Lista ocen Volvo V40 I 1.9 TD 102KM 75kW 1999-2004 (23) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 28 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~diddy
Kombi 1.9 TD 102KM 75kW
Zawieszenie jest sztywne. Samochód bardzo pewnie się prowadzi, ale na dziurawych i łatanych jezdniach polskich miast auto potrząsa pasażerami niemiłosiernie. Do tego prześwit jest bardzo mały więc krawężniki należy omijać a i na większych koleinach można osłoną silnika przyhaczyć. Do tego przy oponach 205/50 R16 (a takie są zalecane przez producenta przy feldze 16) samochód może na wspomnianych koleinach niemile zaskoczyć (potrafi zdrowo...
~bambataa@go2.pl
Kombi 1.9 TD 102KM 75kW
No to jest minus tego auta. Do zaakaceptowania, ale moze wkurzac. Zawieszenie jest po prostu delikatne i kiepsko znosi nasze beznadziejne drogi. Nowe pracuje super. Ale zurzyte - a zuzywa sie niestety szybko - glosno i upierdliwie stuka. Naprawy to nie jakies mega kokosy, ale wiadomo - trzeba oddac auto do serwisu. Co poradzic, po prostu gumowe elementy i drazki nie wytrzymuja na dziurach. Poza tym sterowne, dobrze sie trzyma, twarde i...
~Bob
Kombi 1.9 TD 102KM 75kW
Świetnie trzyma się drogi - jest to coś w porównaniu np. do dużej części porównywalnych francuzów. Tych zalet niestety nie widać w mieście -może poza min. promieniem skrętu. Jak coś walnie w zawieszeniu trzeba trzymać się mocno za kieszeń.
~Greg
Kombi 1.9 TD 102KM 75kW
Zawieszenie sztywne, przez to mniej komfortowe, ale samochód pewnie się prowadzi. Na dziurawych i łatanych drogach słychać jakby stuki ( może czas już coś wymienić ). Trzeba uważać na zbyt mały prześwit, lubi zahaczyć o koleiny.
~marcmo
Kombi 1.9 TD 102KM 75kW
Najlepiej zachowuje się kiedy jest lekko obciążony, np. 3 osoby + bagaż, w przeciwnym razie tył lubi podskoczyć na wybojach. Generalnie jest twardy ale ja takie lubię!
~krzysztof
Kombi 1.9 TD 102KM 75kW
kupiłem go z przebiegiem180tyś km serwisowany był w belgi zawieszenie i hamulce bez zastrzeżeń zmieniłem opony i przez rok nic nie naprawiałem
~Bob
Kombi 1.9 TD 102KM 75kW
wspomaganie bdb, zawieszenie dośc twarde, na niskich, letnich oponach w fabrycznym wymiarze 195/55 - pieknie :) pewnie jeszcze lepiej na szerszych
~Micmac
Kombi 1.9 TD 102KM 75kW
Tutaj jest bardzo dobrze, dobrze wybiera nierówności. Zawieszenie zbyt delikatne na nasze drogi, ale szczerze nie ma doskonałego na takie warunki.
~marcmo@o2.pl
Kombi 1.9 TD 102KM 75kW
doskonale trzyma sie drogi, w zakretach nie przechyla za bardzo, dosc sztywne zawieszenie i do tego glosne ale ja wole sztywne!!!
Dziennik kosztów dla Volvo V40 I 1.9 TD 102KM 75kW
6,8
~chris-nl
Kombi 1.9 TD 102KM 75kW
Ocena dobra bo w zasadzie nic nie przeszkadza,jednak lepiej w zakrętach było by gdyby było nieco sztywniejsze