Nasza strona www używa technologii Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza Twoją zgodę na ich używanie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.
Fiat Albea w pigułce

Sprawdź numer VIN

Poznaj historię auta przed zakupem!

Informacje o Fiat Albea I

Fiat Albea I
Lata produkcji: 2002 - 2004
Segment: Niższa klasa średnia
Pierwsza generacja modelu debiutowała w 2002 roku. Albea zastąpiła Fiata Sienę. Oba modele powstały w ramach projektu samochodu typ 178 zakładającego stworzenie pierwszego w historii marki auta światowego. Stylistycznie Albea niewiele różniła się od swojej poprzedniczki, dzieliła z nią również wiele rozwiązań technologicznych. Autorem projektu Albei, podobnie, jak Sieny był Giorgetto Giugiaro. Produkcja modelu zakończyła się w 2004 roku.
Są ludzie, którzy nie mają zbyt wielkich wymagań wobec samochodów. Albea ma jeździć, niewiele palić i nie psuć się zbyt często. Nie musi wyglądać jak czterokołowa Monica Bellucci. ~Powagosław
Idealny samochód dla księgowego. Będzie świetnie pasował do szarego garnituru, szarego płaszcza i innych odcieni codziennej szarości. Ważne, że chociaż jeździ. ~Luzacjusz

Fiat Albea I – wybierz silnik

Pokaż silniki:

Oceny Fiat Albea I

Ogólna ocena
4,06
Średnia dla segmentu 4,07
Czy kupiłbyś ponownie to auto?
TAK(82%) NIE(18%)
ZALETY + Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów + Skrzynia biegów + Silnik
WADY - Drobne usterki - Widoczność - Karoseria

Autodiagnoza Fiat Albea I

Liczba wpisów: 8
nie pracuje wentylator chłodnicy
dodał: tache52, 4 lata temu
po osiągnięciu max. temperatury nie włączył sie wentylator. silnik wentylatora sprawdziłem jest sprawny.
AWARIA KLIMATYZACJI
dodał: robert, 7 lat temu
Podczas uruchamiania klimatyzacji nastapił lekki strzał jakby korek od szampana wystrzelił i krótkie syczenie niemiły zapach z kratek wentylacyjnych klima nie działa co sie stało? Czy to powazna awaria?
Skoki temperatury płynu.
dodał: ROBERTWAD, 8 lat temu
Podczas jazdy temperatura spada nagle podnosi się, nie utrzymuje się na jednym poziomi. W korku wzrasta do 90, a po krótkiej jeździe spada o 2 kreski. Chodzi mi o to, że są te skoki temperatury. Zaczęło się to jak nastały mrozy. Jaka może być tego przyczyna?
Falowanie obrotów silnika ,
dodał: ~mich_mark, 5 lat temu
W trakcie pracy silnika ,praca jest nierówna tak jak by silnik sam dodawał sobie obrotów ale bez różnic na wskaźniku obrotomierza dzieje się to delikatnie przy dodaniu obrotów na biegu jałowym idzie odczuć że silnik pracuje nierówno
Problem z centralnym zamkiem - wariuje.
dodał: mygumas, 8 lat temu
W czasie jazdy Albeą, na desce rozdz. zapaliła się kontrolka niezamkniętych drzwi - mimo, że były zamknięte. Centralny zamek próbował automatycznie drzwi zamknąć jednak bez powodzenia. Trochę jakby oszalał zamykał i się otwierało, zamykał i się otwierało..

Po wyjściu z samochodu, próbowałem zamknąć samochód kluczykiem - po przekręceniu kluczyka w zamku, centralny zadziałał we wszystkich drzwiach ale od razu te drzwi otworzył samoczynnie. Tak jakby, któreś drzwi były np. niedomknięte (oczywiście były podomykane).

Co to może być? Abym, mógł zamknąć...

Dane techniczne Fiat Albea I

Moc silników 60–103 KM
Pojemność silników 1,2–1,6 l
Prędkość maksymalna 150–180 km/h
Przyspieszenie 0-100 10,8–16,9 s

Dziennik kosztów

Statystyki dzienników dla aut Fiat Albea I
Średni koszt na 100 km Liczba wpisów: 3667
Koszt ogólny 14,18 PLN
LPG17.93 PLN
PB27.68 PLN
Wydatki serwisowe 6,84 PLN Pozostałe wydatki 5,37 PLN

Publikacje o Fiat Albea

Newsy o Fiat Albea

AUTOCENTRUM.PL S.A.