Szukaj

Informacje o Audi Allroad C6

Lata produkcji: 2006 – 2011
Segment: Wyższa klasa średnia
Model typu crossover będący połączeniem kombi wyższej klasy średniej (segment E) oraz crossovera SUV (segment I). Produkcja Audi Allroad rozpoczęła się w 1999 roku. Dla niemieckiej marki był to debiut w segmencie aut terenowych, choć od początku Allroad jest tylko uterenowioną wersją modelu A6. W ofercie Audi wypełnia lukę między większym SUV-em Q7 i mniejszym Q5, stanowi też opcję pośrednią między Q7 i modelem A6 Avant. Od 2006 roku dostępna jest druga generacja auta, nazwana A6 Allroad Quattro. Model nie jest oferowany w Ameryce Północnej.
czytaj więcej
Powagosław
Ciekawy wariant w przypadku wyboru któregoś z terenowych aut Audi. Przede wszystkim zgrabniejszy i mniej efekciarski od Q5 i Q7. Tylko z drugiej strony, dlaczego tak podobny do Avanta? ~Powagosław
Luzacjusz
Auto dla zamożnych grzybiarzy albo wędkarzy. Jak w dowcipie: milioner jedzie na ryby swoim złotym Allroadem, wyjmuje złotą wędkę i na złoty haczyk łapie złotą rybkę. Patrzy od niechcenia i chce wrzucić z powrotem do wody gdy ryba zaskoczona krzyczy: „Hej czekaj, a trzy życzenia?”. Bogaty wędkarz jeszcze bardziej znudzony: „No dobra, czego chcesz?”. ~Luzacjusz

Audi Allroad C6 – wybierz silnik

Ogólna ocena
4,6 /5 Średnia dla segmentu 4,3
Czy kupiłbyś ponownie to auto?

TAK(86%)

Zalety

+ Silnik + Wyciszenie + Całokształt

Wady

- Wentylacja i ogrzewanie - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów) - Stosunek jakość/cena

Wybrane oceny

4,6
~dasa
Allroad 3.2 FSI quattro 255KM 188kW
Audi Allroad C6
idealny samochod dla mnie, nie zadne Q7 czy Q5. Kilka razy po wyprzedeniu kilku tirow, przejechaniu oblodzonego zakretu jak po sznurku, ostrym hamowaniu, czy dojechaniu do celu w polowe czasu przewidywanego przez nawigacje zdarzylo mi sie z blogim zadowoleniem poklepac po tunelu srodkowym.
4,3
~Właściciel
Allroad 4.2 i V8 quattro 350KM 257kW
Audi Allroad C6
Pneumatyczne zawieszenie AAS jest komfortowe, ale izoluję kierowcę od nawierzchni - ogranicza frajdę z jazdy.
4,4
~uomo
Allroad 3.0 TDI quattro 239KM 176kW
Audi Allroad C6
Dobry ,niebanalny wóz, wszedzie wjedzie i wyjedzie, szybki, cichy, wygodny, ma wiele bajerów ułatwiających życie ,nie koniecznie widocznych dla oglądaczy. WARTO GO MIEĆ!!
Audi Allroad C6