Szukaj

Informacje o Bentley Azure

Lata produkcji: 2005 – 2009
Segment: Auta luksusowe
Luksusowy kabriolet (segment H) produkowany w latach 1995-2003 oraz ponownie od 2006 roku. W ofercie Bentleya Azure zastąpił model T-Series. Pierwsza generacja modelu była oparta na modelu Continental R. Współprojektantami auta byli styliści z Pininfariny. Bazą dla drugiej generacji Azure był model Arnage, natomiast koncepcyjnym pierwowzorem – prototyp Arnage Drophead Coupe zaprezentowany w 2005 roku. Azure II stylistycznie nawiązuje do aut Bentleya z przeszłości, m.in. Park Ward Drophead Coupe z 1955 roku. Od 2009 roku model dostępny jest również w mocniejszej wersji Azure T.
czytaj więcej
Powagosław
Lordowska limuzyna poraża swoim konserwatyzmem. Angielscy milionerzy, czyli główni potencjalni nabywcy tego samochodu, to zwykle wyjątkowi konserwatyści. Czyli wszystko się zgadza. ~Powagosław
Luzacjusz
Rozumiem, że tak miało być i przód tego auta to taka klasyka, z którą nie wypada dyskutować w towarzystwie. Ale jeśli towarzystwo pozwoli, powiem, że w całym tym niezmąconym niczym przepychu, lampy Azure przypominają mi trochę te z kultowego Robura. Reszta jest niepowtarzalna. ~Luzacjusz

Bentley Azure – wybierz silnik

Pokaż silniki:
Wyszukiwarka samochodów
Wyszukiwarka samochodów

Ty wybierasz

To Ty określasz swoje potrzeby! Począwszy od sposobu użytkowania samochodu do ustalonego przez Ciebie budżetu.

Auta nowe i używane

Szukasz auta nowego? A może używanego? W naszej bazie znajdziesz wiele atrakcyjnych ogłoszeń!

Największa baza wiedzy o autach

Znajdź swój wymarzony model, a my podamy Ci wszystkie najważniejsze informacje o nim. Poznasz wady i zalety, obejrzysz testy.

Kontakt z dealerem / właścicielem

Wiesz już, który samochód kupić? Dzięki nam bez problemu skontaktujesz się z dealerem lub właścicielem wybranego auta.

"Wyszukiwarka to potężne narzędzie, dzięki któremu znalazłem wymarzone auto! Zgromadzone tu informacje o danym samochodzie pomogły mi poznać jego mocne i słabe strony. Oferta przedstawiona przez dealera też była bardzo atrakcyjna."

~ Tomek

Oceny Bentley Azure

Liczba ocen: 1
Ogólna ocena
4,4 /5 Średnia dla segmentu 4,4

Zalety

+ Całokształt + Silnik + Widoczność

Wady

- Ergonomia - Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)
Bentley Azure