Szukaj

BMW 545e - na taką hybrydę czekaliście!

Dodano: ponad rok temu
Autor: Mateusz Żuchowicz
Wyświetlenia: 5 102

Pięć miesięcy temu testowałem dla was BMW 540d, a tytuł tego filmu nosił nazwę „mam nadzieję, że szybko nie zniknie”. Odnosił się on zarówno do jeszcze nie tak ekstrawaganckiego wyglądu „piątki”, ale również do silnika diesla, który zrobił na mnie naprawdę świetne wrażenie.Teraz prawie pół roku później do testów otrzymałem odmianę 545e, czyli topową hybrydę typu plug-in.

Wisienką na torcie w tej odmianie jest silnik. W momencie gdy wiele marek wrzucając do oferty w danym modelu hybrydę typu plug-in łączy ją z dość małymi silnikami, tutaj pod maską mamy dobrze znaną sześciocylindrową, rzędową, trzylitrową benzynę. W połączeniu z silnikiem elektrycznym samochód oferuje naprawdę ciekawe parametry. Moc? 400 KM. Moment? 600 Nm. Przyspieszenie do 100 km/h – 4,7 s, a prędkość maksymalna to 250 km/h.

Do tego to połączenie wraz z deklaracjami BMW wydaje się być spełnieniem marzeń. Otóż marka deklaruje, że na samym prądzie można tym samochodem przejechać od 54 do 57 km z maksymalną prędkością do 140 km/h. Do tego średnie zużycie paliwa to zaledwie około 2,5 l/100 km. Czy rzeczywiście to prawda, czy tylko marketingowa bajeczka? Zapraszam na film. 

Dyskusja
Ładowanie komentarzy...
BMW Seria 5 G30-G31 Limuzyna Plug-In