Szukaj

Informacje o DeLorean DMC-12

Lata produkcji: 1981 – 1982
Segment: Auta sportowe
Samochód sportowy (segment G) produkowany w latach 1981-1982 oraz ponownie od 2007 roku. Twórcą marki i pomysłodawcą modelu był Amerykanin John DeLorean. Bankructwo firmy sprawiło, że powstało zaledwie 8,6 tys. egzemplarzy DMC-12. Później auto zyskało kultowy status: nie tylko dzięki pięknej sylwetce, ale i udziałowi w filmie „Powrót do przyszłości”. W 2008 roku wiernie odwzorowany na podstawie oryginału DMC-12 znów trafił do produkcji, w limitowanej skali, po tym, jak markę wskrzesił teksański przedsiębiorca Stephen Wynne. W 2012 roku zaprezentowano DeLoreana z napędem elektrycznym.
czytaj więcej
Powagosław
John DeLorean miał wspaniały pomysł, ale nie miał szczęścia do czasów, współpracowników i biznesowych zawiłości motoryzacyjnego świata. DMC-12 to jeden z najbardziej niezwykłych przejawów ludzkiego geniuszu w tworzeniu samochodów. Jak dobrze, że w nowej wersji nikt nawet nie próbuje go „faceliftingować”. ~Powagosław
Luzacjusz
Auto marzeń, pod warunkiem, że dadzą do niego fruwającą deskorolkę. Albo atrapę liczników z wehikułu czasu. No dobra, nawet bez tego to wciąż wspaniały samochód. Wspaniały. ~Luzacjusz

DeLorean DMC-12 – wybierz silnik

Pokaż silniki:
Wyszukiwarka samochodów
Wyszukiwarka samochodów

Ty wybierasz

To Ty określasz swoje potrzeby! Począwszy od sposobu użytkowania samochodu do ustalonego przez Ciebie budżetu.

Auta nowe i używane

Szukasz auta nowego? A może używanego? W naszej bazie znajdziesz wiele atrakcyjnych ogłoszeń!

Największa baza wiedzy o autach

Znajdź swój wymarzony model, a my podamy Ci wszystkie najważniejsze informacje o nim. Poznasz wady i zalety, obejrzysz testy.

Kontakt z dealerem / właścicielem

Wiesz już, który samochód kupić? Dzięki nam bez problemu skontaktujesz się z dealerem lub właścicielem wybranego auta.

"Wyszukiwarka to potężne narzędzie, dzięki któremu znalazłem wymarzone auto! Zgromadzone tu informacje o danym samochodzie pomogły mi poznać jego mocne i słabe strony. Oferta przedstawiona przez dealera też była bardzo atrakcyjna."

~ Tomek

DeLorean DMC-12