Nasza strona www używa technologii wykrywającej konfigurację przeglądarki użytkownika oraz Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza, że akceptujesz politykę prywatności i wyrażasz zgodę na używanie Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.

Informacje o Chevrolet Aveo T250

Lata produkcji: 2006 - 2011
Segment: Auta małe
Model należący do segmentu B produkowany od 2002 roku. Po ogłoszeniu upadłości Daewoo i zajęciu tej spółki przez Chevroleta, Aveo na wielu rynkach zastąpił Daewoo Lanosa. Z kolei m.in. w krajach azjatyckich bliźniaczym modelem Aveo jest Daewoo Kalos. Oba auta (w niektórych państwach Europy model ten w wersji hatchback funkcjonował też jako Chevrolet Kalos) bazowały na prototypie Kalos Dream z 2000 roku, zaprojektowanym przez studio Italdesign. W latach 2007-2011 Aveo było produkowane w zakładach FSO w Warszawie. Od 2011 roku na rynku oferowana jest trzecia generacja modelu.
Powagosław
Duże i pozytywne zaskoczenie. Po niemrawym początku w Europie, Chevrolet obrał właściwy kurs. Te słowa trochę ciężko wychodzą spod palców, ale Aveo wyrósł na jedno z najładniejszych aut w swoim segmencie. ~Powagosław
Luzacjusz
Wielkie NIE dla sedana, wygląda jak chłopska kiszka. Hatchback rzeczywiście wyzgrabniał. Wyobraźcie sobie chłopaka, klasowe popychadło z podstawówki, który dziesięć lat później wygrywa program Top Model. Kto by pomyślał. ~Luzacjusz

Chevrolet Aveo T250 – wybierz wersję

Pokaż wersję z silnikiem:

Autodiagnoza Chevrolet Aveo T250

Liczba wpisów: 9
Cieknie płyn w tylnej części samochodu.
dodał: ~Kinga, 8 lat temu
Cieknie płyn z tyłu samochodu, na wysokości tylnych kół i nie za bardzo wiem skąd? Zauważyłam to dziś rano, gdy w garażu była całkiem pokaźna kałuża.
Hałas (trzaski, stuki) silnika przy przyspieszaniu.
dodał: conductornine, 4 lata temu
Przy nagrzanym silniku, w okolicy 1800 obr/min przy dodawaniu gazu i obciążaniu silnika dochodzi z komory silnika (słyszalne w czasie jazdy nawet przy włączonym radiu) skrzypienie, trzeszczenie, czeste stukanie (ale nie mechaniczne), dość krótkie, ale denerwujące. Nie podejrzewam zawieszenia, gdyż aż tak dużych przechyłów przy przyspieszeniu nie ma, w dieslu przeciez nie ma spalania stukowego, skoro tylko przy ciepłym silniku, to nie moze byc zadna linka gazu czy sprzegła. Czyżby turbina przy przebiegu 13000km? ale takie dzwieki, krótkie i nieliczne jak skrzypienie??
brak mocy
dodał: ~Krystian, ponad rok temu
Witam! Zaobserwowałem, że od ok tygodnia czasu co jakiś czas podczas dodawania gazu słyszę jak rośnie głośność dodawania gazu ale samochód nie jedzie szybciej, po chwili jest ok i co jakiś czas tak się robi. trwa to ok kilku sekund.
Drżenie kierownicy
dodał: ~Piotr Woźnica, 2 lata temu
podczas jazdy na 5 biegu przy prędkości powyżej 85km/godz zaczyna się drżenie kierownicy.Samochód jest serwisowany i ma bardzo mały przebieg [4100km]
brak mocy.
dodał: ~gonz łks, 6 lat temu
auto przy gwałtownym wciśnięciu pedału gazu wchodzi na wysokie obroty a brak mu mocy, dopiero po chwili obroty spadają a auto łapie moc. pomocy. z czym walczę?

Dane techniczne Chevrolet Aveo T250

Moc silników 72–106 KM
Pojemność silników 1,2–1,6 l
Prędkość maksymalna 157–176 km/h
Przyspieszenie 0-100 11,1–13,7 s

Dziennik kosztów

Statystyki dzienników dla aut Chevrolet Aveo T250
Średni koszt na 100 km Liczba wpisów: 4523
Koszt ogólny 26,32 PLN
LPG18.85 PLN
PB58.35 PLN
Wydatki serwisowe 7,08 PLN Pozostałe wydatki 11,12 PLN

Publikacje o Chevrolet Aveo

Newsy o Chevrolet Aveo

Chevrolet Aveo T250