Szukaj

Informacje o Chevrolet

Przedsiębiorstwo motoryzacyjne, należące do amerykańskiej grupy General Motors. Historia firmy rozpoczęła się w 1911 roku – została założona przez Louisa Chevroleta i Williama C. Duranta w Detroit. Obecnie samochody wyprodukowane przez koncern możemy kupić w ponad 140 krajach na całym świecie. Najpopularniejsze modele Chevroleta to Aveo, Cruze, sportowe Camaro i elektryczny Volt.

Opinie Kierowców o Chevrolet

Sprawdź co kierowcy
myślą o Chevrolet

Oceny Aut 1 914 ocen

3,9
~Krzysiek
Hatchback 5d 1.3D 95KM 70kW
Chevrolet Aveo T300
Generalnie auto bardzo przyjemne. Od początku w moich rękach, stuka 8 rok. Auto jest zaskakująco dobre, ma oczywiście wady, wynikające głownie z charakteru auta (raczej miejskie) oraz cięcia kosztów które są do zaakceptowania. Niestety, nie jest to auto bezproblemowe. Wersja LTZ. Uważam to za bardzo udane auto, przeszkadza bardzo wycofanie się Chevroleta z Polski, ogranicza sensowność serwisowania w ASO i również zwiększyło koszty serwisu. Drobne usterki są do zaakceptowania przy tej klasie auta.
4,4
~LR_Bruce
Sedan 2.0D 160KM 118kW
Chevrolet Malibu VII
Miałem Malibu LTZ z silnikiem Diesla przez 4 lata, kupione w polskim salonie. Uważam, że w swojej klasie (klasa średnia, marka popularna) jest to bardzo fajne auto, o rewelacyjnym współczynniku cena/jakość. Za relatywnie niewielkie pieniądze dostaje się dobrze wyciszoną, przyzwoicie wyposażoną i mało palącą limuzynę. Jasne, przy niskich prędkościach klekot Diesla jest słyszalny, za to przy poruszaniu się prędkościami 120-140km/h w aucie robi się cicho. Przez cały okres użytkowania (160 tys. km) nie miałem z nim żadnych problemów - tylko części eksploatacyjne przewidziane przez producenta. Jest to oczywiście brat bliźniak Insigni (a raczej to ona kopiuje Malibu, bo Chevrolet to przecież marka GM na rodzimy rynek amerykański), ale w przeciwieństwie do Opla wygląda znacznie ciekawiej (na pewno wersja LTZ) i w przypadku kupna na rynku wtórnym - nie jest to zajeżdżony, flotowy egzemplarz, tylko auto użytkowane prywatnie (mówię oczywiście o autach z polskich salonów). Wśród mankamentów wskazałbym irytujące, drobne usterki - a to bagażnik nie chciał się domknąć (po czym nagle zaczął jak gdyby nigdy nic znowu się domykać), popsuło się ogrzewanie fotela pasażera (szybko naprawione, bo przyczyna była błaha) i rzecz najważniejsza, nie będąca jednak usterką - dostępność części zamiennych oczywiście jest, ale nie zawsze od ręki. Całościowo oceniam to auto bardzo dobrze - jeśli ktoś potrzebuje ekonomicznego, niedrogiego w utrzymaniu i wygodnego środka do dalszych podróży Malibu go w pełni zadowoli. Jeśli z kolei ktoś potrzebuje "prestiżowego" znaczka na masce to będzie marudził, jednak uczciwość nakazywałaby wspomnieć, że nie o kwestie techniczne z tym autem związane mu chodzi.
4,2
~Lukasz
Sedan 1.6 i 113KM 83kW
Chevrolet Cruze
Samochód w tej wersji posiadam od 2016 roku, zatem uważam, że jest to wystarczający długi okres czasu aby odkryć wszystkie jego wady i zalety. Zaletą zdecydowanie jest wygląd, w wersji srebrnej bardzo ładnie się prezentuje, klamki w kolorze nadwozia, ładna bryła i linia drzwi i okien, z pewnością działają na jego korzyść wizualną (aczkolwiek zdaję sobie sprawę, że to zależy od gustu - jednym się podoba, innym niekoniecznie). Więcej szczegółowych ocen poszczególnych komponentów w opisie uzasadnienia. Silnik to zarówno wada (za słaby do tak dużego samochodu) jak i zaleta (tanie i łatwo dostępne części). Brakuje mocno szóstego biegu co wiąże się z faktem, że na autostradzie silnik jest głośny, przy prędkości 130 km/h mamy około 3,5 tys. obrotów.
Euro NCAP Logo
Najnowsze testy zderzeniowe modeli Chevrolet przeprowadzone przez Euro NCAP.
Średnia ocena