siedzenia to świetny pomysł), porządne materiały. Pierwszy raz kupiłem używany samochód i nie żałuję.

dodano 18.05.2002 przez

kupić nowe auto VW to prawdziwa porażka ze wzgl. na cenę rzeczywistą wartość auta użytkową i konieczność ubezpieczenia AC, reszta w normie ale rozczarowany będzie każdy ktow wierzy w brednie z niemieckich gazet dotyczących VW. Auto używane polecam tym którzy chcą zaopatrywać się w części na szrot i u złodzieji na giełdzie samochodowej

dodano 26.08.2006 przez

Jest to mój 3-ci VW/miałam Golfa z Niemiec 12 lat-super, kupiłam nowego Caddy -nie mogłam wyjść w zimie z auta-cięgna drzwi zamarzały i w 50-ciu innych Cady też, kupiłam wsalonie Combi golfVariant i sprzęgło po 2tys. się rozpadło, cewki po pół roku padały 1 za drugą, po 2 latach skrzypi jak 30-letnie auto trzmane w stodole.